Tytuł: Forum tvpolsat.info :: Dawne stacje Polsatu

Dodane przez Matthias dnia 10-08-2011 12:55
#1

 Czytałem o Polsat 2 Info i nigdzie nie było mowy o koncesji dlatego prosiłem o podanie źródła.
Znalazłem wiadomość na temat przyznania koncesji dla TVN 24 i nie ma tam mowy o tym jaka to koncesja. Poza tym to był styczeń, a nie kwiecień.

Edytowane przez Matthias dnia 10-08-2011 13:01

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 19:39
#2

 Tak czy siak, pierwszy był Polsat i ja bym to wykorzystywał marketingowo, np. w reklamach: "Polsat, twórca pierwszej polskiej telewizji informacyjnej, pierwszego tematycznego kanału kobiecego i dla mężczyzn" icon_smile.

Dodane przez ATM Powtorka dnia 15-08-2011 20:03
#3

 MN, a jest sens chwalić się takimi gniotami? (tu mi chyba przyznacie, że to były fatalne kanały). Poza tym wytłumacz mi, czemu TVN24 chwali się, że są pierwszą stacją informacyjną w Polsce, TVP też tak twierdzi. W dniu urodzin TVN24 nawet składali życzenia na antenie TVP INFO i wspominali o tej stacji, że jest pierwszą stacją informacyjną w Polsce.

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 20:07
#4

 Tu chodzi o to, że Polsat ma się czym chwalić, bo był prekursorem kanałów tematycznych. Nie ważne, że one upadały, ale były pierwsze, czy to się Tobie i innym podoba czy nie. To nie TVN Turbo był pierwszym męskim kanałem tylko Formuła1/On, to nie TVN Style był pierwszym polskim kanałem kobiecym, ale Dla Ciebie/Ona i to nie TVN24 był pierwszym polskim kanałem informacyjnym, a Polsat 2 Info.

Dodane przez DjTomy dnia 15-08-2011 20:23
#5

 @MN Troszkę się mylisz pierwszą Polską stacją była "Prywatna Telewizja RONDO" Tyle że to była piracka stacja, bo wtedy jeszcze nie było przepisów regulujących nadawanie. I właśnie ta stacja przegrała walkę o koncesję na nadawanie z Polsatem.
Więcej na temat Prywatnej Telewizji Rondo która nadawała w Katowicach można się dowiedzieć w Google

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 20:26
#6

 Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Czy to Rondo to była stacja kobieca, męska czy informacyjna?

Dodane przez DjTomy dnia 15-08-2011 20:30
#7

 informacyjno - filmową

Dodane przez apsik dnia 15-08-2011 20:33
#8

 Jako ciekawostkę opowiem wam w kilku słowach o kanałach ATV które później zostały nabyte przez Polsat i przekształcone w ich pierwsze stacje tematyczneicon_smile
ATV było jednym z pierwszych legalnie działających kanałów w naszym kraju, swoją siedzibę mieli w Łodzi, każdego dnia jadąc do liceum przejeżdżałem w pobliżu mając dzięki temu sposobność obejrzenia tablic informacyjnych ATV przy bramie wjazdowej do budynku gdzie urzędowaliicon_wink
Początkowo swój pierwszy kanał dystrybuowali jedynie w wybranych sieciach kablowych za pomocą....kaset VHS, tak dobrze widzicie, za pomocą kaset VHS, dziś może wydawać się to dziwne ale w tych czasachicon_smile
Rozsyłali je z odpowiednim wyprzedzeniem po kraju i danego dnia o danej godzinie operator kablowy wrzucał taśmę do magnetowidu i puszczał w swoją sieć sygnał(bardzo niskiej jakości, ale co tu wiele wymagać), czasami dochodziło do zabawnych sytuacji, gdy jakiś pracownik "zaspał" i 30 minut po planowym czasie odpalał odtwarzanie video..icon_smile
Rewolucją w ATV było nabycie miejsca na izraelskim satelicie Amos 1 z którego rozpoczęto emisję dwóch kanałów a w zasadzie czterech....były to dwie stacje z podziałem na 2 różne pasma(np filmowe, dziecięce, muzyczne itp).
Co tu dużo pisać, dawne to były dziejeicon_wink

Edytowane przez apsik dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 20:34
#9


DjTomy napisał(a):
informacyjno - filmową


Więc za stację informacyjną tego kanału nie można uznać, skoro emitował filmy fabularne.

