Tytuł: Forum tvpolsat.info :: Wycofanie kanałów z oferty

Dodane przez piotrtomasz dnia 24-01-2011 10:57
#1

 Witam.
Jestem jednym z wielu zniesmaczonych klientów CP, którym nie podoba się kolejna zmiana programowa CP.

Wielka szkoda że CP nie potrafi docenić oglądalności programów BBC w swojej ofercie. CP miał bez wątpienia ogromny plus za to że posiadał BBC.

Cóż obawiam się, że dołączone kanały nie zrekompensują braku BBC Lifestyle i BBC Knowledge. Zwłaszcza ten ostatni wyżej cenie niż Discovery.

Oby CP zastanowił się nad powrotem tych stacji.

Proszę innych widzów o wypowiedź na forum co do zmiany.

Skoro w CP można obejrzeć Kevina co roku to może i BBC pozostanie w ofercie.

icon_confused

Edytowane przez MN dnia 13-10-2011 17:28

Dodane przez Jarek dnia 24-01-2011 11:24
#2

 Ja wyżej cenię NGC niż wieczne powtórki na BBC Knowledge

Dodane przez MC dnia 24-01-2011 11:43
#3

 Cóż, powiem tyle:
Polityka 1cpn1 jest obecnie do bani. Oczywiście, cieszę się, że jest FOX, a będzie NGC, ale po co nowymi kanałami zastępować stare?! Można powiedzieć, że oferta programowa Cyfrowego Polsatu się nie powiększa - bo tak jest. Przecież stare kanały są zastępowane nowymi. Jestem trochę zły, bo brak BBC Knowledge i Entertainment raczej trochę odczuję, bo lubiłem oglądać te kanały, w szczególności ten pierwszy. Owszem, NGC na pewno jest od niego lepszy, taka sama sprawa jest też w przypadku FOX i BBC Entertainment, ale mimo wszystko, stratę odczuję, i uważam, że CP powinien się dogadać z BBC, i powalczyć chociaż o te 2 kanały. Tak się nie stało, i jak dla mnie, to zły ruch.

Dodane przez Jarek dnia 24-01-2011 11:52
#4

 Zdaje się, że BBC chciało więcej za te kanały niż obecnie i w dodatku nie byłyby już na wyłączność

Dodane przez MC dnia 24-01-2011 12:07
#5

 Tak, tak, wiem - ale przecież można było się dogadać, żeby został choć 1, może 2 kanały. Ogólnie, to wątek BBC jest tylko przykładem, bo polityka CP już drugi, albo trzeci raz (nie pamiętam dokładnie) robi abonentom taki numer. Kasa, kasa...
Dominik Libicki:
- Cena, jaką BBC proponowało za przedłużenie umowy była zbyt wysoka w stosunku do jakości kanałów, mierzonej wskaźnikami oglądalności.

OK, ale sądzę, że chyba BBC Knowledge miał większą oglądalność niż BBC Lifestyle. Uważam, że można było ponegocjować, i wywalczyć ten jeden kanał, bądź też BBC Entertainment, za mniejsze pieniądze. Choć znając życie, BBC chciało, żeby cała paczka ich kanałów była w CP. Cóż, raczej się nie dowiemy, jak to przebiegało, i czy CP zależało na tych kanałach..

Dodane przez MN dnia 24-01-2011 12:14
#6

 Myślę, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Tam był widocznie ostry kryzys i to już od dobrych paru miesięcy. Na koniec jeszcze BBC pokazało pazurki i ogłosiło, że CP ich usuwa, nie czekając w ogóle na to, by to CP pierwszy poinformował swoich abonentów. A dzisiaj CP oddał im z nawiązką icon_wink.

Dodane przez MC dnia 24-01-2011 12:21
#7

 Myślę , że coś mogło zacząć się dziać , gdy CP przesunęło BBC Lifestyle na daleką pozycję na liście, bodajże 246. icon_wink

EDIT 13:44 :

CYFRA+ przysłała oficjalny komunikat, w którym informuje, że na mocy podpisanej z BBC Worldwide umowy dwa kolejne kanały - rozrywkowy BBC Entertainment oraz dokumentalny BBC Knowledge już od lutego 2011 roku znajdą się w ofercie operatora. Wzbogacą grupę programów dostępnych w polskiej wersji językowej. Kanały BBC Entertainment i BBC Knowledge znajdą się odpowiednio na pozycjach 66. i 82. w dekoderach CYFRY+.

