Tytuł: Forum tvpolsat.info :: Kanały TVP

Dodane przez PT dnia 03-12-2010 21:02
#1

 http://forum.satk...61#p419461
Byłem chyba pierwszy w Polsce, nieskromnie mówiąc icon_wink

Dodane przez MN dnia 03-12-2010 21:19
#2

 Racja, gratulacje icon_smile. Ale w ładnej jakości jako pierwsze było u nas icon_smile. I tyle tego wątku oftopowego z cyklu kto był pierwszy icon_wink. Wracajmy do meritum.

Dodane przez PT dnia 03-12-2010 21:35
#3

 ...a więc ;]
Czekam na TVP Seriale z niecierpliwością. Bulionerzy, Londyńczycy, Ranczo oraz stare seriale jak Zmiennicy, Czterdziestolatek czy Alternatywy 4 to pozycje, które można oglądać bez końca icon_wink

Dodane przez MN dnia 03-12-2010 21:44
#4

 Ja również z chęcią rzuciłbym okiem na niektóre seriale, ale jako, że posiadam tylko "jedyną słuszną platformę" icon_wink, więc muszę czekać, jak kilka milionów innych osób, na to, co zrobi Cyfrowy Polsat icon_wink. Kanał może być często oceniany jako siedlisko powtórek i "zapchajdziur", ale przecież na pewno znajdzie wielu wiernych widzów. Sporo osób rzuci okiem chociażby na pierwsze odcinki "Złotopolskich" czy "M jak miłość" icon_smile.

Dodane przez Jarek dnia 03-12-2010 21:50
#5

 Ja już w ramówce zobaczyłem serial mojej młodości "Do przerwy 0:1"
Pewnie puszczą jeszcze Wakacje z duchami, Pan Samochodzik i Templariusze, Gruby, Gazda z diabelnej, Szalenstwa Majki Skowron icon_smile

Dodane przez PS HD dnia 04-12-2010 12:26
#6

 może być całkiem ciekawy kanał, zwłaszcza jak będzie pokazywał starsze seriale, wtedy z pewnością przyciągnie wielu dorosłych ludzi, jak Kino Polska icon_wink Nowe seriale też przyciągną widzów, więc myślę, że TVP Seriale to będzie kanał trafiony w 100% icon_wink Tylko tak, żeby jeszcze 1cpn1 dorzucił go do swojej oferty...

Dodane przez patryk123 dnia 04-12-2010 14:13
#7

 w ramówce znajdzie się też Aleja gwiazd.

Dodane przez MK dnia 04-12-2010 14:28
#8

 A także różne filmy (najczęściej komedie) w weekendy - co myślę może być zapowiedzią pojawienia się innej stacji TVP czyli TVP Film icon_smile

Dodane przez MN dnia 06-12-2010 21:40
#9

 Filmiki przedstawiające TVP Seriale. Pierwszy pokazuje start, drugi fragmenty z po godz. 17:00.

[center]


[/center]

Dodane przez PS HD dnia 07-12-2010 15:24
#10

 Jakościowo TVP Seriale są całkiem niezłe, dodatkowo przy różnych serialach zmienia się format ekranu. Dla seriali w 16/9 obraz jest w 16/9, a dla seriali w 4/3 obraz jest w 4/3, przez co zlikwidowane jest obcinanie boków i pasów u góry i dołu ekranu, co powodowałoby wrażenie oglądania w skrzynce icon_wink

Dodane przez MN dnia 20-12-2010 17:00
#11

 TVP Historia chce nadawać FTA na Hot Birdzie. Poniżej korespondencja naszego czytelnika z TVP.

Witam
Czy jest szansa, że kanał TVP Historia będzie kiedyś w przyszłości nadawał w formie niekodowanej (FTA) na satelicie HOTBIRD 13E, podobnie jak ma to miejsce na satelicie ASTRA 1KR 19,2 E? Pytam, bo wielu widzom, w tym mnie mającym dostęp tylko do tej satelity oraz abonentom innych platform satelitarnym, tj. Cyfry+, Polsatu Cyfrowego i Orange (oprócz n, gdzie nadaje ten kanał w wersji kodowanej) bardzo zależy na tym kanale, ponieważ jest on bardzo ciekawy, najlepszy w swojej kategorii w Polsce oraz prezentuje najlepsze dokumenty historyczne. Oczywiście gdyby tak nadawał na tej satelicie to znacząco wzrosła by jego oglądalność. Inne kanały Telewizji Polskiej przecież są niekodowane na 13E i 19,2E, np. TVP Kultura, TVP Polonia.
Dziękuje za ewentualną odpowiedź.
Pozdrawiam
...tak mi odpisali:
Witam,

Telewizja Polska prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia niekodowanej emisji TVP Historia z satelity Hot Bird.

