Polsat JimJam

Awatar
bardzo ważna osoba
29-03-2013 20:56

chodzi mi o taką sytuację jaka jest od teraz i będzie trwała przez kilka dni - mam nadzieję, że jak Polsat Jim Jam w przyszłości będzie w stu procentach spolszczony, to będą tam również zagraniczne produkcję icon_wink
Awatar
redakcja tvpolsat.info
29-03-2013 21:00

Ale przecież teraz w tej ramówce też są zagraniczne produkcje icon_smile. Sprawdź ramówkę, a przyznasz mi rację icon_wink.
Awatar
bardzo ważna osoba
29-03-2013 21:06

www.teleman.pl/pr...2013-03-30

No faktycznie są - sorki za niedopatrzenie icon_smile
Awatar
redakcja tvpolsat.info
18-05-2013 19:01

Ze smutkiem obserwuję to, co dzieje się, a właściwie nie dzieje w tej stacji. Oglądalność leci na łeb na szyję, a nic nikt nie robi, żeby to zatrzymać. Główny problem - słaby kontent. Stacja ma mało seriali, wałkuje jedno i to samo. Od długiego czasu np. trzynastoodcinkowe seriale lecą codziennie przez parę miesięcy. Nowości jak na lekarstwo. A dzieci to nie idioci. Zmieniają kanał.

Pomijam bardzo słabą ofertę europejskiego JimJam'a, który zajmuje 18 godzin dziennie w ramówce Polsat JimJam, bo na to wiele się nie poradzi, choć jakby ktoś się zebrał, to po prostu wydzieliłby odrębną wersję dla Polski, ale "polskie okienka" też są zapuszczone. Od dłuższego czasu leci jedno i to samo.

Seriale nie są wymieniane. Lecą w koło w pętli. Rozumiem, że nie da się wprowadzać kilkunastu nowości miesięcznie, ale można tą ramówkę jakoś różnicować. Zresztą, wystarczy spojrzeć na włoski JimJam, który ma o wiele bogatszą ofertę. O wiele więcej seriali zakupionych specjalnie na włoski rynek: Alladyn, Anastasia, Kopciuszek, Helo Kitty, Muminki, Pinokio, Clifford i wiele innych.

A to, że stacje dla przedszkolaków mają potencjał, świadczy sukces MiniMini+. Tylko, że tam ktoś się stara, a tutaj nie. Pomysł z polskimi kreskówkami w Polsat JimJam był dobry, oglądalność rosła, ale teraz ktoś osiadał na laurach i nic.

A, że jest źle, to pokazują wyniki oglądalności (4+, NAM/media2):
kwiecień: 14 837, 0,24%, -27,5%
marzec: 18 778, 0,27%, -25,0%
luty: 20 376, 0,29%, -23,3%

Zresztą, w raporcie kwartalnym CP w danych oglądalności za 1 kwartał w grupie 16-49 wśród kanałów tematycznych Polsatu tracą tylko Polsat JimJam i CI Polsat.

Polsat JimJam [JimJam] 0,34% 0,38% -10,53%
Polsat Crime & Investigation Network 0,10% 0,13% -23,08%

I warto pamiętać, że Polsat JimJam jest jedynym z tych kanałów tworzonych z zagranicznymi partnerami, na który Polsat ma rzeczywisty wpływ, bo ma w nim 50% udziałów. Więc do roboty icon_wink.
Awatar
ekipa moderatorska
18-05-2013 19:32

Oni czekają na zakończenie konkursu na dziecięcy kanał do DVB-T. Polsat startuje tam z własnym kanałem. Mogę się założyć, że jeśli wygrają to porzucą JimJama. Natomiast jeśli przegrają, a faktycznie mieli coś przygotowane dla tamtego kanału, to powinni to wprowadzić do 1pjj
Awatar
redakcja tvpolsat.info
18-05-2013 19:36

W sumie masz rację, bo to są kanały kierowane do bardzo podobnej grupy docelowej, więc wtedy albo musieliby przeprofilować Polsat JimJam na kanał dla starszych dzieciaków lub w ogóle do dzieci 1-3 lata jak Baby TV, albo wycofać się ze współpracy z Chello Zone, bo po co im dwa takie same kanały icon_wink.
bardzo ważna osoba
18-05-2013 19:39

Ja zgadzam się z Staszek, a czy wiecie kiedy będzie rozstrzygnięty konkurs?
Awatar
redakcja tvpolsat.info
18-05-2013 19:41

W połowie przyszłego miesiąca chyba icon_smile.
Udostępnij ten temat