Tytuł: Forum tvpolsat.info :: DVB-T/DVB-T2 - dyskusja ogólna

Dodane przez Emil dnia 20-06-2014 20:05
#1

 Wyniki konkursu na lokalny multipleks w województwie dolnośląskim

Prezes UKE ogłasza wyniki konkursu na rezerwację częstotliwości z zakresu 470 - 790 MHz wykorzystywanej w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze rezerwacji LUBAŃ / JELENIA GÓRA 1 / BOLESŁAWIEC / CHOJNÓW przeznaczonej do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie telewizji lokalnej (L1).

20 lutego 2014 r. Prezes UKE ogłosił konkurs, którego przedmiotem była rezerwacja częstotliwości z zakresu 470 - 790 MHz wykorzystywana w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze rezerwacji LUBAŃ / JELENIA GÓRA 1 / BOLESŁAWIEC / CHOJNÓW przeznaczona do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie telewizji lokalnej (L1) do dnia 31 grudnia 2020 r.

Komisja konkursowa pracowała w okresie od 8 kwietnia 2014 r. do 10 czerwca 2014 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przy ul. Kasprzaka 18/20 w Warszawie.

Termin składania ofert upłynął w dniu 7 kwietnia 2014 r. W terminie tym wpłynęła następująca oferta:
1. Telewizja Łużyce Sp. z o.o. / Bolesławiec

Oferta została złożona w terminie i podlegała badaniu w Etapie I oraz II badania ofert.

W wyniku dokonanej przez Komisję konkursową oceny oferty, ofercie przyznano następującą ilość punktów:
1. Telewizja Łużyce Sp. z o.o. / 250 pkt

W niniejszym konkursie Prezes UKE nie wyznaczył minimum kwalifikacyjnego.

Zgodnie z art. 118c ust. 4 ustawy Prawo telekomunikacyjne, wniosek o rezerwację częstotliwości należy złożyć w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu w siedzibie oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Wyniki konkursu multipleks lokalny w. dolnośląskie

[right]źródło: uke.gov.pl[/right]
Telewizja Łużyce trafi na multipleks w ciągu miesiąca.

Multipleks, którego operatorem będzie Telewizja Łużyce, pozwoli na nadawanie jeszcze kilku innych kanałów. Jak informuje szefowa Telewizji Łużyce, wśród chętnych na miejsca na nim są m.in. Grupa 4fun Media, Grupa ZPR, która uruchomiła niedawno kanał muzyczny VOX MUSIC TV oraz kanał TVR. Po negocjacjach okaże się, kto jeszcze będzie nadawać na MUX L1.

[right]źródło: Wirtualnemedia.pl[/right]
Ciekawe jaki będzie zasięg MUX-L1. Może sam się również na niego załapie. Teraz ciekawe co z TV ODRĄ.
icon_smile

Edytowane przez Emil dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Kamil dnia 13-10-2014 19:10
#2

 1cpn1 operatorem MUX VIII ciekawe czy to prawda oby nie icon_smile. http://forum.emit...;start=440

Dodane przez MK dnia 11-10-2015 16:48
#3

 Jednak operatorem MUX8 będzie Emitel a UKE wydało już w tej sprawie odpowiednią decyzje rezerwacyjną co oznacza że zasięg tego multipleksu będzie bardzo dobry.
Teraz tylko czekać na oddalenie sprzeciwów konkurencji z konkursu (m.in 1cpn1 ) oraz na rostrzygnięcia KRRiT i TVP dotyczące oferty i można uruchamiać nowy multipleks.

Dodane przez MK dnia 14-11-2015 09:31
#4

 Tymczasem znaliśmy już cztery stacje które to pojawią się w telewizji naziemnej - są nimi: Kiwi TV, TV# (TV Hasz), WP1 oraz Zoom TV. Mało tego powoli odkrywają się karty dotyczące nadajników - jak udało się ustalić z powodu innych warunków technicznych w tym także lepszej propagacji nadajniki mają mieć maksymalnie moc 33 kW która odpowiada mocy 100 kW na wyższych częstotliwościach. Ujawniono też pierwsze nadajniki których to rozpiska jest w tym pliku: http://przeklej.o...-32-24.png
Obecnie czekamy tylko na pełny wykaz nadajników, podpisaną dokumentacje przez Emitel oraz nadawców jak również na kanały proponowane do MUX8 przez MUX3. Póki co w tej ostatniej kwestii obstawia się że z racji podniesienia TVP Kultury do jakości HD na MUX8 pojawi się TVP Polonia.

Dodane przez MK dnia 04-12-2015 19:55
#5

 Możliwe że MUX8 wystartuje już w marcu z 40% zasięgiem - tak przynajmiej twierdzi prezes Emitela: http://rpkom.pl/a...3.html?p=1
Według niego w lipcu ma być 60 procent a w grudniu lub najdalej w I kwartale 2017 roku docelowe 95% zasięgu.

Edytowane przez MK dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez MK dnia 11-06-2016 19:40
#6

 Pierwsze obiekty MUX8 ruszą już w sierpniu - na liście między innymi Kraków, Katowice i Gdańsk: http://www.light....ego-etapu/
Osobiście jestem zadowolony z tego biegu spraw ale nieco dziwię się że przy okazji nie uruchamiają też obiektów na które to mają pozwolenie od UKE.

