Zamknij

Wiosna 2020 - co musi zrobić Polsat, żeby odwrócić trend spadkowy?

Awatar
redakcja tvpolsat.info
23-04-2017 14:07
 Jak wiemy, wiosna 2017 w Polsacie to klapa. Polsat w grupie komercyjnej przegrywa z TVN, ostatnio nawet dwoma punktami procentowymi.

Wszystkie nowości i reaktywacje, poza "The Brain" okazały się niewypałami. Co więc musi zrobić Polsat, żeby jesienią powalczyć o widza? Czy tylko odejście Niny Terentiew może pomóc? Na to się jednak nie zanosi.

Czy "Supermodelkka Plus Size" i "Wyspa przetrwania" będą hitami? Fakt jest taki, że właściwie większość prime-time wymaga przebudowania.

W tym temacie możemy sobie pogdybać. Zapraszam icon_smile.
Awatar
przyjaciel strony
23-04-2017 15:10
 Co tu poradzić... Milionerzy w TVN okazali się większym sukcesem niż się spodziewano. Do tego filmy, które posiada TVN wydają się być z większym potencjałem oglądalnościowym niż te polsatowskie.
Kabarety Polsatowi nie pomogły a inne formaty już pomału się wypaliły (TzG, NND). KONIEC z muzycznymi show - era prostego śpiewania już się skończyła. Ogólnie zamiast wprowadzać coś nowego (jak TVN) Polsat jechał cały czas na kolejnych sezonach i jak się wszystko wypaliło trzeba wszystko NA RAZ wymieniać.
I tak trzeba przyznać, że wyniki Polsatu w 16-49 są dobre jak na taki wybór audycji...
Polsat pcha się w kopię AZJI EXPRESS a ta drugim sezonem nie zachwyca.
Osobiście jako widz, mam dość tego co oferuje obecnie TV i publiczna i komercyjna i chyba większość zaczyna to zauważać
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
23-04-2017 15:17
 20:00 Teleturniej
21:00 Megahit
W czwartek o 21 serial Przyjaciółki

W weekend jakiś show o 20:00 lub kabaret...

Kiepscy w sobotę o 19:30...

Filmy w TVN może i są lepsze, ale jeśli prawa filmowe będzie TVN wykorzystywał tak jak do tej pory, to nic dobrego nie będzie, a TVN słabo wykorzystuje te prawa...
Edytowane przez doniu dnia 23-04-2017 15:24
Awatar
zwycięzca quizu
przyjaciel strony
23-04-2017 15:32
 Wypisze to w punktach, bo tak mi łatwiej icon_wink :
- "Daleko od noszy" - serial okazał się klapą, bo emisja jest nietrafiona. Dodatkowo: powracanie do starych seriali, gdzie miały w przeszłości słabą oglądalność, jest jak dla mnie niezrozumiała.

- "Idol": program miał odnieść sukces, a wyszło średnio. Tu działa zasada: było tak, a jest tak. Widzowie, a zwłaszcza, ta starsza część, porównuje produkcję i wykonanie z wersją, która była puszczana 15 lat temu!!! Nie na tym rzecz polega. Program ma OGROMNY potencjał, ale znowu: słaba pora emisji. Zauważmy, że na etapie castingów niemal tysiąc osób zgłosiło chęć wzięcia udziału i które gotowe były zostać nowym Idolem. Nie było problemu z pozyskaniem sponsorów. Firma Apart, która wyłożyła 250 tys. zł, Jacobs Kronung, Colian (Oranżada Hellena), RMF FM, Lirene, oraz Gazeta Fakt.

