Polsat Film 2

Awatar
bywam tu czasem
11-02-2014 15:09

W planach Telewizji Polsat jest uruchomienie kolejnego kanału filmowego pod nazwą: Polsat Film 2.
Awatar
bardzo ważna osoba
11-02-2014 18:29

Nie ma co ukrywać, że Polsat Film 2 byłby kanałem jedynie do zwiększenia wpływów z reklam i nic poza tym. Tak jak napisał Staszek, mógłby być podobny do Cinemax 2, czyli nadawałby z całodobowym opóźnieniem względem Polsatu Film. Ewentualnie miałby inną ramówką, ale taką samą zawartość, co Polsat Film z paroma wyjątkami, jak np. w nocy mogłyby być powtarzane inne seriale od tych z Polsatu Film. Ciekawe jak będzie z premierami Polsatu Film. Czy pojawiłyby się dzień później na Polsacie Film 2 czy od razu po zakończeniu emisji na Polsacie Film. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne i znając Polsat, to Polsat Film 2 raczej na pewno nie wystartowałby od razu w HD, a tylko w SD. Podobnie jak jest z Disco Polo Music, trzeba poczekać i wszystko w swoim czasie będzie jasne.
icon_smile
Awatar
ważna osoba
11-02-2014 22:52

Kolejny kanał Polsatu robiony niskim kosztem (podobnie jak Polsat Film SD/HD, Polsat Romans, Polsat 2), bazujący głównie na archiwum Polsatu, który ma być nastawiony na zysk.
Awatar
bardzo ważna osoba
11-02-2014 23:10

Bo taki jest tego cel - aby zarobić i się przy tym nie narobić. Przynajmniej wiadomo czego ludzie z Telewizji Polsat się naoglądali i jakie przyjęli podejście.
icon_winkicon_green
Awatar
ważna osoba
12-02-2014 20:19

Ja bym chciał kanał np. z kinem europejskim bo ostatnio w telewizji to tylko amerykańskie filmy pokazują.
Awatar
bardzo ważna osoba
06-05-2014 12:30

[justify]25 kwietnia br. zostały wydane koncesje dla nowych kanałów Polsat Film 2 oraz P-Music. Na stronie KRRiT pojawiły się już pliki z koncesjami.

Z koncesji wynika, że Polsat Film 2 będzie kanałem o charakterze wyspecjalizowanym filmowym, który miałby nadawać codziennie minimum 12 godzin na dobę. Audycje realizujące specjalizację będą stanowić nie mniej niż 71% miesięcznego czasu nadawania w godz. 6.00-23.00.

Program ma być adresowany do wszystkich widzów powyżej 12. roku życia. Założenia programowe realizowane będą poprzez filmy fabularne, dokumentalne, animowane i seriale. Audycje powtórkowe zajmą ok. 65% w tygodniowym czasie nadawania.

Według deklaracji Telewizji Polsat, audycje produkcji polskojęzycznej mają stanowić 34%, a audycje europejskie 51% w kwartalnym czasie nadawania programu.

Według zapisów w koncesji, Polsat Film 2 ma być nadawany z satelity Eutelsat HOT BIRD 13C (13°E) z tp. 112 (10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK).

Według ostatnich informacji, Polsat Film 2 wraz z P-Music miałyby wystartować w II lub III kwartale br.[/justify]
Awatar
ekipa moderatorska
06-05-2014 17:15

Miesiące wakacyjne odpadają. Więc albo na początku czerwca, albo we wrześniu.
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
06-05-2014 18:50

Oby Polsat Film 2 był prawdziwym kanałem filmowym, czyli żeby w ramówce były tylko same filmy, a nie również seriale jak to jest w przypadku Polsatu Film (HD) icon_wink
Udostępnij ten temat