Dodane przez DjTomy dnia 15-08-2011 20:35
#10

 No ok, przyznaję nie doczytałem dokładnie icon_biggrin

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 20:37
#11

 @DjTomy Głównie w tej dyskusji to chodzi o to, czy TVN powinien tak głośno chwalić się tym, że był pierwszy w pewnych sprawach, skoro wcale nie był icon_wink.

Edytowane przez MN dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez ATM Powtorka dnia 15-08-2011 20:42
#12


MN napisał(a):
DjTomy napisał(a):
informacyjno - filmową


Więc za stację informacyjną tego kanału nie można uznać, skoro emitował filmy fabularne.

Tym samym tropem idąc Polsatu 2 info też nie można nazwać informacyjnym, bo emitował filmy dokumentalne. A zdaje się, że dalej nie otrzymałem od was informacji, jak to jest, że nawet TVP twierdzi że to TVN24 jest pierwszą stacją informacyjną w Polsce. Też się mylą? Do tej pory tylko wy inaczej twierdzicie.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 20:44
#13

 Aha, czyli TVN 24 też nie jest stacją informacyjną, bo emituje dokumenty icon_green.

PS. Widocznie TVP nie wie dokładnie icon_wink.

Edytowane przez MN dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez ATM Powtorka dnia 15-08-2011 21:03
#14


PS. Widocznie TVP nie wie dokładnie icon_wink.

Albo ktoś inny. Gdyby TVN24 bezprawnie używał sformułowania "pierwsza stacja informacyjna w Polsce" to polsat dawno temu by skierował to do sądu, ale skoro tego nie zrobił, to znaczy że to wy się mylicie, ba, jako jedyni tak twierdzicie.

Edytowane przez ATM Powtorka dnia 15-08-2011 21:14

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 21:06
#15

 Piszesz w kółko to samo i nawet sam sobie zaprzeczasz, jak z tymi dokumentami. Polsat 2 Info istniał, czy to Ci się podoba czy nie.

Dodane przez ATM Powtorka dnia 15-08-2011 21:14
#16

 Tyle że TVN24 nadaje 1 dokument tygodniowo, a polsat 2 info więcej, a z informacjami miał tyle wspólnego co nic. Emitowali tylko retransmisje Informacji i Dziennika. Ponadto był biznes i flesz z tv4 i to wszystko. A teraz powtórzę jedno zdanie, bo zdaje się nie zrozumiałeś: "Gdyby TVN24 bezprawnie używał sformułowania "pierwsza stacja informacyjna w Polsce" to polsat dawno temu by skierował to do sądu".

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 21:24
#17

 O takie rzeczy to raczej nie ciąga się po sądach icon_wink. I na koniec jedno, to że były tam powtórki to nie zmienia faktu, że kanał miał profil informacyjny. Mogli tam emitować w koło jedno wydanie "Informacji" i też byliby kanałem informacyjnym. Poziom kanału nie ma znaczenia. Policz sobie ile tam było procentowo informacji, a ile dokumentów.

Dodane przez DjTomy dnia 15-08-2011 21:39
#18

 Czyli jednak prawda jest taka że pierwszą prawdziwa stacją informacyjną był jednak TVN24 bo Polsat 2 Info miał tylko profil informacyjny i nadawał powtórki różnych informacji.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez nick_100 dnia 15-08-2011 22:26
#19


DjTomy napisał(a):
@MN Troszkę się mylisz pierwszą Polską stacją była "Prywatna Telewizja RONDO" Tyle że to była piracka stacja, bo wtedy jeszcze nie było przepisów regulujących nadawanie. I właśnie ta stacja przegrała walkę o koncesję na nadawanie z Polsatem.

To Ty troszeczkę się mylisz. Pierwszym polskim kanałem komercyjnym był Polsat. Polsat rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 roku, a RONDO - 19 grudnia 1992 roku. Koncesję na nadawanie satelitarne Polsat otrzymał w 1992, a RONDO w 1993 roku. Koncesja, o której Ty wspominasz to była koncesja na nadawanie naziemne.

Dodane przez MN dnia 15-08-2011 23:59
#20


Czyli jednak prawda jest taka że pierwszą prawdziwa stacją informacyjną był jednak TVN24 bo Polsat 2 Info miał tylko profil informacyjny i nadawał powtórki różnych informacji.


Takie określenia jak "pierwsza prawdziwa stacja informacyjna" są nie na miejscu. Polsat 2 Info nadawał nieprawdziwie? To są słabe argumenty.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00