Echo24Echo24Echo24Echo24
piszę coraz więcej
10-04-2012 11:18

Sieć telewizji regionalnych w której skład wchodzą:
"Odra" Świdnica, Wrocław, Opole (producent programu: Telewizja Dolnośląska - jako program własny)
"Odra" Głogów, Legnica, Lubin (producent programu: TVL - jako program własny)
"Odra" Gorzów Wielkopolski TV ODRA Gorzów
"Odra" Jelenia Góra (producent programu: Telewizja Dami - Jelenia Góra)
"Odra" Zielona Góra, Słubice
za wikipedią

Skoro Odra należy do Polskich Mediów, pośrednio należy do Solorza. Myślę że warto by wątek o nich pojawił się w tym dziale.
Awatar
bardzo ważna osoba
10-04-2012 11:25

Jesteś pewny, że TV Odra należy do Polskich Mediów? Także korzystając z Wikipedii, nie znalazłem w artykule ani wzmianki o tym, w artykule o Polskich Mediach napisane jest, że jedynymi kanałami kiedykolwiek nadawanymi przez tą grupę są TV4, TV6 i nieistniejąca już Nasza TV.
piszę coraz więcej
10-04-2012 13:32

Takie informacje widnieją na forum media2.

___________________________________
Edit:
Myślę, że redaktorzy tutejszego serwisu mogliby ustalić dokładne powiązania miedzy spółkami. To dość ciekawy temat, zwłaszcza w kontekście cyfryzacji, i faktu że TV Odra ma szanse na miejsce w multipleksie, jako osobny kanał. Wersja ogólnopolska TV4 jest już tam dostępna, zatem możliwe że stoimy u progu rewolucyjnych zmian w tym kanale.
Edytowane przez ssszaman dnia 10-04-2012 13:37
jestem zawsze
10-04-2012 14:53

Nie jestem pewien, ale Polskie Media prawdopodobnie całkowicie przejęły Telewizję ODRA Sp. z o.o., która jest nadawcą czy była Odra - Gorzów Wielkopolski, Odra - Głogów, Legnica, Lubin, Odra - Świdnica, Wrocław, Opole, Odra - Zielona Góra, Odra - Jelenia Góra. W zeszłym roku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły wnioski o zmianę w koncesjach powyższych kanałów nadawcy z Telewizja ODRA Sp. z o.o. na Polskie Media S.A.. Do przeniesienia uprawnień miało dojść w momencie dokonania zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Tak, więc w tej chwili Polskie Media oprócz TV 4 oraz TV 6 także są nadawcą pięciu kanałów Odra.
piszę coraz więcej
10-04-2012 15:39

Ktoś zmienił tytuł wątku dodając info że Odra to pasmo w TV4, a to chyba zbyt daleko idący skrót myślowy. Odra to TV, ma własne nadajniki, w czasie kiedy nie nadaje własnego programu retransmituje TV4.

[small]Lekko zmodyfikowałem tytuł tematu. W nawiasie dodałem nadawcę, aby ktoś nie pomyślał, że temat ten, w dziale tym, wylądował przez pomyłkę. icon_wink Viking[/small]
Edytowane przez nick_100 dnia 10-04-2012 15:49
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-04-2012 16:23

Z tego, co kojarzę, to sprawa jest o wiele bardziej złożona. Polskie Media są właścicielem koncesji, ale z nadawaniem tych stacji mają niewiele wspólnego, bo produkcja w większości, jeśli nie w całości, zlecona jest zewnętrznym firmom.
jestem zawsze
10-04-2012 16:43

Ale to od strony technicznej, a od strony formalnej nadawcą kanałów Odra będą Polskie Media. icon_smile
W wykazie na stronie internetowej Rady nadawcą jest jeszcze Telewizja Odra. Ciekawe tylko jakie mają tempo jeśli chodzi o aktualizacje? icon_wink
Tak czy inaczej Solorz-Ĺťak będzie miał we władaniu, aż pięć stacji lokalnych z ośmiu nadających w Polsce naziemnie. icon_smile Monopolizacja Naziemnej Telewizji Cyfrowej przez Solorza-Ĺťaka będzie trwała. icon_wink
Edytowane przez nick_100 dnia 10-04-2012 16:45
piszę coraz więcej
10-04-2012 16:45

Może redaktorzy serwisu dowiedzą się szczegółów u przedstawicieli Polskich Mediów? Nie trzeba się będzie wszystkiego domyślać. I informacja będzie pewna.
Udostępnij ten temat