Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+

Moduł CI/CI+

Awatar
ekipa moderatorska
02-11-2014 19:33

Moduły cam dostępne u operatorów w tym CP są jedno strumieniowe, czyli umożliwią dekodowanie tylko jednego strumienia wideo, nagrywanie i oglądanie innego kanału nawet przy instalacji dwu przewodowej nie jest możliwe. Takie możliwości dają wyłącznie dekodery PVR operatora.
Jeśli chodzi o "stary" i nowy cam CI+, to stary moduł źle współpracuje z tv Samsunga i mogą wystąpić problemy z odbiorem niektórych kanałów. W nowym module CI+ znacznie przyśpiesza przełączanie kanałów, wyłączenie kontroli rodzicielskiej w menu modułu cam.
Edytowane przez Odys dnia 02-11-2014 20:54
wkręcam się
03-11-2014 18:34

Witam, dzieki za pomoc i poświęcony czas .
Kolego Odys jak możesz mi napisac czy moduł CI+ czy dekoder PVR Sagemcom ESI-88 bedzie szybciej przełączać programy
Awatar
ekipa moderatorska
03-11-2014 20:45

W porównaniu z modułem cam CI+ w tv Samsung kanały będą się szybciej przełączać w ESI88.
wkręcam się
04-11-2014 12:32

@Odys
Mam pytanie czy istnieje jakiś moduł CAM do CP, który jest dwu strumieniowy bo do NC+ są takie.

@paluch
Sprawdziłem dzisiaj ze stoperem mniej więcej ile u mnie trwa przełączanie kanałów.
Od wciśnięcia przycisku "kanał +/-" do pojawienia się obrazu na nowym kanale 3,5 - 4s.
Awatar
ekipa moderatorska
04-11-2014 19:34

Nie ma dwu strumieniowych modułów cam oferowanych w Polsce w tym również dla abonentów NC+. Takie moduły mogą otrzymać jedynie operatorzy np. kablowi do profesjonalnych stacji czołowych służących do dystrybucji sygnału.Nawet jeśli taki moduł cam zainstaluje się w amatorskim dekoderze to jego oprogramowanie nie będzie potrafiło wykorzystać jego możliwości (dekodowania dwóch i więcej strumieni). Osoby które twierdzą inaczej nie mają pojęcia o tym o co piszą.
wkręcam się
22-11-2014 17:21

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc w sprawie CP cam CI+. Mój telewizor Samsung UE48H6650 bardzo dobrze sobie radzi z CI+ super chodzi szybkość przełączania programów jest ok . Zwykłe kanały 3,3sek a hd 3,5 do 4sek Porównywałem tez dekoder polsatu ESI-88 taka sama szybkość.

Plusy+
Obsługa jednym pilotem jest całkowita przy tym telewizorku a wszystkie opcje ja na dekoderku i mając dysk podłączony do telewizora też można nagrywać i ustawiać datę i czas nagrania
Fajne menu Samsunga a nie pomarańcz polsatowski zasłaniający cały obraz
Mniej urządzeń zbędnych w domu pobierających prąd

Minusy-
Chyba nie można obsługiwać IPLA VOD nie wiem do końca?
Nie można nagrywać jednego programu a oglądać drugiego.


Telewizory Samsung typu H super działają z tym CI+, listę programów pobiera się z strony CP jak dobrze pamiętam to z modeli F bo modele H jeszcze nie ma. Działają dobrze można sobie utworzyć nawet kilka list programów

Osobiście PROPONUJE MODUŁ CAM CI+ a nie dekoder jak komuś wypisane minusy nie przeszkadzają to polecam CI+

Pomogę w razie pytań w tej sprawie proszę pytać.
wkręcam się
29-11-2014 10:27

Witam, mam pytanie odnośnie Bluraya Samsung BD-F8509S/ZG ma on wbudowany tuner dvb-s i slot kart CI+ czy spotkał się ktoś z nim. Czy będzie to współpracowało z modułem CI+ z Polsatu? Jest to bluray przeznaczone na rynek niemiecki. pozdrawiam
Awatar
ekipa moderatorska
30-11-2014 11:02

paluch napisał(a):
Telewizory Samsung typu H super działają z tym CI+, listę programów pobiera się z strony CP jak dobrze pamiętam to z modeli F bo modele H jeszcze nie ma. Działają dobrze można sobie utworzyć nawet kilka list programów


Aktualnie na stronie http://www.cyfrow...ci-plus.cp zakładka Modele TV można pobrać listy kanałów do Samsungów serii D, ES, F i H.
Udostępnij ten temat