- Paradokumenty: może na początku była jakaś ekscytacja tym, teraz to raczej jest stan zażenowania. Praktycznie każda stacja ma w swoim portfolio tego typu programy. Trzeba pamiętać: "co za dużo to nie zdrowo". Polsat jest chyba mistrzem, jeśli chodzi o ilość produkcji tego typu. Szkoda, że niektóre pozycje nie mogą pochwalić się jakością ich wykonania. "Ameryka marzeń": moje pierwsze wrażenie - matko, jakie to słabe, co to jest? Nie wiem czy zauważyliście, ale praktycznie całe po południowe pasmo, od poniedziałku do piątku, w Polsacie to paradokumenty? icon_wink

- "Nasz nowy dom": okazał się hitem Polsatu. Dlaczego? Bo w odróżnieniu od innych programów, program ten pomaga najbardziej potrzebującym osobom. Program misyjny. Ludzie to kochają. Nie ma tam sztuczności, żadnego udawania. Są prawdziwe emocje.

- Skoro mowa o emocjach: "The Brain - genialny umysł": pokazuje się tam niezwykłych ludzi z niezwykłymi zdolnościami. A gdy jeszcze za posiadany talent daje się za to pieniądze, to już w ogóle. Tylko znowu: pora emisji icon_smile

- "Twoja twarz brzmi znajomo" - to program rozrywkowy, zero rywalizacji, okraszony szczytnym celem. Widzowie to kochają icon_smile

Żyjemy w czasach, gdzie mamy przesyt kanałów. Każdy chce dostać kawałek tortu i kawałek ten trzymać długo w ręku. Widzowie nie mają teraz czasu na oglądanie TV, bo każdy z nas jest zabiegany. Nie lubimy, jak ktoś nam coś narzuca. Dlatego chętniej sięgamy po VOD i oglądamy wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Telewizja musi dawać widzom przemyślane oferty, bogate w treść. Nie wystarczy coś wyprodukować i to puścić. Nie tędy droga! icon_wink
Awatar
zwycięzca quizu
przyjaciel strony
23-04-2017 16:47
 Po pierwsze, Polsat powinien skończyć z męczeniem programów co sezon, bo, jak już wspomniano wyżej, programy nudzą się widzom i po szybkim czasie trzeba je wymienić, czasem wszystkie na raz, jak teraz.

Paradokumenty nie znikną niestety z pasma dziennego, bo przy kosztach ich produkcji generują niezłe wpływy. Ale czy naprawdę tak mocno podwyższają średnią stacji? Nie.

Jedną z nowości Polsatu na jesień powinien być jakiś teleturniej emitowany min. 2 razy w tygodniu. Ostatnio na forum dość często pisze się o Awanturze o kasę. Warto postawić na jakiś teleturniej, dopóki widać, że znów jest na niego popyt.

Modelki Plus Size widząc w jury Chajzera już dziś budzą u mnie mieszane uczucia. Nie chcę osądzać przed pierwszym odcinkiem, ale jeśli kolejne wieści o składzie programu nie będą lepsze, wyjdzie kolejny jednosezonowiec.

Wyspa przetrwania. Program na który czekam od kilkunastu lat, w końcu w Poslce, i to na Polsacie. Ale mówiąc szczerze, spokojniejszy byłbym, gdyby był robiony przez TVN. Jeżeli doniesienia o tym, że poprowadzi go Hyży się powiodą, program na tym straci. A szkoda. Bo tu liczę na hit nie tylko wśród programów Polsatu, ale i całej wielkiej czwórki.

Twoja Twarz brzmi znajomo i Taniec z gwiazdami. Ten drugi powinien dostać półroczną przerwę. Nic innego mu już nie pomoże, ale wydaje mi się, że jeszcze powinien trwać. "Twarz" również potrzebuje przerwy, a jeśli nie przerwy to jakiegoś wyraźnego odświeżenia. Na pewno większa część jury tego wymaga. Może warto też zaryzykować w wersję z dziećmi? Choć sam nie jestem przekonany, warto by było spróbować. Jeszcze niedawno był to mój ulubiony program, ale właśnie przez przesyt, sam oglądam go rzadziej i zazwyczaj jednym uchem.

