Awatar
redakcja tvpolsat.info
06-12-2010 21:40

Filmiki przedstawiające TVP Seriale. Pierwszy pokazuje start, drugi fragmenty z po godz. 17:00.

[center]


[/center]
Awatar
jestem zawsze
07-12-2010 15:24

Jakościowo TVP Seriale są całkiem niezłe, dodatkowo przy różnych serialach zmienia się format ekranu. Dla seriali w 16/9 obraz jest w 16/9, a dla seriali w 4/3 obraz jest w 4/3, przez co zlikwidowane jest obcinanie boków i pasów u góry i dołu ekranu, co powodowałoby wrażenie oglądania w skrzynce icon_wink
Awatar
redakcja tvpolsat.info
20-12-2010 17:00

TVP Historia chce nadawać FTA na Hot Birdzie. Poniżej korespondencja naszego czytelnika z TVP.

Witam
Czy jest szansa, że kanał TVP Historia będzie kiedyś w przyszłości nadawał w formie niekodowanej (FTA) na satelicie HOTBIRD 13E, podobnie jak ma to miejsce na satelicie ASTRA 1KR 19,2 E? Pytam, bo wielu widzom, w tym mnie mającym dostęp tylko do tej satelity oraz abonentom innych platform satelitarnym, tj. Cyfry+, Polsatu Cyfrowego i Orange (oprócz n, gdzie nadaje ten kanał w wersji kodowanej) bardzo zależy na tym kanale, ponieważ jest on bardzo ciekawy, najlepszy w swojej kategorii w Polsce oraz prezentuje najlepsze dokumenty historyczne. Oczywiście gdyby tak nadawał na tej satelicie to znacząco wzrosła by jego oglądalność. Inne kanały Telewizji Polskiej przecież są niekodowane na 13E i 19,2E, np. TVP Kultura, TVP Polonia.
Dziękuje za ewentualną odpowiedź.
Pozdrawiam
...tak mi odpisali:
Witam,

Telewizja Polska prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia niekodowanej emisji TVP Historia z satelity Hot Bird.

Sprawa będzie rozstrzygnięta w pierwszym kwartale 2011r.

Pozdrawiam,

Barbara Szynkarewicz

Sekretariat TVP Historia
Awatar
jestem zawsze
21-12-2010 00:39

Podobnie można by się zapytać o TVP Seriale ale to już mniej prawdopodobne icon_smile
Mam nadzieje że ich "rozmowy" trwają krócej niż podobne w Cyfrowym Polsacie.
Edytowane przez MK dnia 21-12-2010 00:40
Awatar
jestem zawsze
30-12-2010 15:37

TVP to już nie jest telewizja publiczna, te kanały zaczynają się robić komercją nad komercje. Proste przykłady to kolejno:
-TVP HD
-TVP 1 HD
-TVP Sport
Wszystkie 3 w/w kanały rozpoczęły nadawanie w N na wyłączność. Czy tak ma działać telewizja publiczna, która chce być dostępna dla każdego Polaka, czy raczej dla każdego abonenta N? Można bardzo łatwo powiedzieć, że TVP faworyzuje N poprzez swoje działania. Dodatkowo moim zdaniem to nie platformy powinny się ubiegać o kanały TVP, tylko oni powinni wystąpić do platform z chęcią dołączenia swoich kanałów do ich ofert. Skoro telewizja publiczna chce być dostępna dla każdego Polaka to niech sama o to wystąpi, a nie oddaje swoje kanały na wyłączność do N, jakby tam była właśnie cała telewizyjna POLSKA. Swoim działaniem zapominają o pozostałej części telewidzów, a więc TP, CYFRZE+ i 1cpn1. I moje pytanie gdzie tu dostępność dla wszystkich?... icon_wink
Edytowane przez PS HD dnia 30-12-2010 15:57
Awatar
bardzo ważna osoba
30-12-2010 15:44

@PS HD a wiesz kim był pan Walter przed powstaniem ITI??
Awatar
jestem zawsze
30-12-2010 15:46

Jarecki, no był dziennikarzem w TVP, ale to nie zmienia faktu, że nie powinien mieć na nich żadnego wpływu. To były stare dzieje icon_wink
Edytowane przez PS HD dnia 30-12-2010 15:50
Awatar
bardzo ważna osoba
30-12-2010 15:49

@PS HD był Dyrektorem w TVP do 1982 roku icon_smile
Udostępnij ten temat