Tytuł: Forum tvpolsat.info :: Dysk DTU 320/nagrywanie w dekoderach CPT

Dodane przez MN dnia 26-12-2011 21:02
#1

 Jako, że nie ma jeszcze tematu o tym dysku, to zakładam. Współpracuje on z HD5000 i Mini HD2000. Jako szczęśliwy posiadacz tego dysku, służę opinią i radą icon_smile. Na razie mogę napisać, że dostępne są standardowe opcje typu bufor Live Pause, czyli można zatrzymywać i cofać program na żywo. Ponadto, można sobie zaplanować nagrania lub nagrywać właśnie oglądany program. Co do minusów, gdy zaplanuje się nagranie i jesteśmy na swojej liście ulubionych, to czasem dekoder przeskakuje na listę główną. Na szczęście nagrywa zaplanowany kanał, ale takie przeskoki są wkurzające. Drugi minus, to raz dysk zamiast nagrać zaplanowany program, to zmienił nazwę już nagranego nagrania, które było na dysku, czyli nazwa była taka, jaką miał nagrać, ale nagranie było stare. Tyle na razie icon_wink.

Edytowane przez MN dnia 21-07-2012 19:05

Dodane przez Andrzej3100 dnia 27-12-2011 12:49
#2

 Od kilku dni jestem posiadaczem dekodera HD5000 z dyskiem DTU320. Właśnie zdarzył mi się taki sam przypadek z nagrywaniem. Właściwie dwa razy. W trakcie oglądania włączyłem nagrywanie. Po jego zakończeniu włączyłem funkcje PVR aby zobaczyć czy nagranie jest ok. Film był pod właściwym tytułem. Ale po włączeniu odtwarzania okazało się, że jest tam nagranie które było zaprogramowane kilka dni wcześniej. Pod pierwszym jakie było robione na tym dysku. Nie wiem czy jest to jakiś błąd w oprogramowaniu tunera? Czy może z dyskiem jest coś nie tak.icon_cry

Dodane przez MN dnia 27-12-2011 17:24
#3

 To jest chyba błąd, bo mam to samo icon_redface. Trzeba czekać na jakąś poprawkę oprogramowania.

Dodane przez Andrzej3100 dnia 27-12-2011 19:48
#4

 Zobaczę jak będzie dalej się zapisywało. Jeśli będzie się to częściej zdarzało podjadę do CP. Zobaczę co oni na to.

Dodane przez piotrln dnia 27-12-2011 19:49
#5

 Co to za pojemność 320GB jak N już oferuje dysk twardy o pojemności 1TB. Polsat jest w tyle za N o lata . N start 2006 CP 1999 .

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Tunkol dnia 03-01-2012 14:45
#6

 Witam. Głęboko zastanawiam się nad zakupem dysku jednak mam do was pytanie. Czy warto??? Słyszałem słabe recenzje tego produktu i czy te wady ma każdy dysk? Miałem trochę pecha bo podpisałem umowę 16 mają zeszłego roku (2011) a on jest w ofercie od niedawna. Mój dekoder to HD 5000.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez MN dnia 03-01-2012 15:12
#7

 Ma sporo wad, bo można powiedzieć, że CP wypuścił trochę niedopracowany produkt. Są problemy z nagrywaniem, są problemy z dowolnym programowaniem nagrań. Mam wrażenie, że to jest taka wersja beta. Może jak pojawi się nowy soft, to będzie lepiej icon_smile.

Dodane przez zbyszko dnia 03-01-2012 17:37
#8

 U mnie a mam sagemcoma mam podobne problemy tylko z tym że dość często zamiast nagranej audycji widnieje czarny ekran...ale odkryłem sposób uniknięcia tego problemu pop prostu przed zaplanowanym nagraniem wyłączam dekoder z sieci na kilka chwil by wyczyściło pamięć po czym ponownie włączam teraz przez kilka dni mam spokój....(może za mało pamięci operacyjnej) wszystkie te kłopoty są wynikiem złego softu! CP w/g mnie robi sobie antyreklamę wypuszczając niedopracowany sprzęt.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez MN dnia 03-01-2012 17:39
#9

 Z kolei w DTU 320 też raz nagrało mi czarny ekran, ale częściej nie nagrywa w ogóle, tylko zmienia nazwę audycji, co już pisałem wcześniej. To koniecznie musi zostać poprawione, ale znając tempo CP, to poczekamy icon_wink.

