Tytuł: tvpolsat.info - największy nieoficjalny portal o Polsacie :: Kanały tematyczne oraz premium Platformy Canal+

Dodane przez przemekp dnia 02-04-2015 02:00
#1

 Niżej cały wywiad z Julienem Verleyem z magazynu "Sukces" icon_smile Bo dotąd po Internecie krążyły tylko fragmenty icon_wink
i.imgur.com/UMYiB0d.jpg

i.imgur.com/2inaorU.jpg

i.imgur.com/J6QIbHG.jpg


Więc wygląda na to, że nie zostanie CANAL+ Film 2 (a tym bardziej CANAL+ Family 2), skoro Verley mówi o tym kanale dokumentalnym w odpowiedzi na pytanie: "A drugi kanał?" icon_wink Więc to jednocześnie oznaczałoby, że ten kanał dokumentalny tworzony z partnerem zagranicznym (przynajmniej wiemy, że to nie jest pomysł z Francji icon_green) byłby jednak kanałem Premium - trochę to dziwne icon_wink

Dodane przez Emil dnia 02-04-2015 02:08
#2

 [justify]No cóż... Nic nowego, bo już wcześniej te ważne wypowiedzi były w sieci i sam zwracałem uwagę na zdanie Pozostanie też oczywiście kanał filmowy..., a dla mnie tutaj jest jak byk wskazana liczba pojedyncza. To samo dotyczy marki CANAL+ Family. Również powiedział o jednym, ale to to już zostało wczoraj w jakimś stopniu potwierdzone, gdyż na jego koncesji ma nadawać CANAL+ SERIALE. Jakby się tak zagłębić, to Verley gdy mówił o dwóch nowych kanałach, to miał na pewno na myśli właśnie kanał serialowy oraz dokumentalny, bo przecież CANAL+ SPORT 2 to żadna jako taka nowość, a zwykłe pełnoprawne rozszerzenie obecnego CANAL+ Sport. Zwłaszcza, że wtedy ilość anten, na której ma być sport się wyrówna, skoro na CANAL+ FAMILY ma nie być sportu, a CANAL+ Family2 pójdzie do grobu. Do tego jeszcze CANAL+ [+2] (lub CANAL+ 2) i gra gitara.[/justify]

Edytowane przez Emil dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez przemekp dnia 02-04-2015 02:24
#3

 Tak, zwracałeś uwagę na tamto zdanie, ale jeszcze wczoraj w ósemce przewidywałeś... CANAL+ FILM 2 icon_cool No ogólnie ciekawa sprawa z tą nową odsłoną paczki CANAL+, pozostaje tylko czekać na oficjalna datę wprowadzenia tych zmian icon_wink

Dodane przez Emil dnia 02-04-2015 02:30
#4

 Wymieniałem, bo nowe rewelacje od WM.pl na to wskazywały i wywiad "Sukcesu" mi wyparował z głowy.

Czyli zapewne nowy pakiet wyglądałby tak, jak jakiś czas temu pisałem.

Dodane przez Emil dnia 07-04-2015 12:00
#5

 Po raz pierwszy w historii CANAL+ oraz Discovery Networks łączą siły i wieloletnie doświadczenie

CANAL+ DISCOVERY nowym wyjątkowym kanałem premium

CANAL+ DISCOVERY łączy w sobie pozytywne emocje, niezwykłe przygody, prawdziwe historie ludzi z Polski i ze świata, których osobiste doświadczenia i osiągnięcia stanowią inspirację oraz poszerzają horyzonty widza. Zobaczymy tutaj starannie wyselekcjonowane dokumenty, filmy i programy - wszystko po to, aby w pełni oddać misję i wartości nowego kanału. CANAL+ DISCOVERY wystartuje w maju 2015 r. i nie będzie nadawał reklam.

