Dawne stacje Polsatu

stały bywalec
10-08-2011 12:55

Czytałem o Polsat 2 Info i nigdzie nie było mowy o koncesji dlatego prosiłem o podanie źródła.
Znalazłem wiadomość na temat przyznania koncesji dla TVN 24 i nie ma tam mowy o tym jaka to koncesja. Poza tym to był styczeń, a nie kwiecień.
Edytowane przez Matthias dnia 10-08-2011 13:01
Awatar
redakcja tvpolsat.info
15-08-2011 19:39

Tak czy siak, pierwszy był Polsat i ja bym to wykorzystywał marketingowo, np. w reklamach: "Polsat, twórca pierwszej polskiej telewizji informacyjnej, pierwszego tematycznego kanału kobiecego i dla mężczyzn" icon_smile.
Awatar
stały bywalec
15-08-2011 20:03

MN, a jest sens chwalić się takimi gniotami? (tu mi chyba przyznacie, że to były fatalne kanały). Poza tym wytłumacz mi, czemu TVN24 chwali się, że są pierwszą stacją informacyjną w Polsce, TVP też tak twierdzi. W dniu urodzin TVN24 nawet składali życzenia na antenie TVP INFO i wspominali o tej stacji, że jest pierwszą stacją informacyjną w Polsce.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
15-08-2011 20:07

Tu chodzi o to, że Polsat ma się czym chwalić, bo był prekursorem kanałów tematycznych. Nie ważne, że one upadały, ale były pierwsze, czy to się Tobie i innym podoba czy nie. To nie TVN Turbo był pierwszym męskim kanałem tylko Formuła1/On, to nie TVN Style był pierwszym polskim kanałem kobiecym, ale Dla Ciebie/Ona i to nie TVN24 był pierwszym polskim kanałem informacyjnym, a Polsat 2 Info.
Awatar
ważna osoba
15-08-2011 20:23

@MN Troszkę się mylisz pierwszą Polską stacją była "Prywatna Telewizja RONDO" Tyle że to była piracka stacja, bo wtedy jeszcze nie było przepisów regulujących nadawanie. I właśnie ta stacja przegrała walkę o koncesję na nadawanie z Polsatem.
Więcej na temat Prywatnej Telewizji Rondo która nadawała w Katowicach można się dowiedzieć w Google
Awatar
redakcja tvpolsat.info
15-08-2011 20:26

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. Czy to Rondo to była stacja kobieca, męska czy informacyjna?
Awatar
ważna osoba
15-08-2011 20:30

informacyjno - filmową
Awatar
przyjaciel strony
15-08-2011 20:33

Jako ciekawostkę opowiem wam w kilku słowach o kanałach ATV które później zostały nabyte przez Polsat i przekształcone w ich pierwsze stacje tematyczneicon_smile
ATV było jednym z pierwszych legalnie działających kanałów w naszym kraju, swoją siedzibę mieli w Łodzi, każdego dnia jadąc do liceum przejeżdżałem w pobliżu mając dzięki temu sposobność obejrzenia tablic informacyjnych ATV przy bramie wjazdowej do budynku gdzie urzędowaliicon_wink
Początkowo swój pierwszy kanał dystrybuowali jedynie w wybranych sieciach kablowych za pomocą....kaset VHS, tak dobrze widzicie, za pomocą kaset VHS, dziś może wydawać się to dziwne ale w tych czasachicon_smile
Rozsyłali je z odpowiednim wyprzedzeniem po kraju i danego dnia o danej godzinie operator kablowy wrzucał taśmę do magnetowidu i puszczał w swoją sieć sygnał(bardzo niskiej jakości, ale co tu wiele wymagać), czasami dochodziło do zabawnych sytuacji, gdy jakiś pracownik "zaspał" i 30 minut po planowym czasie odpalał odtwarzanie video..icon_smile
Rewolucją w ATV było nabycie miejsca na izraelskim satelicie Amos 1 z którego rozpoczęto emisję dwóch kanałów a w zasadzie czterech....były to dwie stacje z podziałem na 2 różne pasma(np filmowe, dziecięce, muzyczne itp).
Co tu dużo pisać, dawne to były dziejeicon_wink
Udostępnij ten temat