źródło: satkurier.pl

Cóż, jeśli C+ mogła, to sądzę, że i CP mogło dojść do porozumienia. Niestety, pewnie było tak, jak powiedział Michał, że był kryzys..
Możliwe, że CP chciał przedłużyć wyłączność na te kanały, a BBC nie do końca chciało takiej opcji. Może jednak zgodzili się, ale zażądali kosmicznych pieniędzy i kto wie, być może dlatego to tak się potoczyło.

Edytowane przez MC dnia 24-01-2011 13:48

Dodane przez Staszek dnia 24-01-2011 16:38
#8

 Dla rozjaśnienia sytuacji, jeszcze raz podaję:

Oto, jak wyglądała oglądalność stacji BBC w dniach 1-16 stycznia tego roku (dane Nielsen, grupa 4+)
CBeebies - 0,58 %
BBC Knowledge - 0,12 %
BBC Entertainment - 0,08 %
BBC Lifestyle - 0,05 %

Ĺšródło: http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=24999

I jeszcze porówanania za cały 2010 rok
Kanały dokumentalne
Kanały dziecięce
Kanały filmowo serialowe
Kanały lifestyle

Edytowane przez Staszek dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez leonnik6 dnia 24-01-2011 16:41
#9

 no to ja sie nie dziwie jeszcze w kablówkach są BBc wiec prawie nikt tego nie oglądał.

Dodane przez infotv dnia 24-01-2011 17:47
#10

 Oto oświadczenie BBC Worldwide ws. wyłączenia kanałów BBC z oferty Cyfrowego Polsatu:

"BBC Worldwide Channels złożyło Cyfrowemu Polsatowi bardzo korzystną ofertę, dzięki której kanały tematyczne BBC mogły pozostać w ofercie tego operatora przez dalszych kilka lat. Dołożyliśmy wszelkich starań, by znaleźć rozwiązanie, które odpowiadałoby obu stronom. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nasze starania nie spotkały się z przychylnym przyjęciem."

oraz

"Poczyniliśmy znaczące inwestycje w kanały z naszego portfolio, chcemy bowiem sprawić, by ich oglądanie było dla naszych widzów wyjątkowym doświadczeniem. Cieszymy się, że już wkrótce pojawią się one zarówno na platformie "n", jak i Cyfry+. Nadawać zaczną już 1 lutego 2011 roku, zaś wśród premier pojawią się tak znakomite propozycje jak nagrodzone międzynarodową Nagrodą Emmy "Top Gear" (seria 15) i "Budząc zmarłych" (seria 1), zdobywca Złotej Róży Montreux "Tajemniczy milioner" (seria 3), a także "Zapraszam do stołu", "Cuda układu słonecznego" oraz "Mistrz kuchni: Juniorzy".

Ĺšródło: "niebieski" portal, m*d*a2.**

Edytowane przez infotv dnia 24-01-2011 18:02

Dodane przez janusz8 dnia 24-01-2011 18:36
#11


Staszek napisał(a):
Dla rozjaśnienia sytuacji, jeszcze raz podaję:

Oto, jak wyglądała oglądalność stacji BBC w dniach 1-16 stycznia tego roku (dane Nielsen, grupa 4+)
CBeebies - 0,58 %
BBC Knowledge - 0,12 %
BBC Entertainment - 0,08 %
BBC Lifestyle - 0,05 %

Ĺšródło: http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=24999

I jeszcze porówanania za cały 2010 rok
Kanały dokumentalne
Kanały dziecięce
Kanały filmowo serialowe
Kanały lifestyle


Dla porównania: Polsat Cafe (dostępny dla wszystkich abonentów CP, czyli 0,5-1 mln więcej niż BBC) miał w listopadzie 0,21%, a Polsat Play 0,19%

Dodane przez frk001 dnia 24-01-2011 19:41
#12


leonnik6 napisał(a):
no to ja sie nie dziwie jeszcze w kablówkach są BBC wiec prawie nikt tego nie oglądał.

Prawie nikt? Ciekawe. Proponuje wyłączyć z oferty inne kanały, która miały mniejszą widownie niż najchętniej oglądany Cbeebies. Jest sporo kandydatów ze śmieciowymi kanałami tematycznymi AXN i Zone (poza Europa) na czele. To byłoby lepsze rozwiązanie niż odłączenie abonentów od dokumentów BBC Knowledge. Szczególnie, że ciągle jest tu poruszanych wiele interesujących tematów. Dla przykładu, trzyodcinkowy serial "Atom" kładzie na łopatki swoim poziomem wszystkie inne dokumenty o problematyce fizyki jądrowej, dostępne na innych kanałach. Dodatkowo świetne, odważne dokumenty związane z historią chrześcijaństwa. Było tu sporo powtórek,to fakt, szczególnie Top Gear można było nauczyć się na pamięć.
Discovery to już praktycznie w większości reality tv. Na szczęście włączony zostanie NGC, czyli sporo nowych, ciekawych seriali do obejrzenia.
Podsumowując. Niech pozostawią BBC Knowledge icon_wink . Reszta brytyjskich kanałów może wylecieć icon_green.

