Disco Polo Music

Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
11-02-2014 14:42

Nowy kanał Polsatu z muzyką disco polo.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
11-02-2014 15:25

To będzie powrót Polsatu do kanału muzycznego po dwunastu (!) latach przerwy icon_wink. Oczywiście, ruch spóźniony o kilka lat - jeśli już Polsat chciał wykorzystać potencjał disco polo, które sam wypromował, to trzeba było to zrobić parę lat temu, a teraz ktoś inny spił śmietankę.
Awatar
ekipa moderatorska
11-02-2014 15:41

Konkurencyjne kanały mają potężny zasięg i ugruntowaną pozycję. Do tego oprócz teledysków mają własne programy. Nie ma szans na udaną rywalizację.
Awatar
przyjaciel strony
11-02-2014 16:42

Jestem ciekawy tego kanału icon_wink
Awatar
bardzo ważna osoba
11-02-2014 18:22

Polsat za późno ogarnął się w kwestii kanału muzycznego, bez różnicy jaką muzykę by grał. Niepotrzebnie zamknęli kanał, który już mieli. Mogli jedynie zmienić tematykę muzyki, np. na pop i rock, a z czasem mogli powrócić do disco polo. Udział w rynku mógłby gwałtownie wzrosnąć. Jednak wystartował POLO TV i w bardzo krótkim czasie stał liderem. Disco Polo Music będzie kanałem jedynie do zarobienia paru groszy z reklam i tyle. Jako że w planowanej nazwie nie jest uwzględniona marka Polsat, to można sugerować, że kanał nadawałby w przekazie free-to-air, co jest w sumie logicznym posunięciem, bo kodowany kanał z muzyką disco polo na pewno nie miałby sensu. Czas pokaże co z tego będzie.
icon_smile
Awatar
piszę coraz więcej
16-02-2014 02:33

Ja powiem tak. Zrobiłem niewielki research na potrzeby tego postu i wynika z tego że:

Polo TV w marcu kończy się licencja na klipy Green Star która obecnie stanowi około 90% muzyki puszczanej w paśmie Szalone Lata 90. Są to przeboje Boysów, Akcentu, Classica i kilku innych mniejszych wykonawców. Wystarczy drobny ruch ze strony Polsatu i tracą oni wszytskie swoje archiwalia.

Polsat nadal dysponuje zasobami Blue Star, Omega Music, STD i kilku innych wytwórni która nigdzie indziej NIE była puszczana, gdyż klipy disco-polo jako jedyne w Polsce kupuje się na wyłączność wobec tego mamy kolejną sporą niewykorzystaną bibliotekę. Doliczmy do tego archiwalne programy Szczęśliwa Ósemka, Muzyczne Rozmaitości, koncerty mzyki Disco Polo z lat 1996-2002 i wiele innych programów.

Problemem przy tych programach, może być ich nieemisyjna jakość techniczna (programy nie są póki co przełożone do formatu cyfrowego i znajdują się na kasetach Beta SP a Muzyczne Rozmaitości nawet na S-VHS gdyż jako takie były rozsyłane do kablówek w całej Polsce). Tą nieemisyjną jakość dobrze widać na odcinkach Disco Polo Live jakie są wrzucone na ipla. Przed puszczeniem ich do otwartej telewizjii, trzebaby zrobić im solidny remastering, podłożyć na nowo dźwięk albowiem niemal wszystkie odcinki DPL i DR nie licząc tych ostatnich z 2002 mają dźwięk mono ! Tak to wtedy nasz ukochany 1pol oszczędzał icon_green

Po poradzeniu sobie z tym, myślę że kanał będzie sporym sukcesem dla Polsatu albowiem już na starcie będzie miał znakomity zasięg techniczny i pozycje na liście nawet jeżeli powstanie jako kanał kodowany. Ludzi dodatkowo przyciągną klipy z lat 90 których brak u konkurencji i jako tak myślę że kanał może być niezłą maszynką do pieniędzy. Jedynie ta nazwa jest trochę tak na poczekaniu wymyślona. Lepiej by było nazwać kanał Discostacja, Polostacja, DiscoPolsat albo coś w tym stylu. Polsat Music myślę że byłby zbyt ogólnikowy, jezeli kanał jest targetowany w tak specyficzny rynek.
Awatar
redaktor tvpolsat.info
28-04-2014 12:13

Wczoraj na Polsacie przed "MBTM" ok. 20:00 był emitowany spot zapowiadający start kanału 1 maja (w tle były utwory) i na końcu informacja o dostępności w CP na pozycji 23 icon_smile
Awatar
bardzo ważna osoba
28-04-2014 12:40

To teraz trzeba będzie oglądać te reklamy, żeby zobaczyć ten spot. Chyba, że ktoś nagra i uploaduje.
icon_smileicon_wink
Udostępnij ten temat