Dodane przez slawk dnia 06-03-2012 21:42
#10

 Instrukcja dysku mówi ze są trzy sposobu nagrywania. Trzeci wymieniany niestety nie do końca działa:

http://www.cyfrowypolsat.pl/DTU-320-instrukcja-obslugi.pdf

9.3. Trzeci sposób: Nagrywanie o dowolnych parametrach.
9.3.1. Podczas oglądania audycji naciśnij „REC” .
9.3.2. Wybierz parametry nagrania zgodnie z poleceniami
na ekranie.
9.3.3. Nagranie zostanie utrwalone.

A przynajmniej w mini hd 2000. Jedynym parametrem jaki można ustawić to końcowy czas nagrywania.

I pytanie. Czy reklamować dysk czy tuner?
Jak będę reklamował dysk to mi powiedzą ze dysk działa tylko tuner nie. Jak zareklamuje tuner to mi powiedzą, ze nigdzie w instrukcji tunera nie ma napisane, ze można ustawiać dowolne parametry nagrywania.
Pat?
Obsługa DTU 320 przez Mini HD 2000 to porażka. Czekam na jakąś aktualizacje... To co teraz jest to jakiś trial.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez filczyk dnia 21-04-2012 16:50
#11

 W tym tygodniu dostałem DTU 320 wraz z dekoderem Mini HD 2000 w zamian za mojego wysłużonego Echostara z wewnętrznym dyskiem, którego niezmiernie mi szkoda... W dniu podłączenia dekoder Mini HD widział dysk i działały wszystkie funkcje z nim związane, lecz już na drugi dzień dysk zaprzestał jakiejkolwiek współpracy. Dekoder od tego moment informuje o braku dysku i zaleca podłączenie odpowiedniego, zgodnego ze sprzętem modelu. DTU 320 miał być z założenia widoczny także w komputerze, co w przypadku mojego egzemplarza jest nieprawdą. Dysk ogólnie rzecz biorąc działa, miga zielona dioda i czuć jego pracę po podłączeniu do USB czy to w komputerze czy dekoderze - nigdzie go jednak nie widać. Mam nadzieję, że z czasem coś się mu samoczynnie odmieni i zacznie normalnie działać... Tyle ode mnie odnośnie dysku od CP Technology.

Edytowane przez filczyk dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez Andrzej3100 dnia 21-04-2012 19:54
#12

 Mnie się też zdarzyło kilka razy, że tuner nie "widział" dysku. Pomogło wyłączenie z sieci na minutę dekodera. Potem wszystko wracało do normy.

Dodane przez filczyk dnia 22-04-2012 11:38
#13

 Odłączenia na pewien czas z sieci nie praktykowałem, ale wrócę do tego sposobu w razie kolejnych problemów, bo o dziwo dysk zaczął działać przy kolejnej próbie podłączenia do dekodera (tym razem ustawionego w pozycji pionowej). Nie mam więcej pytań icon_smile

Dodane przez MN dnia 21-07-2012 19:03
#14

 W tym nowym sofcie do dekoderów, trochę przyśpieszono wczytywanie nagrań (pierwszy raz dalej się wczytuje długo, potem już błyskawica), ale niestety zepsuto samoczynne wyłączanie się materiału po skończeniu odtwarzania. Teraz po skończeniu robi się stopklatka i dekoder nie wraca do menu.

