Przejęcie przez Grupę Polsat stacji telewizyjnych ZPR Media

Awatar
jestem zawsze
09-12-2017 01:11

W tym temacie chciałbym poruszyć ogólnie temat przejęcia przez Polsat kanałów ZPR Media - jeżeli takowy temat już istnieje to proszę o usunięcie tego. Jestem bardzo obecnie ciekaw jaka będzie przyszłość byłych stacji ZPR Media pod skrzydłami Polsatu. Bo jeżeli mają te stacje zostawić w tej formie jak obecnie to cały proces był w zasadzie niepotrzebny. Nie mówiąc już o tym że dzięki powielaniu się mamy zgrzyt pomiędzy stacjami muzycznymi a stacje mające w nazwie Eska czy VOX nijak pasują do reszty portfolio Polsatu.
Edytowane przez MK dnia 09-12-2017 15:04
Awatar
ekipa moderatorska
09-12-2017 10:54

Okazuje się, że to nie Polsat chciał kupić ZPR, a ZPR sprzedać się Polsatowi.

Zakup telewizyjnych kanałów Grupy ZPR przez Cyfrowy Polsat był dla rynku zaskoczeniem. Zbigniew Benbenek, prezes rady nadzorczej ZPR Media, zapewnia, że inicjatywa wyszła od niego. ? Spotkałem się z Zygmuntem Solorz-Żakiem i zaproponowałem mu kupno naszych kanałów. Podjął decyzję już po trzech minutach rozmowy ? opowiada Benbenek. Oczywiście od czasu rozmowy biznesmenów do ogłoszenia decyzji było jeszcze daleko.


Źródło: http://wyborcza.p...tortu.html
Awatar
jestem zawsze
09-12-2017 12:19

To dziwne że Solorz kupił ich część telewizyjną a radiową już nie - przynajmniej 1muzofm nie byłoby same w polsatowskiej rodzinie kanałów.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
09-12-2017 14:34

A na rynku spekulowano, że to samodzielna decyzja Tobiasa icon_lol. Dalej to ojciec rządzi.
Awatar
bardzo ważna osoba
09-12-2017 14:55

MK napisał(a):

Bo jeżeli mają te stacje jak obecnie to cały proces był w zasadzie niepotrzebny.

Bo Ty się znasz i wiesz co jest im potrzebne, a co nie... icon_wink
Awatar
jestem zawsze
10-12-2017 15:34

Może się nie znam ale nie jest to w każdym razie ważne. Tymczasem podobno z tego co słyszałem od swojego znajomego z programu "Medialni" (z którym to między innymi ten program nagrywam) słoneczny nadawca w stacjach muzycznych ma uaktywnić się dopiero za rok, więc na konkretne zmiany przyjdzie nam poczekać. Oznacza to że przez najbliższy rok Polsat mając już stacje muzyczne w swoich rękach, nie będzie mógł jeszcze nimi zarządzać. Do tego czasu bowiem stacjami prawdopodobnie na obecnych zasadach dalej ma zarządzać dotychczasowy właściciel czyli ZPR Media choć moźe już przy letnich i jesiennych eventach zacznie się już coś dziać.
Edytowane przez MK dnia 10-12-2017 16:12
Awatar
bardzo ważna osoba
10-12-2017 15:40

Ta, bo jakiś gostek z kompletnie amatorskiej audycji o nikłym zasięgu i bez znajomości wie jakie plany ma Polsat wobec kupionych stacji icon_lol
Bądź choć raz poważny icon_wink
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-12-2017 15:44

Kupił stacje, ale nie będzie miał na nie wpływu. To fajny zakup icon_green. Pierwszy chyba taki na świecie.

Po prostu za ich produkcję przez najbliższy rok nadal będzie odpowiadało ZPR. Ale to nie oznacza, że Polsat nie będzie miał wpływu na swoją własność. Nie da się od razu przenieść emisji. Nawet w przypadku TV4 to trochę trwało. Po roku przeniosą pewnie wszystko na Ostrobramską, aby zbić koszty emisji.
Udostępnij ten temat