Sprawa będzie rozstrzygnięta w pierwszym kwartale 2011r.

Pozdrawiam,

Barbara Szynkarewicz

Sekretariat TVP Historia

Dodane przez MK dnia 21-12-2010 00:39
#12

 Podobnie można by się zapytać o TVP Seriale ale to już mniej prawdopodobne icon_smile
Mam nadzieje że ich "rozmowy" trwają krócej niż podobne w Cyfrowym Polsacie.

Edytowane przez MK dnia 21-12-2010 00:40

Dodane przez PS HD dnia 30-12-2010 15:37
#13

 TVP to już nie jest telewizja publiczna, te kanały zaczynają się robić komercją nad komercje. Proste przykłady to kolejno:
-TVP HD
-TVP 1 HD
-TVP Sport
Wszystkie 3 w/w kanały rozpoczęły nadawanie w N na wyłączność. Czy tak ma działać telewizja publiczna, która chce być dostępna dla każdego Polaka, czy raczej dla każdego abonenta N? Można bardzo łatwo powiedzieć, że TVP faworyzuje N poprzez swoje działania. Dodatkowo moim zdaniem to nie platformy powinny się ubiegać o kanały TVP, tylko oni powinni wystąpić do platform z chęcią dołączenia swoich kanałów do ich ofert. Skoro telewizja publiczna chce być dostępna dla każdego Polaka to niech sama o to wystąpi, a nie oddaje swoje kanały na wyłączność do N, jakby tam była właśnie cała telewizyjna POLSKA. Swoim działaniem zapominają o pozostałej części telewidzów, a więc TP, CYFRZE+ i 1cpn1. I moje pytanie gdzie tu dostępność dla wszystkich?... icon_wink

Edytowane przez PS HD dnia 30-12-2010 15:57

Dodane przez Jarek dnia 30-12-2010 15:44
#14

 @PS HD a wiesz kim był pan Walter przed powstaniem ITI??

Dodane przez PS HD dnia 30-12-2010 15:46
#15

 Jarecki, no był dziennikarzem w TVP, ale to nie zmienia faktu, że nie powinien mieć na nich żadnego wpływu. To były stare dzieje icon_wink

Edytowane przez PS HD dnia 30-12-2010 15:50

Dodane przez Jarek dnia 30-12-2010 15:49
#16

 @PS HD był Dyrektorem w TVP do 1982 roku icon_smile

Dodane przez KO dnia 01-01-2011 19:25
#17

 Jaka to melodia w TVP1 od dziś jest emitowana w formacie panoramicznym 16:9 icon_exclaim

Dodane przez MN dnia 09-01-2011 19:49
#18

 Ktoś dostał odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury odnośnie TVP1 HD w ofercie platformy n:

Biuro Informacji i Promocji uprzejmie
informuje, iż Telewizja Polska nie ma w swojej ofercie programowej i nie otrzymała koncesji
na program o nazwie TVP1 HD.
Przytoczone przez Pana informacje prasowe dot. podpisania przez platformę "n"
i Telewizje Polską umowy na reemisję rzekomego programu TVP1 HD dotyczą faktu
technicznej reemisji przez platformę "n" programu TVP1 w formacie HD (High Definition).
Powyższe oznacza, że wyłączna reemisja na platformie "n" program TVP1
w formacie HD (High Definition), nie jest sprzeczna z przepisami określonymi w art. 26 ust. 2
ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2531),
które mówią, że spółka "Telewizja Polska S. A.", zobowiązana jest do tworzenia
i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów l, II i TV Polonia oraz regionalnych
programów telewizyjnych.


Czyli wszystko jest niby zgodnie z prawem icon_wink.

Dodane przez Jarek dnia 09-01-2011 19:56
#19

 Czyli w skrócie n-ka zrobi z SD upscaling do HD...
Czyli n-ka ładuje w konia swoich abonentów

Dodane przez Krzychu00012 dnia 07-07-2011 15:41
#20

 ma jedno pytanie dlaczego TVP Historia jest dostępna tylko dla posiadaczy dekoderów HD??? a wcale ten kanał nie jest w jakości HD tylko SD i sama nazwa wskazuje na jakość SD w innym przypadku w nazwie kanału powinna być dodanie HD.