Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+

Moduł CI/CI+

wkręcam się
29-10-2014 13:39

Witam jest to mój pierwszy post chciał bym zapytać o moduł cam ci+ Czy może ktoś wie jak się sprawuje CP z modułem CI+ w telewizorze Samsung UE48H6650. Czy odbiera wszystkie kanały , kanały HD, czy da się ustawić swoją listę kanałów.
I jak szybko przełącza się kanały już po wyłączeniu blokady rodzicielskiej. Bo zastanawiam sie co kupić moduł CI+ czy lepiej dekoder PVR Sagemcom ESI-88. Ogólnie wolał bym CI+ ale nie chcę sie denerwować jak on będzie słabo chodził.
Bardzo proszę o POMOC wyborze.
Awatar
bardzo ważna osoba
29-10-2014 15:24

Czy twój telewizor ma tuner DVB-S2? w opisie widzę tylko DVB-S icon_wink

a czy ten telewizor wogóle ma slot na moduł, bo tego też nie za bardzo mogę znaleźć icon_wink
Edytowane przez AG dnia 29-10-2014 15:31
wkręcam się
29-10-2014 17:51

Witam Paluch z tej strony tak ten telewizor ma tuner DVB-S2 i wejście na slot cam ci też. Tuner DTV DVB-T / C / S2
http://www.samsun...H6650SLXXH
tu jest link na stronę z opisem
interesuje mnie czy ten telewizor bedzie dobrze obsługiwał ci+ a może ktoś ma cyfrowy polsat ci+ w takim telewizorku i podzieli się swoją opinią czy dobrze chasa i czy jak sie przelącza programy to trzeba długo czekać pozdro
wkręcam się
29-10-2014 18:21

Witam,
Kolego Paluch posiadam telewizor Samsunga z 2012 roku model UE32ES6800 i w nim mam moduł CI+.
Jestem z niego zadowolony ponieważ kanały po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej przełączają się jak na TV naziemnej, kanały można sobie dowolnie zmieniać miejscami (oczywiście należy wgrać plik z kanałami ze strony CP, żeby ich nie wyszukiwać ręcznie - a tak masz układ taki jak w dekoderach, który możesz sobie modyfikować). Jedyny tak naprawdę minus (drobny i w niczym nieprzeszkadzający) to, że jak włączam tv to żeby był obraz trzeba czekać około 10 sekund zanim moduł się załączy. Mam również podpięty dysk do TV i wszystkie funkcje PVR (stop klatka, nagrywanie, nagrywanie zaprogramowane itd.) działają bardzo dobrze. Ale jak wiesz TV ma tylko jedną głowicę DVB-S2 więc nie ma możliwości nagrywania jednego kanału a oglądania drugiego.

Jakby co to pytaj.

EDIT:

Kolego wyczytałem, że ten twój TV ma 2 wejścia SAT więc istnieje możliwość podłączenia konwertera twin, ale nie wiem jak to się spisuje w tym TV i czy jest wtedy możliwość oglądania jednego kanału a np: nagrywanie drugiego.
Edytowane przez turboni dnia 29-10-2014 18:38
wkręcam się
29-10-2014 21:57

Dzięki bardzo koledzy za pomoc jestem wdzięczny że odpowiedzieliście mi na moje pytania. Nie wiem czy jak podłącze dwa kable z konwerktera twin pod telewizor to czy bede mógl nagrywać a ogladać co innego . Tylko nie wiem jak wgrać te kanały na telewizor o których pisałeś i który to plik ,skąd go pobrać i czy bedzie pasował do Samsung UE48H6650
Jeszcze mam pytanie czy za jakiś czas nie trzeba wyciągać karty z modułu i gdzieś jej aktualizować ?
Edytowane przez paluch dnia 29-10-2014 22:16
wkręcam się
30-10-2014 06:35

Tutaj masz linka do pliku z listą kanałów dla modułu CI+ http://www.cyfrow...ci-plus.cp zakładka "Modele TV" i na samym dole są do pobrania dwa różne pliki - Ciebie interesuje plik dla serii ES i F .scm
Następnie kopiujesz ten plik na Pendriva i podpinasz pod TV. W TV wchodzisz MENU - KANAŁ - TRANSFER LISTY KANAŁ. (PODAJESZ SWOJE HASŁO) - IMPORTUJ Z URZĄDZENIA USB i wybierasz ten plik z pendriva.
TV wgra go i uruchomi się ponownie z wgraną listą kanałów.
Co jakiś czas należy zaglądać na tą stronę bo lista kanałów ulega zmianie i wtedy czynność należy powtórzyć i wgrać nową.

Karty nie wyciągasz z modułu bo po co - moja siedzi w nim 17 miesięcy, Moduł ma funkcje aktualizacji więc jak byłaby nowsza wersja oprogramowania to sam pobierze je sobie.
wkręcam się
30-10-2014 16:59

Jeszcze jedno tylko pytanie jak można.
Czy szybciej przełącza sie kanały na CI+ w nowym Samsungu czy przy pomocy dekodera?
wkręcam się
31-10-2014 11:25

Na to pytanie to musi się wypowiedzieć ktoś kto miał to i to.
Ja mam i miałem tylko moduł CI+.
Udostępnij ten temat