Kanały tematyczne oraz premium Platformy Canal+Kanały tematyczne oraz premium Platformy Canal+Kanały tematyczne oraz premium Platformy Canal+Kanały tematyczne oraz premium Platformy Canal+

Kanały tematyczne oraz premium Platformy Canal+

Awatar
jestem zawsze
03-08-2014 11:01

Po prostu nSport to drugi główny kanał sportowy nc+, który pokazuje ligi które mają mniejszą oglądalność na C+ czyli Włoską i Francuską, a Ekstraklasa to jest dla reklamy by dokupić wyższy pakiet .
Awatar
bardzo ważna osoba
25-08-2014 18:15

Nowe logotypy autorskich kanałów tematycznych platformy nc+

Od 1 września widzowie autorskich kanałów tematycznych platformy nc+ zobaczą na antenie nowe i odświeżone logotypy: Ale kino+, MiniMini+, teleTOON+, Kuchnia+, Domo+, Planete+ i nSport+. Zmieni się również oprawa wizualna części kanałów.

[center]
ncplus.pl/~/media/ncplus/komunikaty%20prasowe/08.2014/ncplus-home-of-576x200.png
[/center]

Zaplanowane na początek września zmiany są kolejnym etapem ujednolicania identyfikacji wizualnej autorskiej kolekcji kanałów tematycznych platformy nc+.

- Projektując nowe logotypy szukaliśmy elementów, które podkreślą, że nasze kanały tematyczne tworzą rodzinę w ramach platformy nc+. Efektem tych poszukiwań jest koncept "nc+ home of" - projekt graficzny, który spaja nową identyfikację wizualną. Będzie on towarzyszył logotypom naszych kanałów i uwypuklał ich przynależność do platformy nc+ - wyjaśnia Łukasz Słotwiński, dyrektor działu kreacji platformy nc+.

Szczególne modyfikacje zauważą widzowie Ale kino+ i nSport+. Zmieni się oprawa Ale kino+, do której muzykę stworzył znany warszawski producent hip-hopowy NOON.

- Postanowiliśmy odmłodzić antenowy wizerunek Ale kino+. Oprawę wzbogaciliśmy o kilkanaście świeżych dżingli. Natomiast nSport+, młodszy brat CANAL+ Sport, zyska na dynamice, dzięki dołączeniu do nowoczesnej kultury projektowej nc+ - dodaje Łukasz Słotwiński.

Wraz z nową oprawą antenową nSport+ zyska w nazwie znak "+". Nowy logotyp zaznaczy przynależność nSport+ do rodziny autorskich kanałów nc+. Drobne zmiany wizualne będzie można także dostrzec na antenach Kuchnia+ i Domo+.

- Autorskie kanały tematyczne nc+ to świat, w którym każdy, niezależnie od wieku lub zainteresowań znajdzie coś dla siebie. Dlatego naturalnym odzwierciedleniem zmian w identyfikacji graficznej jest nasza jesienna oferta programowa. Najmłodsi widzowie na pewno ucieszą się z nowego serialu animowanego "Mela i smoki" na MiniMini+. Dla koneserów dobrego filmu Ale kino+ przygotowało serial "Masters of sex", a Planete+ serię "Seks i muzyka". Z kolei Kuchnia+ i Domo+ dla miłośników kulinariów i designu mają nowe produkcje własne, jak "Jakubiak lokalnie 4" czy "Remont w 48 godzin". Wiele emocji fanom sportu dostarczą także transmisje piłkarskie i żużlowe w nSport+ - mówi Anna Limbach-Uryn, dyrektor działu programowego platformy nc+.

Nową identyfikację wizualną oraz oprawy antenowe przygotował w całości dział kreacji platformy nc+, kierowany przez Łukasza Słotwińskiego.

[right]źródło: nc+[/right]
Edytowane przez Emil dnia 26-08-2014 13:30
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
25-08-2014 18:19

No jestem w szoku! icon_surprised Kompletnie nie spodziewałem się takiej zmiany i nie wiem, co o tym sądzić icon_wink Myślałem, że tylko nSport+ (HD) zmieni swoje logo, żeby upodobnić się do kanałów tematycznych CANAL+, a tu wszystkie te kanały zmienią swoje logotypy shock
Awatar
bardzo ważna osoba
25-08-2014 19:30

Ja również jestem nieźle zaskoczony oraz również sądziłem, że zostanie odświeżony tylko logotyp dla nSport+. Teraz już wiadomo dlaczego kazali nam czekać do okresu końca sierpnia. Logotypy wyglądają ładnie. Nie powiem, że bardzo. Może z czasem. Najważniejsze jest też sprawa tego, jak będą wyglądały na ekranie. Ciekawe, że zmieniono, a właściwie odświeżono, także logotyp dla MiniMini+. Nawet ta "plamka" dla logo teleTOON+ jest inna, bardziej dynamiczna. Logotyp nSportu+ mało mi się kojarzy ze sportem. Wiadomo, że najbardziej właśnie mnie ciekawi oprawa dla nSport+. Warto dodać, że każdy kanał ma swój znaczek charakterystyczny: MiniMini+ - rybka, teleTOON+ - jakaś plama, Domo+ - kształt litery "D", kuchnia+ - prawdopodobnie talerz, nSport+ - "play" czy coś podobnego, Planete+ - kula ziemska oraz Ale kino+ - ekran filmowy.

Dla porównania logotypy francuskich odpowiedników kanałów:
- Cuisine+, francuska Kuchnia+: http://upload.wik...e_plus.png
- Maison+, francuskie Domo+: http://upload.wik...onplus.png
- PLANETE+: http://upload.wik...11.svg.png
- teleTOON+: http://upload.wik...o_2011.png

Logotypy w wersji z dopiskiem HD, również po liftingu, i lepszej jakości:

[center]
media2.pl/g/0/40849.jpg


media2.pl/g/0/40852.jpg


media2.pl/g/0/40847.jpg


media2.pl/g/0/40848.jpg


media2.pl/g/0/40850.jpg


media2.pl/g/0/40851.jpg


media2.pl/g/0/40846.jpg
[/center]

Cóż... Pozostaje nam poczekać jeszcze tydzień i wszystko zobaczymy na własne oczy.
Awatar
bardzo ważna osoba
30-08-2014 03:00

Dzisiaj nSport 36 na chwilę ożyje. Zostanie wykorzystany do transmisji meczu 4. kolejki Ligue 1: AS Monaco FC - LOSC Lille. Początek transmisji o 16:55. Kolejną transmisją, w niedzielę o 20:55, będzie mecz Paris Saint-Germain F.C. - AS Saint-Étienne.
Awatar
bardzo ważna osoba
30-08-2014 11:25

Ale nie dla wszystkich, bo użytkownicy Smart HD+ kilka dni temu stracili do niego dostęp icon_cry
Awatar
bardzo ważna osoba
01-09-2014 01:00

Pierwsze elementy oprawy graficznej kanału nSport+ HD. Pierwszy jingiel pojawił się o 0:36.

[center]
i.imgur.com/9jpZvrF.jpg


i.imgur.com/KWEwbVl.jpg
[/center]
Awatar
redakcja tvpolsat.info
01-09-2014 01:04

"Pod" jinglem na koniec reklam są sceny z meczu Wisła Kraków - Lechia Gdańsk z 17 sierpnia 2014. Oprawę stworzono zatem całkiem niedawno.
Udostępnij ten temat