Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+

Moduł CI/CI+

Awatar
rozkręcam się
26-11-2012 20:42

Ja właśnie byłem APS i dowiedziałem się że mogę wymienić dekoder HD na moduł CI. Moduły są po 1zł. Tylko w punkcie nie potrafili mi nic powiedzieć na temat czy to działa z wszystkimi tv czy też nie i nie mają żadnego aktywowanego żeby to sprawdzić. Przez to się waham brać czy też nie.
Awatar
bardzo ważna osoba
26-11-2012 20:45

Tomek2282 napisał(a):

Ja właśnie byłem APS i dowiedziałem się że mogę wymienić dekoder HD na moduł CI. Moduły są po 1zł. Tylko w punkcie nie potrafili mi nic powiedzieć na temat czy to działa z wszystkimi tv czy też nie i nie mają żadnego aktywowanego żeby to sprawdzić. Przez to się waham brać czy też nie.

To Ci dobrze powiedzieli.. poniewaz APS nie jest w stanie "przetestowac" wszystkich konfiguracji (CI ---TV) a tez nie moga go ustawic jako demo. Ciesze sie ze trafiles na pracownikow ktorzy po prostu byli szczerzy.. zawsze mozesz brac ten modul a w razie czego wymienic na dekoder HD jako uszkodzony... bez zadnych aneksow itp rzeczy
rozkręcam się
27-11-2012 19:06

Właśnie oddałem moduł bo były problemy z odbiorem kanałów - część odbierało część nie.
Kupiłem Sony HX755 który to ma możliwość pracy z modułami CAM CI+ podpisałem nową umowę pakiet został aktywowany nie wszystkie kanały odbierały, dopiero wyłączenie TV i ponowna inicjalizacja modułu dawała możliwość odbioru innych kanałów i też nie zawsze - istna ruletka na który kanał padnie i nie dość że długo ładowały się kanały to nie wiedziałem nigdy co zobaczę program tv czy komunikat: Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować. Wymienili mi moduł z kartą i to samo. Dałem się na spokój wziąłem HD 5000 i jestem zniesmaczony tym modułem. Mogli by pomyśleć i coś zrobić w końcu, tak jak jest certyfikacja dla n i cyfry+ czas pomyśleć o cyfrowym polsacie.
Awatar
ekipa moderatorska
27-11-2012 20:59

Próbowałeś najpierw wykonać aktualizacje softu TV ? Czasami to pomaga. Dlaczego zawsze musi być winny moduł?
rozkręcam się
27-11-2012 23:04

Tak jeszcze za nim aktywowali mi pakiet aktualizowałem soft dla Sony i mam najnowszy.
Naprawdę nie wiem już co o tym sądzić. Skoro Cyfrowy Polsat wydaje moduły i to już kolejną wersję tym razem CI+ to powinien coś w tym kierunku robić np. certyfikować, testować i informować z jakim sprzętem działają. Dlaczego moduły innych platform mają certyfikację np. na Sony i Samsungu, a największa platforma w kraju nie może sobie poradzić z tym problemem. Właśnie dlatego kupiłem ten TV żeby mieć moduł i nie bawić się dwoma pilotami.

Jestem z Cyfrowym Polsatem już 12 lat i co i tak mnie załatwił, że obyłem się smakiem z modułem. Cały weekend musiałem gimnastykować się do poniedziałku, a w poniedziałek zamienili mi na drugi i było to samo.
Podam prosty przykład gdy już miałem poukładane kanały i przechodziłem po kolei sprawdzić, jeśli komunikat o kodowaniu pojawiał się sprawdzałem częstotliwości i zgadzały z należącymi do CP tak samo sygnał 90-100 %. Czasami było też tak że kanał który oglądałem znikał gdy przechodziłem na inny, czasami wracały albo pojawiały się te których nie było po wyłączeniu TV i ponownej inicjalizacji modułu i pojawiał się komunikat moduł pracuje prawidłowo, i co z tego jak za chwilę widziałem komunikat że: Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować, i tyle było oglądania.
Kilka razy dzwoniłem do BOK-u i nic to nie dało. A nie miałem gdzie sprawdzić, przepraszam, to co mam po sklepach latać i sprawdzać? Więc niech ktoś mądry mi powie jak to jest z tymi modułami Cyfrowego Polsatu działają w końcu czy nie, czy ja mam takiego ferela żeby dwa moduły robiły takie hece. A może i to na pewno potrzeba nowego softu dla modułu bo i kanały nie przechodzą za szybko czyli problem z kodowaniem, bo kanały fta migiem przeskakują.

Naprawdę TV i moduł to świetna rzecz, w każdym razie mi to pasuje lepiej niż dekoder, ale nie w takim wykonaniu jaki mi przyszło doświadczyć.
Awatar
ekipa moderatorska
28-11-2012 13:02

Na pocieszenie mogę Ci tylko napisać, że planowane jest nowe oprogramowanie dla tego modułu.Jako, że interesujesz się tematyką, to przypomnij sobie początki modułu TNK HD, z którym mało który dekoder chciał współpracować o telewizorach nie wspomnę. Potrzeba trochę czasu a soft zostanie dopracowany.W moim Samsungu ze złączem CI+ ten moduł działa be problemu.
rozkręcam się
28-11-2012 16:35

Dziękuję za odpowiedź

Niestety nie wiem jak było z TNK bo nie śledziłem tematu. Tylko wiem że teraz dobrze pracuje a nawet na ich stronie jest wyszczególniony mój TV że współpracuje z ich modułem, no i wiadomo jest certyfikacja w Sony. Co do Cyfry+ też jest certyfikacja, ale czytałem na którymś forum że jest problem z dodanie kanałów z Astry na Sony mając moduł Cyfry+. Tu przy Cyfrowym Polsacie nawet nie zauważa się jak przechodzę na Astrę mając moduł. Tylko że już nie mam i czekam na nowy soft i opinie gdzie np. na forum sat-kuriera temat ma już 126 podstron. Więc jeżeli w okresie podstawowym doczekam się nowego softu mam nadzieję że będę mógł wrócić do modułu bo naprawdę świetna rzecz, a już mam problem z przechodzeniem na Astrę w HD 5000, mama piętro niżej nie ma mimo że ten sam dekoder ma - może mój DISqC trzeba poprawić (na tunerze DVB-S2 w Sony nie było problemu).

Tak więc oczekując na nowy soft muszę jakoś to przetrzymać z dekoderem.

Pozdrawiam.
Awatar
ekipa moderatorska
28-11-2012 17:30

Dekoder obsługuje max DiSEqC 1.2. Jakie masz ustawienie w menu TONE czy Diseqc?
Udostępnij ten temat