Konkursy Piosenki EurowizjiKonkursy Piosenki EurowizjiKonkursy Piosenki EurowizjiKonkursy Piosenki Eurowizji

Konkursy Piosenki Eurowizji

bardzo ważna osoba
19-02-2017 17:50

Dobrze to Emilu napisałeś w 100% sie zgadzam icon_wink
bardzo ważna osoba
09-05-2017 18:22

Już dziś o 21:00 na antenach TVP 1 i TVP Polonia bedzie można zobaczyć transmisje z 1 półfinału 62 konkursu piosenki Eurowizji który w tym roku odbedzie sie w Kijowie Polska wystąpi z numerem 11 moim zdaniem mamy liche szanse ma awans do sobotniego Finału ale chciał bym sie mylić więc zapraszam przed telewizory konkurs jak zwykle komentować bedzie Artur Orzech icon_smile
Awatar
bardzo ważna osoba
14-05-2017 10:08

Eurowizję wygrał Salvador Sobral.



Kasia Moś zajęła 22 miejsce.
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
18-05-2017 01:30

Wyjątkowo wybitnie zasłużony zwycięzca w tym roku. icon_smile W zasadzie praktycznie nie miał z kim przegrać, bo wyraźnie zdeklasował konkurencję, co też zdaje się potwierdzać ogromna przewaga punktowa. Co prawda o dziwo w internetach pojawiło się sporo głosów krytycznych, ale przecież zwycięski utwór naprawdę wyraźnie wyróżniał się od reszty, więc raczej nie powinno być dyskusji. Wreszcie jakaś odmiana - chociaż coś głębokiego, wrażliwego, a nie tylko ciągle wątpliwa twórczość pokroju "pop-sieczki", czy disco polo.

1. Portugalia, 758 pkt. | 2. Bułgaria, 615 pkt. | 3. Mołdawia, 374 pkt. | 4. Belgia, 363 pkt. | 5. Szwecja, 344 pkt.


Szokuje też wysoka lokata Mołdawian, bo to chyba nie jest naród o jakichś wielkich sukcesach muzycznych, ale faktycznie trzeba przyznać, że trafili z utworem, udał im się icon_wink

Felippe napisał(a):

Kasia Moś zajęła 22 miejsce.


To jest jeszcze mało powiedziane, bo równocześnie też zajęła... piąte miejsce od końca. Szkoda, że Polka tak bardzo słabo się zaprezentowała - a raczej jury międzynarodowe, których członkowie znowu się nie popisali łagodnie mówiąc. Na pewno Kasia Moś zasłużyła na zdecydowanie wyższą lokatę, co najmniej w pierwszej połówce klasyfikacji powinna być.
Awatar
piszę coraz więcej
12-06-2017 14:03

Kasia Moś miała przeciętną piosenkę, mało charakterystyczną. Taka ballada z lekkim pazurem. Na Eurowizję trzeba coś lekkiego, wpadającego w ucha, często wręcz banalnego. Jestem przekonany, że dużo wyższą lokatę zajęłaby Isabella Otrebus.
Awatar
jestem zawsze
22-12-2017 22:11

Tymczasem po ósmym, najlepszym miejscu Polski na Junior Eurowizji oraz kolejnej wygranej na Eurowizji dla Młodych Tancerzy (znowu w Czechach i znowu z pokonaną Słowenią w Superfinale) przyszła pora na start Krajowych Eliminacji 2018 - to już ich jedenasta edycja. Regulamin do nich jest tutaj: https://s.tvp.pl/...797232.pdf
Sam regulamin ma dwa błędy - pierwszy dotyczy kwestii sposobu prezentacji wyników mamy bowiem dwie formy czyli prezentacja samego zwycięzcy i pełne głosowania. Drugi błąd to kwestia języka piosenki - z jednej strony jest dowolność a z drugiej tylko polski i angielski co pewnie jest pozostałością po regulaminie do dziecięcych preselekcji.
Co ciekawe w tym roku mamy też rodaczki za granicą i tak Margaret z piosenką "In my cabana" startuje w Szwecji a Emilia "Mila" Dębska z utworem "Svoboda" w Słowenii.
Swoją drogą bardzo podobała mi się tegoroczna Junior Eurowizja gdzie wspomniane 8 miejsce dla Polski wywalczyła Alicja Rega (wraz z całym teamem) z piosenką "Mój Dom" a to dlatego że nie licząc wpadki z zablokowanym głosowaniem internautów w trakcie transmisji (po pierwszej jego turze przed transmisją) organizacja widowiska przebiegła bardzo sprawnie i ciekawie, co dla debiutującej w roli gospodarza Gruzji było dosyć dobrym sukcesem. Piosenki również były dobre choć niestety zwycięskie "Wings" Poliny Bogusevich (z Rosji) raczej słabiej się do nich zaliczało. Mam nadzieje że kolejna edycja Junior Eurowizji (tym razem w Mińsku na Białorusi a więc całkiem blisko nas) będzie jeszcze lepsza i ciekawsza od tegorocznej edycji konkursu.
Edytowane przez MK dnia 22-12-2017 22:23
bardzo ważna osoba
22-12-2017 23:32

Jeśli chodzi o Krajowe eliminacje byłem i jestem przeciwnikiem tego typu wyboru reprezentanta na ESC we wspomnianych eliminacjach biorą udział wykonawcy tzw "niższej półki" prezentujący nie oszukujmy się mizerny poziom artystyczny więc nie ma w czym wybierać fakt po przeprowadzeniu krajowych eliminacji trzykrotnie udało się nam awansować do Finału mowa tu o Isis Gee w 2008 roku oraz o Michale Szpaku w 2016 i o Kasi Moś w tym roku ale w wypadku pań uplasowaliśmy się po za 20 w finale więc rachunek jest prosty moim zdaniem TVP powinna powrócić do wyboru wewnętrznego i wybrać na prawdę dobrego w tym co robi Artystę i kompozytora który by stworzył utwór specjalnie na Eurowizję a nie jakieś "łupanki" czy inne żałosne ballady tak daleko moim zdaniem nie zajedziemy cztery razy z rzędu udało się nam awansować do finału świetny wynik ale naszym priorytetem nie może być tylko awans do finału trzeba coś więcej osiągnąć niż tylko plasować się na ogonie stawki pomijając Szpaka icon_wink co do dziecięcej Eurowizji moim zdaniem jak najszybciej TVP powinna się wycofać zwłaszcza że nie ma o co się bić bo już zaocznie przyznano organizację w przyszłym roku Białorusi nie wiedząc kto wygra tegoroczną edycję więc po co tam jechać ? tylko dla statuetki ? bez sensu tyle refleksji z mojej strony icon_wink
Awatar
bardzo ważna osoba
11-01-2018 16:31

TVP szuka piosenki na Eurowizję 2018. Zgłoszenia do 1 lutego.

Kanał na YouTubie publikuje wykonawców, którzy się do tej pory oficjalnie zgłosili.





Udostępnij ten temat