[center]
i.imgur.com/E4QoHZ3.jpg
[/center]
Debiut CANAL+ DISCOVERY to kamień milowy w rozwoju oferty CANAL+, przypadający na obchody 20-lecia działalności CANAL+ w Polsce. Z tej okazji, oferta odświeżonych kanałów premium zostanie rozszerzona do ośmiu, tak by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby polskiego widza. W ciągu roku CANAL+ DISCOVERY pokaże premierowo do 450 godzin różnorodnych programów dokumentalnych w najwyższej jakości. Będą one starannie dobrane z myślą o CANAL+ DISCOVERY i wyemitowane po raz pierwszy w Polsce z jednym nadrzędnym celem: aby inspirować widzów.

CANAL+ DISCOVERY pokaże rocznie aż do 120 godzin polskich produkcji w jakości premium, które powstaną specjalnie na potrzeby nowego kanału. Ich celem będzie pokazanie kreatywności, inspiracji oraz osiągnięć Polaków w kraju i za granicą. Wszystkie trzy filary programowe zostaną ukazane już w pierwszych produkcjach. Przedstawią one sylwetki Polaków, którzy znaleźli swoją pasję w tworzeniu unikalnych przedmiotów z nikomu niepotrzebnych odpadów; fascynatów historii, którzy przeżywają ją ponownie, poświęcając się rekonstrukcjom bitew oraz doświadczenia Polaków osiągających sukcesy za granicą.

Ogromnie cieszymy się z tej inicjatywy - szczególnie, że jest ona wyjątkowa w skali całego regionu. Od blisko 20 lat Discovery Channel porusza wyobraźnię, podbija serca i umysły polskich widzów. CANAL+ DISCOVERY nawiązuje do tego dziedzictwa, oferując jeszcze więcej fascynujących historii, z których znaczna część zostanie wyprodukowana w Polsce. Wraz z nc+ dostarczać będziemy najwyższej jakości programy, wykorzystując wspólne doświadczenie w zaspokajaniu potrzeb wymagającego widza - powiedziała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery Networks w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

CANAL+ DISCOVERY wyznacza trendy dla telewizji premium na całym świecie. Nowy kanał wyrasta z doświadczenia dwóch światowych uznanych marek telewizyjnych, czego efektem jest świeży, pełen pasji kanał niosący ładunek pozytywnej energii. Jest to niezwykle ważny krok dla CANAL+, który potwierdza naszą pozycję w dostarczaniu najlepszej i zróżnicowanej rozrywki w jakości premium - powiedział Julien Verley, prezes zarządu platformy nc+.

Ze względu na 20. urodziny CANAL+ w Polsce, CANAL+ DISCOVERY będzie dostępny bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów platformy nc+, posiadających pakiety z CANAL+, do końca trwania okresów oznaczonych w ich aktualnych umowach abonenckich.

[right]źródło: CANAL+[/right]
Niezłe zaskoczenie! Oby tylko z ofertą się postarali, a myślę że dadzą radę.

Edytowane przez Emil dnia 07-04-2015 20:45

Dodane przez rotalplus dnia 07-04-2015 12:18
#6

 Czy ja wiem czy zaskoczenie - przecież chodziły plotki o zacieśnianiu współpracy z Discovery . Spodziewałem się, że to będą oni ( myślałem jednak o rebrandingu D.Historia, bo kanał będzie dość podobny tematycznie)

Tylko pytanie co to za premium:
450 godzin to mniej niż 1,5h dziennie kontentu premierowego.A reszta ramówki to co będzie: Wojny magazynowe, Gorączka złota itp.?

Mam wrażenie, że to będzie częsciowe dublowanie kontentu kanałów z tej grupy.

Dodane przez Staszek dnia 07-04-2015 13:28
#7

 Gdyby pozbyli się Planete i do programów z tamtej stacji dodali rzeczy od Discovery to miałoby to sens. A tak będzie program z samymi powtórkami i 1,5 nowości wieczorem. Discovery raczej nie osłabi swoich pozostałych kanałów, które teraz muszą mocno walczyć o widownię. Więc nie zanosi się aby ten nowy kanał był wartościowy. Skończy się jak z Discovery Historia.

