Tytuł: tvpolsat.info - największy nieoficjalny portal o Polsacie :: Kanały Discovery (HD), Animal Planet HD, TLC (HD) i ID (HD)

Dodane przez PC dnia 14-04-2014 20:35

Emil napisał(a):

PC napisał(a):

@doniu, wydaję mi się, że pewnie jeden na 11258 H, a drugi na 11278 V jak wyłączą zbędną kopie AXN Spin HD.

Zawsze jeszcze mogą coś dać na 10,834/V.
icon_smile

Tam to prędzej spodziewałbym się jakiegoś kanału SD, a nie HD. Zresztą dużo wolnego miejsca tam nie ma.

Dodane przez Emil dnia 04-07-2014 15:45

Discovery Historia prawie w 16:9. Prawie, ponieważ przy kanale nie ma obecnej sygnalizacji WSS, natomiast oprawa graficzna nie jest do końca przystosowana, ponieważ jej elementy są rozszerzone z 4:3, a ident Reklama ma małe czarne paski po bokach. Nie wiadomo kiedy dokładnie kanał przeszedł na nowy format obrazu.

UPDATE: Flaga WSS jest już obecna przy kanale. Można wnioskować, że Discovery Historia przeszła na 16:9 właśnie dzisiaj.

Edytowane przez Emil dnia 04-07-2014 18:40

Dodane przez Emil dnia 07-07-2014 00:00

ID Xtra wkrótce w Polsce? Wszystko na to wskazuje. Podczas emisji programów pojawia się baner z zapowiedzią następnego programu, ale z tą różnicą, że z logo ID Xtra, które w dodatku jest trochę w innej pozycji od logo ID (HD).

[center]
i.imgur.com/TtXHzSL.jpg
[/center]

Edytowane przez Emil dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Emil dnia 14-07-2014 05:45

Od jakiegoś czasu na Discovery Historia jest emitowany program Kto da więcej?, znany z Discovery Channel. Wcześniej można było obejrzeć miniserial The Kennedys, z 11 nominacjami do kilku nagród, w tym 6 nominacjami oraz nagrodzony 4 nagrodami Emmy. Najwidoczniej Discovery stara się zachęcić widza do tego kanału.

Dodane przez Emil dnia 16-07-2014 13:45

7 lipca w Azji wystartował DMAX. Zastąpił jednocześnie Discovery Turbo, który nadawał w tym regionie od 22 września 2008 roku. Za kanał odpowiada Discovery Networks Asia-Pacific, jeden z międzynarodowych oddziałów Discovery Communications.

Strona internetowa: http://www.discov....com/dmax/

Szkoda, że w Polsce Discovery się nie udało wygrać konkursu na jedno z miejsc w MUX-1. Tak, to również mielibyśmy własną wersję DMAX.
icon_confused

Dodane przez Emil dnia 29-08-2014 04:00

Miały być zmiany w Animal Planet HD, a kanał wciąż nadaje z niespolszczoną oprawą.
icon_confused

Dodane przez Emil dnia 31-08-2014 17:55

Według ramówki Discovery Turbo Xtra (HD) na dzień 13 września, tego dnia zostanie wyemitowana... Bundesliga! http://www.telema...-1-1190118
icon_green

Dodane przez Waski45 dnia 01-09-2014 17:51

Kiedy będzie nowa seria Gorączyki Złota w Discovery Channel ?

Dodane przez przemekp dnia 01-09-2014 18:05

Według oficjalnej ramówki kanału Discovery Turbo Xtra (HD), dostępnej na stronie Discovery Media... nie będzie żadnej Bundesligi 13 września icon_cry
i.imgur.com/yispHtp.png

Dodane przez Emil dnia 01-09-2014 18:45

Ramówkę pod Discovery Media mogli przygotować znacznie wcześniej. Ot tak o sobie nie wprowadzano by tej pozycji z Bundesligą do ramówki na stronie Discovery Channel oraz na innych tv guide'ach.

