Wycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z oferty

Wycofanie kanałów z oferty

przyjaciel strony
24-01-2011 16:41

no to ja sie nie dziwie jeszcze w kablówkach są BBc wiec prawie nikt tego nie oglądał.
wkręcam się
24-01-2011 17:47

Oto oświadczenie BBC Worldwide ws. wyłączenia kanałów BBC z oferty Cyfrowego Polsatu:

"BBC Worldwide Channels złożyło Cyfrowemu Polsatowi bardzo korzystną ofertę, dzięki której kanały tematyczne BBC mogły pozostać w ofercie tego operatora przez dalszych kilka lat. Dołożyliśmy wszelkich starań, by znaleźć rozwiązanie, które odpowiadałoby obu stronom. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nasze starania nie spotkały się z przychylnym przyjęciem."

oraz

"Poczyniliśmy znaczące inwestycje w kanały z naszego portfolio, chcemy bowiem sprawić, by ich oglądanie było dla naszych widzów wyjątkowym doświadczeniem. Cieszymy się, że już wkrótce pojawią się one zarówno na platformie "n", jak i Cyfry+. Nadawać zaczną już 1 lutego 2011 roku, zaś wśród premier pojawią się tak znakomite propozycje jak nagrodzone międzynarodową Nagrodą Emmy "Top Gear" (seria 15) i "Budząc zmarłych" (seria 1), zdobywca Złotej Róży Montreux "Tajemniczy milioner" (seria 3), a także "Zapraszam do stołu", "Cuda układu słonecznego" oraz "Mistrz kuchni: Juniorzy".

Ĺšródło: "niebieski" portal, m*d*a2.**
Edytowane przez infotv dnia 24-01-2011 18:02
bywam tu czasem
24-01-2011 18:36

Staszek napisał(a):
Dla rozjaśnienia sytuacji, jeszcze raz podaję:

Oto, jak wyglądała oglądalność stacji BBC w dniach 1-16 stycznia tego roku (dane Nielsen, grupa 4+)
CBeebies - 0,58 %
BBC Knowledge - 0,12 %
BBC Entertainment - 0,08 %
BBC Lifestyle - 0,05 %

Ĺšródło: http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=24999

I jeszcze porówanania za cały 2010 rok
Kanały dokumentalne
Kanały dziecięce
Kanały filmowo serialowe
Kanały lifestyle


Dla porównania: Polsat Cafe (dostępny dla wszystkich abonentów CP, czyli 0,5-1 mln więcej niż BBC) miał w listopadzie 0,21%, a Polsat Play 0,19%
bardzo ważna osoba
24-01-2011 19:41

leonnik6 napisał(a):
no to ja sie nie dziwie jeszcze w kablówkach są BBC wiec prawie nikt tego nie oglądał.

Prawie nikt? Ciekawe. Proponuje wyłączyć z oferty inne kanały, która miały mniejszą widownie niż najchętniej oglądany Cbeebies. Jest sporo kandydatów ze śmieciowymi kanałami tematycznymi AXN i Zone (poza Europa) na czele. To byłoby lepsze rozwiązanie niż odłączenie abonentów od dokumentów BBC Knowledge. Szczególnie, że ciągle jest tu poruszanych wiele interesujących tematów. Dla przykładu, trzyodcinkowy serial "Atom" kładzie na łopatki swoim poziomem wszystkie inne dokumenty o problematyce fizyki jądrowej, dostępne na innych kanałach. Dodatkowo świetne, odważne dokumenty związane z historią chrześcijaństwa. Było tu sporo powtórek,to fakt, szczególnie Top Gear można było nauczyć się na pamięć.
Discovery to już praktycznie w większości reality tv. Na szczęście włączony zostanie NGC, czyli sporo nowych, ciekawych seriali do obejrzenia.
Podsumowując. Niech pozostawią BBC Knowledge icon_wink . Reszta brytyjskich kanałów może wylecieć icon_green.
Awatar
jestem zawsze
25-01-2011 17:58

Moim skromnym zdaniem, usunięcie kanałów BBC z oferty poskutkuje wielką liczbą wypowiedzeń. Póki co te stacje były wyłącznie w 1cpn1, a teraz wylatują. Ten ruch spowoduje, że wielbiciele kanałów BBC przejdą do N, lub do CYFRY+. Dodatkowo każdy abonent, który będzie podpisywał nową umowę nie będzie już mógł być pewien, czy za miesiąc lub 3 miesiące 1cpn1 nie usunie z oferty kanału dla którego on podpisał umowę właśnie ze słoneczną platformą, gdyż ten kanał był tylko tu i nigdzie indziej. Nie będzie miało sensu branie CP żeby oglądać to samo co w N, czy w CYFRZE+. Poza tym po kanałach BBC na wyłączność w 1cpn1 zostają tylko sportowe Polsat-y i Polsat HD. To może być za mało w walce o klienta i obawiam się, że Cyfrowy Polsat zamiast zyskiwać abonentów zacznie ich tracić... icon_wink
przyjaciel strony
25-01-2011 18:01

może jak stracą z 300tys abonentów i nie będzie nic przybywać to zrozumieją że ofertę trzeba rozwijać. I coś w końcu ruszy.
przyjaciel strony
25-01-2011 18:06

nie wiem Cyfra+ potrafi dodawać kanały BBC, Czwórkę wszystkie TVp, TVny Vh Europen , wszystkie, wszystko potrafią dodawac a 1cpn1 mimio ż ma 3.5mln abonentów to normalnie ich olewa może jak ubędzie z 0,5mln to wtedy coś ruszy.
Awatar
jestem zawsze
25-01-2011 18:09

leonnik6, chyba właśnie te 3,5 mln abonentów to powód dla którego 1cpn1 nie rozwija oferty. Osiągnęli to co chcieli. Stracą trochę abonentów to znów zaczną działać, a według mnie z taką polityką straty są nieuniknione icon_smile
Udostępnij ten temat