Dodane przez przemekp dnia 07-04-2015 22:00
#8

 Napisałem maila do nc+ z pytaniem kiedy pojawią się nowe kanały CANAL+ i jakie dokładnie będą to kanały i odpisali mi, że "szczegóły będą dostępne w połowie maja". A byłem przekonany, że gdzieś czytałem, że mają pojawić się w kwietniu icon_confused I ciekawe o co chodzi z tymi szczegółami - czy to oznacza, że w połowie maja dopiero wydadzą jakiś oficjalny komunikat o nowych kanałach, czy wtedy po prostu już zaczną nadawać nowe kanały. Ale logicznie rzecz biorąc skoro CANAL+ Discovery ma ruszyć w maju to chyba pozostałe kanały powinny ruszyć razem z nim icon_wink

Co do samego CANAL+ Discovery to rzeczywiście nie jest to duże zaskoczenie. Jedynym zaskoczeniem jest tylko nazwa - przecież w Polsce już nadaje Discovery (Channel), który jest praktycznie rywalem dla Planete+, więc dziwne, że praktycznie sami sobie nawzajem robią konkurencję. Mogli to jakoś dodatkowo nazwać np. CANAL+ Discovery People skoro ma się skupiać głównie na historiach ludzi, szczególnie Polaków, a tak to pewnie widzowie będą kojarzyli ten kanał z głównym Discovery icon_wink

Edytowane przez przemekp dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Emil dnia 09-04-2015 21:30
#9

 CANAL+ odsłania nowy rozszerzony świat telewizji premium w Polsce

CANAL+ rozszerza ofertę premium w Polsce z sześciu do ośmiu kanałów. Będzie ona obejmowała zarówno nowe, jak i odświeżone kanały, np. CANAL+ DISCOVERY czy CANAL+ SERIALE. Pełne odnowione portfolio będzie w jeszcze większym stopniu odpowiadało na potrzeby polskiego widza. Wszyscy abonenci platformy nc+, którzy posiadają pakiety CANAL+ uzyskają dostęp do ośmiu kanałów bez dodatkowych opłat w ramach ich obecnej oferty do końca trwania umowy. Rodzina kanałów CANAL+ w nowej odsłonie wystartuje 11 maja br.

[center]
i.imgur.com/TQhvKUc.png
[/center]
Propozycja ośmiu kanałów CANAL+ jest kluczowym elementem obchodów 20-lecia działalności CANAL+ w Polsce. W efekcie zmian, w paśmie wieczornym (tzw. prime time) każdy z kanałów będzie pokazywał programy w pełni oddające ich nowe pozycjonowanie. W skład oferty od 11 maja br. będą wchodziły: CANAL+ DISCOVERY, CANAL+ SERIALE, CANAL+, CANAL+ 1, CANAL+ FILM, CANAL+ FAMILY, CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT 2. Wszystkie z powyższych kanałów, z wyłączeniem sportowych, nie będą w ogóle nadawały reklam.

Od 20 lat CANAL+ robi wszystko, aby być wyjątkowym graczem na polskim rynku telewizyjnym. Dziś, wprowadzając nową ofertę ośmiu kanałów z rodziny CANAL+, potwierdzamy, że nieustająco wyznaczamy trendy. Odświeżone portfolio stanowi dla nas zobowiązanie, że dostarczymy widzom programy w najlepszej jakości, a przez to najbardziej kompletną i najbogatszą ofertę telewizji premium na rynku - powiedział Julien Verley, prezes platformy cyfrowej nc+.

CANAL+ DISCOVERY łączy w sobie pozytywne emocje, niezwykłe przygody, prawdziwe historie ludzi z Polski i ze świata, których osobiste doświadczenia i osiągnięcia stanowią inspirację oraz poszerzają horyzonty widza. Zobaczymy tutaj starannie wyselekcjonowane dokumenty, filmy i programy – wszystko po to, aby w pełni oddać misję i wartości nowego kanału. W ciągu roku CANAL+ DISCOVERY pokaże premierowo do 450 godzin różnorodnych programów dokumentalnych, w tym 120 godzin polskich produkcji w najwyższej jakości. Będą one starannie dobrane z myślą o CANAL+ DISCOVERY i wyemitowane po raz pierwszy w Polsce z jednym nadrzędnym celem: aby inspirować widzów.