Dodane przez mchbox dnia 02-09-2012 00:34
#15

 Witam.Uzywam dekodera Polsat Mini HD2000 z dyskiem DTU320. Pierwsze dni uzytkowania byly bezproblemowe, ale po tygodniu uzytkowania i zgromadzenia kilkunastu nagran zaczely sie dziac dziwne rzeczy: nagrania sie nakladaja, pod nowymi nagraniami pojawiaja sie stare, wczesniej wykasowane, a nowego nagrania brak, pomimo ze widac ze nagrywa. Nastepnie kolejen nagrania podkladaja sie pod kolejne juz istniejace, co w efekcie nie daje nowego nagrania tylko stare ale pod nowa nazwa.

Probowalem ten problem naprawic, sformatowalem dysk tracąc wszystkie nagrania. Ale po tym efekt podkladania nagran zaczal wystepowac juz po 1 nagraniu.
To jest jakas porazka, jeszcze nie widziałem takiego badziewia. ZDECYDOWANIE ODRADZAM TO ROZWIAZANIE.

Dodane przez MN dnia 02-09-2012 18:55
#16

 To jest niestety normalne, sam mam ten dysk z HD5000 i takie usterki występują od początku, do dziś nikt ich nie usunął.

Edytowane przez MN dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez mchbox dnia 03-09-2012 15:40
#17

 Ja zmieniłem N'ke na CYfrowy Polsat, bardziej pasował mi programowo, jeżeli chodzi o moje konkretne potrzeby i niewygórowany abonament, ale niestety ten tuner przegrywa z tunerem N i to dosyć mocno. Musze sprawdzic jaka jest procedura "upgrade'u" tunera do jakiegos lepszego modelu...
Sensownie wyglądałoby używanie modułu CI/CI+ z tunerem Ariva (skoro dysk równie źle działa z HD 5000). W Arivie nie miałem takich problemów z nagrywaniem, ale nie udało mi się dostać tego modułu CI z abonamentem familijnym.

Widać że problem leży w formacie i sposobie obsługi tego dysku, jakby system plików się rozsypywał, czy jakoś tak. Chyba CP sobie za bardzo udziwnił metody zapisu. Czasami tak się dzieje jak się chce za bardzo zabezpieczyć przed kopiowaniem, wtedy efekt jest jeszcze gorszy niż zakładany profit.
Co więcej wygląda na to ze ten dysk zawiesza i przyblokowuje cały tuner, czasami widać ze coś robi na dysku i cały tuner jest tak spowolniony ze reaguje na przyciski z kilkuminutowym opóźnieniem lub nie reaguje wcale. Ciekawe ze po odpięciu dysku Tuner zaczyna pracować normalnie.

Panowie z CP: chyba przeceniliście wydajność tych tunerów pod kątem obsługi szyfracji dysku bo ewidentnie tuner sie nie wyrabia i zawiesza. Może warto uprościć sposób zapisu i pozwolić się cieszyć użytkownikom z PVR zamiast powodować tylko utrudnienia i irytacje.

Pozdrawiam,

MC

Edytowane przez mchbox dnia 01-01-1970 01:00

Dodane przez kasia1973 dnia 26-09-2012 12:18
#18

 Proszę o instrukcję co zrobić aby uruchomić nagrywanie. Posiadam dekoder HD5000 oraz dysk DTU320. Podłączyłam dysk do dekodera, dysk został sformatowany, a dalej jak należy postepować aby nagrać dowolny program ? Potrzebny jest do tego dodatkowy konwerter z drugim kablem antenowym ? icon_cry

Dodane przez Mariusz dnia 26-09-2012 12:46
#19

 Nie, wystarczy że wejdziesz w epg wybierzesz jakiś program który Cię interesuje i naciśniesz na pilocie guzik z czerwoną kropką "rec". Tylko pamiętaj, że w czasie nagrywania nie można oglądać innego kanału icon_wink

Dodane przez kasia1973 dnia 26-09-2012 13:42
#20

 Dziekuję, za odpowiedź ale nie działa to u mnie i nie wiem co źle robię. icon_redface

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, już doszłam do tego co źle robiłam. Nagrywa się. icon_smile

PC: Połączono 2 posty.

Edytowane przez PC dnia 01-01-1970 01:00