Dodane przez MN dnia 11-06-2016 19:41
#7

 Chyba same pasy będą tam puszczać icon_wink.

Dodane przez MK dnia 11-06-2016 21:04
#8

 Dobre i to. Zawsze można potestować sobie samą zdolność odbioru icon_smile

Dodane przez Polsatus dnia 13-06-2016 10:09
#9

 Pewnie jak zwykle Warmia Mazury będą na samym końcu icon_razz.gif nie mniej jednak cieszę się, że dvbt w polsce dalej się rozwija icon_smile

Dodane przez krzysiek25 dnia 13-06-2016 11:58
#10

 dla mnie te DVB-T Polskie to badziewie nic więcej

Dodane przez MK dnia 05-08-2016 18:32
#11

 Jak wiecie w 7 lokalizacjach odpalono już MUX8.
U mnie niestety przy takiej mizernej jakości sygnału nie da się nic złapać:
i.imgur.com/yJoBShf.jpg

MUX8 co prawda u mnie jest ale jak tylko poruszam anteną - jak się oddale to wraca 58 procent.
Swoje testy uwieczniłem na tych nagraniach:
Cz. 1: https://youtu.be/...
Cz. 2: https://youtu.be/...
Przy okazji tak przedstawiłem w nich sytuacje odbiorczą u siebie.

Dodane przez MN dnia 05-08-2016 18:36
#12

 Krzysiu, tylko uważaj na tego kwiatka przy podlewaniu, bo jak Ci się woda wleje do telewizora, to po herbacie icon_wink.

Dodane przez MK dnia 05-08-2016 18:50
#13

 Spokojnie. Ten kwiatek jest już teraz w innym miejscu a wracając do tematu uważam że UKE dobrało fatalne parametry przez co mam problem z odbiorem.

Dodane przez MN dnia 05-08-2016 18:54
#14

 A co Krzysiu sądzisz o opieszałości nadawców stacji z MUX8?

Dodane przez MK dnia 05-08-2016 20:42
#15

 W przypadku nowych stacji jest to zrozumiałe ponieważ potrzebny jest czas na przygotowanie się do startu. Co innego TVP która to ma co tam nadawać praktycznie już nawet w chwili obecnej.

Dodane przez MK dnia 21-01-2017 09:39
#16

 Emitel ma chyba już dość przeciągania daty rozpoczęcia nadawania na MUX8 ze strony TVP - napisał do UKE o decyzje rezerwacyjną dla publicznego nadawcy by terminowo zmusić ich do startu nadawania: http://rpkom.pl/a...MUX-8.html
Moim zdaniem ktoś tu chyba w ogóle powinien zabrać TVP prawo do nadawania na MUX8. Przynajmniej nie musieliby zwodzić ludzi otwartym kanałem TVP Sport.

Dodane przez mario1120 dnia 03-01-2020 16:17
#17

 mam dwa dekodery w jednym pokoju taki dvb-t za 100 zł z marketu i cyfrowy polsat
i ten zwykły dekoder łapie mi TVP 1 i 2 HD a ten polsatu nie chociaż pisze na tv że te z TVP łapie z zewnetrznej anteny ( nie z internetu) obrazu nie ma, dlaczego ????

Dodane przez KO dnia 28-02-2020 11:33
#18

 Pytanie do znawców, odbieram Polsat Film HD z nadajnika w Śremie, lecz jest tylko dźwięk, obraz pojawia się na ułamek sekundy i zostaje stopklatka w dodatku zniekształcona, gdy włączę teletekst i wyłączę to obraz znów "przesuwa się" o ułamki sekundy. Odbiór PN z tego samego kanału jest bez problemowy. Co to oznacza? Czym to jest spowodowane? Czy telewizor nie obsługuje tego formatu czy coś można pogrzebać, żeby zaskoczyło? icon_wink

Edytowane przez KO dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Pasjonat dnia 24-10-2021 17:26
#19

 Większość telewizorów przy H.264/ AVC DVBT ucina boki ekranów z dołu, z góry, po lewym i po prawym boku, pewnie wina kodeku, tylko niektóre telewizory mają funkcje żeby włączyć pełny obraz w ustawieniach menu, a na szczęście z HEVC i 50 klatek na sekundę nie ma tego uciętego ekranu przy 1920x1080 czyli wszystkie telewizory z pełnym ekranem, nawet tych gdzie nie ma w ustawieniach tej funkcji.

Zobaczcie tvp 1- h.264/avc ekran ucięty

Zobaczcie tvp polonia HD hevc test. h.265/hevc ekran pełny

Widać to w wiadomościach tvp paski jak emitują itd... bloki video, zrobiłem test przy telewizorze i to widać, nawet linijką zmierzyłem początek lub koniec gdzie znajduję się pasek przy wiadomościach i widać te różnicę, przy blokach video gdzie jest live z reporterem i inne.

Można zobaczyć to przy równoległych emisjach tvp1- tvp polonia.

Ciekawe dlaczego tak jest?.

Dodane przez Pasjonat dnia 27-11-2021 19:58
#20

 W wiadomościach TVP poinformowali o zmianach, które będą w przyszłym roku DVBT2/HEVC.