CANAL+ SERIALE będzie stanowił nową odsłonę w ramach propozycji CANAL+, a jednocześnie dowód na popularność, jaką ostatnimi laty zyskał ten gatunek telewizyjny. W wieczornych pasmach każdego dnia, kanał będzie emitował bijące rekordy popularności amerykańskie i wyselekcjonowane europejskie seriale.

CANAL+ pozostanie flagowym kanałem z najlepszym i jeszcze bardziej zróżnicowanej oferty programowej opartej na: filmach fabularnych i animowanych, serialach, koncertach i wydarzeniach sportowych. CANAL+ pokaże największe hity kinowe prezentowane w telewizji po raz pierwszy. Bogatą ofertę filmową uzupełnią wydarzenia sportowe, w tym najlepsze mecze Ligi Mistrzów UEFA czy krajowych lig piłkarskich oraz prestiżowe zawody żużlowe. Towarzyszyć im będą fachowe komentarze dziennikarzy i ekspertów CANAL+.

CANAL+ 1 będzie specjalnym kanałem telewizyjnym dla "spóźnialskich", którzy nie zdążą na premierę programu w CANAL+. Z myślą o nich każda z emisji rozpocznie się w CANAL+ 1 godzinę później, niż w CANAL+. Dzięki temu, widzowie nie spóźnią się na ulubiony film, mecz czy serial. Polacy coraz więcej czasu spędzają w pracy, a przez to później oglądają telewizję.

CANAL+ FILM wciągnie widza w filmową rozrywkę na najwyższym poziomie oraz przybliży gwiazdy światowego kina. Będzie on stanowił idealne połączenie filmów komercyjnych, najnowszego kina polskiego oraz ciekawych, nagradzanych na całym świecie tytułów.

CANAL+ FAMILY będzie kanałem familijnym wypełniającym obietnicę zawartą w nazwie kanału. W ciągu dnia, od rana aż do godz. 22.00, CANAL+ FAMILY przedstawi bogatą ofertę dla całej rodziny, w tym m.in. seriale i filmy familijne, programy dokumentalne oraz animowane filmy dla dzieci, pokazywane również w weekendowych specjalnych pasmach.

CANAL+ SPORT i CANAL+ SPORT2 będą dwoma uzupełniającymi się kanałami pokazującymi najpełniejszą ofertę sportową na rynku. Stworzenie drugiego kanału, w pełni dedykowanego sportowi jest naturalną konsekwencją posiadania bogatego portfolio praw do rozgrywek sportowych. Widzowie będą mieli dostęp do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich: Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA, T- Mobile Ekstraklasy, a także najlepszych lig europejskich, takich jak angielska czy hiszpańska. Ponadto, na obu antenach będą dostępne inne dyscypliny, m.in. koszykówka (np. NBA), piłka ręczna, tenis ziemny, golf czy sporty walki.

Dodatkowo, abonenci CANAL+ uzyskają w ramach swoich pakietów dostęp do bogatej oferty materiałów na żądanie (CANAL+ VOD) oraz usługi CANAL+ Sport Online. CANAL+ VOD zawiera szeroką bibliotekę premier filmowych, wybranych odcinków seriali oraz innych programów dostępnych poprzez dekoder podłączony do internetu. CANAL+ Sport Online umożliwia zaś klientom nc+, posiadającym w swoich pakietach CANAL+ SPORT, oglądanie meczów na żywo oraz śledzenie statystyk poprzez urządzenia mobilne (np. smartphony z systemami Android lub iOS) czy komputer. Usługa jest stale rozwijana i już wkrótce będzie rozszerzona o kolejne rozgrywki.

