Awatar
jestem zawsze
30-01-2016 12:34

Dobra nazwa ale powinna być ona bardziej pisana jako Nova TV (jak w Czechach) a nie Nowa TV icon_smile
Awatar
przyjaciel strony
30-01-2016 12:44

A jakaś logiczna przesłanka za NOVĄ TV a nie NOWĄ TV?
Mnie niepokoi fakt, że kanał będzie skupiał na informacjach (ani słowa o filmach czy rozrywce) a tego już będzie aż nadto od nowych nadawców w MUX-8
Awatar
jestem zawsze
30-01-2016 12:54

Przesłanką jest to że Nova TV lepiej wyglądałaby na przykład w logotypie - powiałoby wtedy zachodem.
Filmy i rozrywka akurat będą w ramówce - to mają bowiem w koncesji. Szef ZPR'u wspomniał natomiast o flagowym programie stacji który to miałby szanse konkurować m.in z Expressem, Informacjami Dnia a może i nawet Panoramą oraz Telexpressem.
Awatar
przyjaciel strony
30-01-2016 13:07

No wiadomo, że będą tylko one były wyróżnikiem koncesji a pan prezes podnieca się serwisem informacyjnym . To nie ta koncesja!

A co ma logotyp do tego?W polskim języku nie występuje słowo nova, a nowa. A Czechy nie są na Zachodzie jakbyś nie wiedział i samo słowo występuje w jęz. czeskim a nie w językach zachodnich
Awatar
jestem zawsze
30-01-2016 17:00

W języku czeskim słowo "Nowa" jest pisane przez v. W moim odczuciu w przypadku nazwy stacji bardziej wskazane jest pisanie tego słowa przez v anie w. W końcu taki TVN pierwszy podpis do swojego loga tak właśnie pisał.
bardzo ważna osoba
30-01-2016 17:08

MK napisał(a):

W języku czeskim słowo "Nowa" jest pisane przez v. W moim odczuciu w przypadku nazwy stacji bardziej wskazane jest pisanie tego słowa przez v anie w. W końcu taki TVN pierwszy podpis do swojego loga tak właśnie pisał.

Tu mamy Polskę, a nie Czechy. icon_wink
Awatar
bardzo ważna osoba
30-01-2016 17:48

Prawie jak TVN, którego rozwinięcie to właśnie Telewizja Nowa icon_lol
Awatar
jestem zawsze
30-01-2016 21:12

Rozwinięcie tylko że tak jakby po przeniesieniu literki tej "Nowej" części na przód nazwy. W przyszłości mogliby sobie zredukować nazwę do formy NTV.
Udostępnij ten temat