Edytowane przez frk001 dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez PS HD dnia 25-01-2011 17:58
#13

 Moim skromnym zdaniem, usunięcie kanałów BBC z oferty poskutkuje wielką liczbą wypowiedzeń. Póki co te stacje były wyłącznie w 1cpn1, a teraz wylatują. Ten ruch spowoduje, że wielbiciele kanałów BBC przejdą do N, lub do CYFRY+. Dodatkowo każdy abonent, który będzie podpisywał nową umowę nie będzie już mógł być pewien, czy za miesiąc lub 3 miesiące 1cpn1 nie usunie z oferty kanału dla którego on podpisał umowę właśnie ze słoneczną platformą, gdyż ten kanał był tylko tu i nigdzie indziej. Nie będzie miało sensu branie CP żeby oglądać to samo co w N, czy w CYFRZE+. Poza tym po kanałach BBC na wyłączność w 1cpn1 zostają tylko sportowe Polsat-y i Polsat HD. To może być za mało w walce o klienta i obawiam się, że Cyfrowy Polsat zamiast zyskiwać abonentów zacznie ich tracić... icon_wink

Edytowane przez PS HD dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez leonnik6 dnia 25-01-2011 18:01
#14

 może jak stracą z 300tys abonentów i nie będzie nic przybywać to zrozumieją że ofertę trzeba rozwijać. I coś w końcu ruszy.

Dodane przez leonnik6 dnia 25-01-2011 18:06
#15

 nie wiem Cyfra+ potrafi dodawać kanały BBC, Czwórkę wszystkie TVp, TVny Vh Europen , wszystkie, wszystko potrafią dodawac a 1cpn1 mimio ż ma 3.5mln abonentów to normalnie ich olewa może jak ubędzie z 0,5mln to wtedy coś ruszy.

Dodane przez PS HD dnia 25-01-2011 18:09
#16

 leonnik6, chyba właśnie te 3,5 mln abonentów to powód dla którego 1cpn1 nie rozwija oferty. Osiągnęli to co chcieli. Stracą trochę abonentów to znów zaczną działać, a według mnie z taką polityką straty są nieuniknione icon_smile

Dodane przez leonnik6 dnia 25-01-2011 18:23
#17

 właśnie ja chciałbym aby jak najwięcej ubyło bo ci co maja mało abonentów to rozwijają oferty a CP normalnie olewa nas jak się da niech stracą z pół miliona lub więcej i aby nic nie przybywało to wtedy może coś ruszy bo na razie olewają ofertę tv jak się da....

icon_green

Dodane przez darakso dnia 26-01-2011 13:54
#18

 Jak juz obrońcy CP są wściekli na politykę operatora to nie jest dobrze , olewają nas centralnie bo maj te 3,5 min abonentów .Ale jak na koniec roku będzie 2,9 to im się zacznie palić tyłek

Dodane przez leonnik6 dnia 26-01-2011 14:13
#19

 może być już w marcu niecałe 3mln jak się wkurzą wtedy może rozum coś u nich ruszy bo chyba się zahibernowali..

ja osobiście zostaję bo trzyma mnie siatka i boks ale nie lubię jak ktoś kogoś żywcem olewa maja 3,5mln abonentów nic nie dodaja a cały czas przybywa to po co jak ubędzie z te 500tys to wtedy może zaczną coś myśleć

Dodane przez Danio dnia 26-01-2011 21:20
#20

 @Jarecki, tak piszesz o powtórkach na BBC Knowledge. Ja mam dostęp do National Geographic Channel i tam też sporo jest powtórek, z resztą jak prawie na wszystkich stacjach TV. Dla mnie wycofanie kanałów BBC z CP, to wielka stata i nowe kanały mi tego nie zrekompensują. Cały rozmyślam nad wypowiedzeniem. Poza tym jako abonent opcji Premium za 4xBBC dostanę tylko 2 kanały, ponieważ FOX'a już mam w wersji HD od listopada, a National Geographic Channel będzie mieć od lutego ujednoliconą ramówkę razem z wersją HD tego kanału. To faktycznie korzystna zmiana icon_confused [sic!]