Nowa bogatsza oferta CANAL+ będzie dostępna bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów platformy nc+, posiadających pakiety z CANAL+, w ramach ich obecnej oferty, do końca trwania umowy.

[right]źródło: nc+[/right]
Byle do 11 maja! Najbardziej mnie ciekawią CANAL+ DISCOVERY, CANAL+ SERIALE oraz CANAL+ 1, mimo że to będzie tylko CANAL+ z godzinnym opóźnieniem.

Edytowane przez Emil dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez rotalplus dnia 09-04-2015 22:09
#10

 Nie wiem co jest ciekawego w kanale przesuniętym o godzinę - kiedyś może tak, ale teraz...
Najbardziej zyskają na tym posiadacze dwóch kanałów z paczki (pierwsza odsłona nc+, o ile przedłuzyli umowy na takich samych warunkach) - dostaną 6 kanałów gratis, o ile ich też dotyczy

Edytowane przez rotalplus dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez przemekp dnia 19-05-2015 22:00
#11

 Znamy już oficjalne szczegóły koncesji nowych kanałów CANAL+ bezpośrednio ze strony KRRiT: CANAL+ Discovery wszedł w miejsce koncesji... CANAL+ 2 (który z kolei wcześniej wszedł w miejsce koncesji kanału Sport 3) icon_arrow link; CANAL+ 1 zastąpił koncesję CANAL+ Family 2 icon_arrow link, a CANAL+ Seriale jest na koncesji po CANAL+ Film 2, a nie jak wcześniej błędnie podawano CANAL+ Family 2 icon_arrow link (błędna informacja np. icon_arrow tutaj) icon_smile Pewnie dlatego wcześniej niektórzy mieli nadzieję, że CANAL+ Film 2 zostanie. A jeśli chodzi o CANAL+ Sport 2 to oczywiście wszystko się zgadza - nadaje na koncesji Sport 2 icon_arrow link icon_smile
Czyli ta wcześniejsza nazwa CANAL+ 2 widocznie wcale nie musiała sugerować kanału z przesunięciem czasowym (nawiązanie do CANAL+ [+2] z tej sławetnej ankiety) tylko być może było tak, że może od początku chodziło o taki jakby drugi główny CANAL+, a tylko później nawiązali współpracę z Discovery icon_wink

Dodane przez Emil dnia 19-05-2015 22:15
#12

 Właściwie, to niczego nowego ten post nie wnosi, bo o wszystkim, poza CANAL+ DISCOVERY, było wiadomo od dawna. CANAL+ 2 to najwidoczniej był zwykły placeholder, żeby to 'przerobić' na właśnie CANAL+ DISCOVERY. Ale na innym forum już pisałem parę dni, jeśli chodzi o koncesję dla tego kanału.

Dodane przez mario022917 dnia 26-08-2015 10:14
#13

 Piłka nożna:
Liga Europejska przez 3 lata na Canal+ & Eurosport
http://satkurier....ezony.html

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Staszek dnia 26-08-2015 14:20
#14

 Do tego mecze polskich drużyn i finał w TVP2. Eurosport ma pokazywać 2 mecze w kolejce, a kanały NC+ 3,4. Tak wynika z informacji Przeglądu Sportowego.

Według Piotra Koźmińskiego do rozstrzygnięcia przetargu potrzebne były 3 dogrywki, bo walka między NC+ a Polsatem była bardzo wyrównana. Wygląda na to, że NC+ potrzebowało sojuszników aby przebić ofertę Polsatu.

Dodane przez przemekp dnia 21-10-2015 16:35
#15

 Prestiżowe rozgrywki NBA przez kolejne dwa lata w nc+

Platforma nc+ pozyskała ekskluzywne prawa telewizyjne do rozgrywek NBA na kolejne dwa sezony. Rywalizacja w najlepszej koszykarskiej lidze świata prezentowana będzie na antenach kanałów własnych nc+. Nowy sezon startuje już w nocy z 27 na 28 października. Widzowie nc+ będą mogli pasjonować się m.in. meczami z udziałem Marcina Gortata i jego Washington Wizards. Rozgrywki NBA dostępne będą również w serwisie CANAL+ SPORT Online - zarówno na żywo, jak i na żądanie.