KONTROWERSJA. Mam wrażenie, że Polsat stroni od wszelkiego rodzaju kontrowersji, skandali i zamieszania w swoich programach. Uśmiechnięci do bólu prowadzący, "tęcza" rodem z JOŚ to w programach Polsatu standard. Według mnie potrzebna jest w nich odrobina pazura, jak w starych programach np. Wojewódzki i IDOL, BAR i jego zgraja. Ludzie kochają oglądać, jak coś się dzieje, a dzieje się w konkurencyjnych m.in Agentach i Azji.

A może by tak, powrót reality-show?. Stacja mogłaby jako pierwsza wyjść z inicjatywą i zaryzykować powrót do reality-show, o czym pisaliśmy już w innych programach. Np. odświeżony BAR wypełniłby słabnącą ramówkę, i na pewno zrobiłby większe zamieszanie i oddźwięk niż nowy IDOL.

The Brain długo nie pociągnie. W tym sezonie oglądalność będzie przyzwoita, lecz dalej program nie ugra dłużej niż na 3 sezony. Być może, gdyby był emitowany raz do roku, byłaby na to szansa.

Reszta programów Polsatu: NND, Kiepscy, Kabarety to coś, co już widzieliśmy. Owszem, można popatrzeć jak się przypadkiem "trafi", ale nie przyciąga tak, że czekamy z niecierpliwością na kolejne odcinki.

A o Polsatowskich serialach, które wszystkie są obyczajówkami na jedno kopyto nie chcę się już wypowiadać. icon_wink

W Polsacie potrzebna jest gruntowana zmiana. Być może również na szczeblu władzy. Trzymam kciuki, bo zawsze jestem za Wami!

PS. Mam wiele pomysłów i skryptów na nowe produkcje i ramówkę. Zainteresowanych z Polsatu zapraszam icon_lol
Edytowane przez Bex dnia 23-04-2017 19:23
Awatar
przyjaciel strony
23-04-2017 19:14
 Stawiam nawet hipoteże: 500+ dobiło Polsat

Przaśny ciemny lud wiejski się wzbogacił i nie interesuje go prymitywna rozrywka, bo zaczął sięgać po dobra luksusowe, po coś bardziej wyrafinowego


A kwestii programów - były propozycje powrotu IDŹ NA CAŁOŚĆ. W odświeżonej formule mogłoby się przyjąć.
Reality show - jak najbardziej.... Taka motowyprawa z udziałem gwiazd albo program, w którym przeniesie się celebrytów 1000 lat wstecz do średniowiecza, gdzie będą musieli przyjąć zwyczaje, obyczaje i dostosować się do realiów tamtej epoki - takie zmodyfikowane DWA ŚWIATY
Awatar
ekipa moderatorska
23-04-2017 22:21
 Polsat w marcu w prime time (19:00 - 23:00) w porównaniu do zeszłego roku ma wyniki niemal takie jak rok temu (13,50% w 2016 i 13,36% w 2017 roku), więc spadek jest nieznaczny, TVN zyskał podobną wielkość.

Polsat ma bardzo nierówną ramówkę w tym roku. Jest kilka plusów, czyli ciągle Mega Hity, The Brain, który radzi sobie o wiele lepiej niż Hells Kitchen i Kabarety. Klapą jest tylko Idol, a w pozostałe dni jest niewielki spadek.

Tu potrzebne są duże zmiany, w tym priorytetem powinno być robienie jednej edycji rocznie poszczególnych programów (poza kilkoma wyjątkami).
Awatar
redakcja tvpolsat.info
23-04-2017 23:29
 Dziękuję Wam za taki odzew icon_smile. Polsat nie ma też takiej wyraźniej lokomotywy, która ciągnie całość. Wszystko ma raczej udziały w grupie komercyjnej od 12 do 16%. Są wyjątki, ale np. w TVN "Kuchenne rewolucje" czy "Agent" robią po 20 parę procent udziału.