Według pewnego portalu, Discovery Turbo Xtra HD na początek (13 września, 15:30) pokaże mecz Borrusia Dortmunt vs. SC Freiburg. Planują pokazać cztery mecze, w cztery kolejne weekendy.
icon_smile

Dodane przez przemekp dnia 01-09-2014 22:00

Ale ta ramówka na stronie Discovery Media pojawiła się dopiero dzisiaj (jak wczoraj sprawdzałem, to była jeszcze na sierpień), więc to może być "świeża" i najbardziej aktualna ramówka, ale oczywiście może być również tak, że została przygotowana znacznie wcześniej i została zamieszczona dzisiaj tylko właśnie dlatego, że jest 1 września icon_smile

Ale dlaczego mają być tylko cztery mecze, w cztery kolejne weekendy, a nie już do końca sezonu po jednym meczu z każdej kolejki? icon_confused Bezsensu...

Dodane przez Emil dnia 01-09-2014 22:20

Bo to nie jest kanał sportowy. Nie będą zawalać całej ramówki piłką nożną i innymi rzeczami. To ma być tylko pewne urozmaicenie dla Discovery i powiększenie ilości meczów o jeden dla Eurosportu.

Dodane przez Emil dnia 27-09-2014 19:00

Od jakiegoś czasu Animal Planet HD nadaje z nową oprawą graficzną, która została spolszczona i lekko odświeżonym logotypem ekranowym, które jest nieco ciemniejsze i wyświetlane równo z Animal Planet. Wprowadzono także... reklamy, niestety. Nie wiem kiedy dokładnie doszło do tej zmiany, ale była zapowiadana na początku sierpnia. Tego miesiąca zmieniono także zapis w licencji w Ofcomie, co można zobaczyć tutaj.
icon_smile

Dodane przez tomaszzz dnia 27-09-2014 19:02

Ujednolicanie kontentu?

Dodane przez Emil dnia 27-09-2014 19:15

Nie. Przecież bym napisał, gdyby ramówki byłyby ujednolicone. Zmiany, które wprowadzono, wymieniłem powyżej. Choć myślę, że to tylko kwestia czasu, skoro oba kanały nadają w 100% po polsku oraz nadają reklamy. Animal Planet HD jest obecnie jednym z ostatnich kanałów na rynku, który nadaje coś innego względem wersji SD.
icon_wink

Dodane przez Emil dnia 29-10-2014 15:51

Tak sobie dzisiaj przełączałem z kanału na kanał i trafiłem na Discovery Historia. Zauważyłem, że w ramówce doszło do kolejnych zmian. Obok programu Kto da więcej?, znanego z Discovery Channel, który jest obecny od kilku miesięcy, są także Samochody - klasyka gatunku (znane z Discovery Turbo Xtra) czy Łowcy staroci (znane z Discovery Channel).
icon_smile

Dodane przez przemekp dnia 30-10-2014 15:16

Nik Wallenda będzie próbował przejść na linie "nad Chicago" (czyli pomiędzy dwoma wieżowcami Leo Burnett Building i Marina City Towers) w nocy z 2 na 3 listopada - transmisja na żywo od godziny 01:00 na Discovery Channel (HD)! icon_arrow http://www.discov...d-chicago/ icon_wink No to ciekawa sprawa - przecież wszyscy pamiętamy jak Nik Wallenda przeszedł nad Wielkim Kanionem (też była transmisja na Discovery) icon_wink Tylko mam nadzieję, że tym razem będzie przechodził z tymi wszystkimi zabezpieczeniami, bo to podstawa icon_wink

Edytowane przez przemekp dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Emil dnia 26-11-2014 18:30

1 grudnia kanał Discovery HD Showcase, którego niestety nie ma już w Polsce od 31 stycznia 2013 roku, przejdzie pewne zmiany. Zostaną odświeżone oprawa graficzna, logotyp, a także nazwa będzie lekko zmieniona - na Discovery Showcase HD.
[center]
www.broadbandtvnews.com/wp-content/uploads/2014/11/Discovery_ShowcaseHD_Exclusive_Black_RGB.png
[/center]

W ramówce wciąż będą się znajdować programy z kanałów Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, ale teraz także od TLC oraz ID Xtra. Będą także programy dostępne tylko na Discovery Showcase HD.

Dodane przez Waski45 dnia 29-11-2014 17:00

Kto komentuje mecz Bayern 04 LEVERKUSEN- FC KÖLN w Discovery Turbo Xtra ?

Dodane przez przemekp dnia 29-11-2014 20:30

Według serwisu Tak Się Gra ten mecz komentowali Tomasz Lach i Sławomir Chałaśkiewicz icon_arrow http://taksiegra....ksiegra-fm icon_wink