Zawarcie nowego porozumienia zapewnia platformie nc+ prawa do transmisji 100 meczów w sezonie zasadniczym oraz do 36 spotkań NBA play-offs, w tym wszystkich gier finałów obu konferencji i wielkiego finału. Nowe rozgrywki startują w nocy z 27 na 28 października. Będzie to jubileuszowy, 70. sezon w historii. Umowa przewiduje również transmisje NBA All-Star Weekend, a najbliższy odbędzie się już od 12 do 14 lutego 2016 roku. Na antenach nc+ prezentowane będą również magazyny poświęcone rozgrywkom najlepszej koszykarskiej ligi świata - cotygodniowy "NBA Action" i codzienny "Basket+". Transmisje spotkań na żywo oraz powtórki meczów na żądanie będą również dostępne dla wszystkich abonentów nc+, posiadających CANAL+ w swoich pakietach, w serwisie CANAL+ SPORT Online.

Ĺšródło: canalplus.pl.

Wielkie brawa dla Canal+, kolejny raz się potwierdza, że to najlepsza telewizja icon_smile Zakup kolejnych wspaniałych praw, czyli NBA to świetna decyzja, zresztą już nie pierwszy raz, bo Canal+ jest znany ze świetnego pokazywania NBA, a szczególnie komentarz Wojciecha Michałowicza jest na najlepszym poziomie icon_smile Brawo Canal+, oby tak dalej icon_smile

Edytowane przez przemekp dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Staszek dnia 05-12-2015 09:51
#16

 Okazuje się, że po stratach w ofercie sportowej Canal+ bardzo wyraźnie spadła oglądalność Canal+ Sport. Nie mieliśmy wcześniej porównywalnych danych (albo je przegapiłem). Ale teraz są dane za październik 2014 i 2015.

Canal+ Sport stracił ponad połowę widzów w grupie ogólnej i prawie 2/3 w grupie komercyjnej. To się przełoży na zainteresowanie pakietem C+ w przyszłości. Bo jak widać coraz mniej abonentów ogląda ten kanał, a kosztuje on sporo.
http://www.wirtua...m-wzrostem

Dodane przez rotalplus dnia 05-12-2015 16:01
#17

 Zarząd nc+ jest uparty - albo wysokie ceny albo upadłość/przejęcie
Nie ma co liczyć na obniżki. nsport też stracił mimo, że zyskał na zasięgu o sławetne UPC
Ciekawe że w gr.komercyjnej ESP2 jest przed ESP - bardzo interesujące

Dodane przez przemekp dnia 26-04-2016 02:00
#18

 Czyżby Canal+ zbankrutuje? - naekranie.pl/aktu...uje-848090

Dodane przez Emil dnia 26-04-2016 02:45
#19

 Wyolbrzymiają. Poza tym, tekst mija się z prawdą, bo problemy finansowe ma telewizja CANAL+, a sama cała grupa CANAL+ ma się dobrze, dzięki CANALSAT i podmiotami poza Francją. Do tego, Le Monde dokładniej to opisał, jak i Wyborcza.biz w Polsce. Nawet jakby mieli zamknąć CANAL+ France, to nie odbyłoby się w kilka miesięcy, a w dłuższym okresie czasu. Najwyżej sprzedaliby komuś innemu ten interes.

Edytowane przez Emil dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez przemekp dnia 09-01-2017 03:25
#20

 Scripps Networks Interactive chyba musi być bardzo niewygodny dla nc+ jako nadawcy własnych kanałów, bo już na starcie zaaplikowali im bezpośrednią konkurencję -> HGTV dla Domo+ oraz Food Network dla Kuchni+. Więc może w końcu najwyższy czas przekazać te kanały jak i wszystkie tematyczne nc+ do oferty Cyfrowego Polsatu, aby lepiej walczyć o oglądalność? mrgreen