Na taką lokomotywę wzrastał swego czasu "Nasz nowy dom", robiąc jakieś magiczne udziały, ale po przeniesieniu na czwartek widownia się podzieliła.
Przejdź do forum:
czat

Tylko zalogowaniu użytkownicy mogą pisać na czacie

Gumik23
15-10-2019 19:57
Witam icon_winkLiverpool802, Witaj pilne PW. icon_surprised
Liverpool802
15-10-2019 19:17
Gumik23, No to fajnie aby teraz działało jak należy icon_wink
Gumik23
14-10-2019 23:21
Liverpool802, Witaj tak jest już w porządku gra ale wcześnie dzwoniłem do. CP i żeby nie wiedział że muszę przełączyć na nowy konwenter a to dobre sam się kapłem. icon_biggrin
Liverpool802
14-10-2019 23:08
Witam Gumik23, i jak wszystko już jest w najlepszym porządku?
Gumik23
14-10-2019 21:19
Udało mi się nie muszę wołać montera tylko wziełem na konfigurację anteny i tylko musiałem przestawić na nowy konwenter i za działało. icon_smile
MN
14-10-2019 19:55
Gumik23, icon_evil
Gumik23
14-10-2019 19:25
Witam konwenter wymieniony ale monter muszę wołać jednej częstotliwości nie idzie złapać ale żem narobił. icon_biggrin
Gumik23
11-10-2019 18:27
Liverpool802, Dokładnie w Wczoraj miałem cyrk z tym dekoderem jeszcze wcześnie tak nie było. icon_wink
Liverpool802
11-10-2019 12:55
Gumik23, to też masz niezłe przeboje z tym dekoderem icon_green
Gumik23
11-10-2019 11:16
Witam icon_winkLiverpool802, Witaj ledwo go w Wczoraj odblokował em i to jeszcze był przed meczem bo coś tam się działo. icon_surprised
Liverpool802
11-10-2019 07:20
Witam Gumik23, No czyli tak jak Ci pisałem o tym HDMI że to może być przyczyną twoich problemów.
MG
11-10-2019 00:10
Czy ktoś wygląda HaDeków? icon_lol
Gumik23
10-10-2019 21:57
Doszłem do ładu coś jest nie tak z wejściem. HDMI w telewizorze coś tam po przestawiałem dałem na 3 bo ma trzy wejścia. icon_wink
Gumik23
10-10-2019 21:34
Jednak dekoder mi padł nic nie reaguje ale numer. icon_cry
Gumik23
10-10-2019 20:14
Liverpool802, Witaj dalej to samo. icon_winkWitam icon_cry
MN
10-10-2019 19:27
Piterfan, :star
MN
10-10-2019 19:27
Mariusz, Hej
MN
10-10-2019 19:27
Liverpool802, Dzięki
Piterfan
10-10-2019 19:25
MN, z tego co widzę w plebiscycie, w większości kategorii są zacięte boje
Mariusz
10-10-2019 19:19
Siemka icon_smile
Liverpool802
10-10-2019 19:18
MN, Zagłosowane icon_wink
MN
10-10-2019 16:37
Zachęcamy do odwiedzania i głosowania: https://serwis.tv.
..atwydarzen
.
Liverpool802
09-10-2019 18:55
Witam Gumik23, Odpisałem icon_wink
Gumik23
09-10-2019 18:28
Witam icon_smileLiverpool802, Witaj PW. icon_smile
Defis2000
09-10-2019 09:38
Pisałem ostatnio do ATMu aby założyli kanał na YT na którym znajdą się odcinki archiwalnych programów pomijanych w ipli np. Życiowa szansa, Dwa światy czy Bar.
ostatnioonline
Staszek
Staszek 00:34:56
Newsman20
Newsman20 00:35:19
Liverpool802
Liverpool8... 00:36:12
MN
MN 00:36:42
Felippe
Felippe 01:25:19
RS
RS 01:38:48
Jacek
Jacek 01:59:43
KO
KO 02:41:10
Sprawdź najnowsze newsy z świata Grupy Polsat!
Odwiedź: