Wycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z ofertyWycofanie kanałów z oferty

Wycofanie kanałów z oferty

wkręcam się
24-01-2011 10:57

Witam.
Jestem jednym z wielu zniesmaczonych klientów CP, którym nie podoba się kolejna zmiana programowa CP.

Wielka szkoda że CP nie potrafi docenić oglądalności programów BBC w swojej ofercie. CP miał bez wątpienia ogromny plus za to że posiadał BBC.

Cóż obawiam się, że dołączone kanały nie zrekompensują braku BBC Lifestyle i BBC Knowledge. Zwłaszcza ten ostatni wyżej cenie niż Discovery.

Oby CP zastanowił się nad powrotem tych stacji.

Proszę innych widzów o wypowiedź na forum co do zmiany.

Skoro w CP można obejrzeć Kevina co roku to może i BBC pozostanie w ofercie.

icon_confused
Edytowane przez MN dnia 13-10-2011 17:28
Awatar
bardzo ważna osoba
24-01-2011 11:24

Ja wyżej cenię NGC niż wieczne powtórki na BBC Knowledge
bardzo ważna osoba
24-01-2011 11:43

Cóż, powiem tyle:
Polityka 1cpn1 jest obecnie do bani. Oczywiście, cieszę się, że jest FOX, a będzie NGC, ale po co nowymi kanałami zastępować stare?! Można powiedzieć, że oferta programowa Cyfrowego Polsatu się nie powiększa - bo tak jest. Przecież stare kanały są zastępowane nowymi. Jestem trochę zły, bo brak BBC Knowledge i Entertainment raczej trochę odczuję, bo lubiłem oglądać te kanały, w szczególności ten pierwszy. Owszem, NGC na pewno jest od niego lepszy, taka sama sprawa jest też w przypadku FOX i BBC Entertainment, ale mimo wszystko, stratę odczuję, i uważam, że CP powinien się dogadać z BBC, i powalczyć chociaż o te 2 kanały. Tak się nie stało, i jak dla mnie, to zły ruch.
Awatar
bardzo ważna osoba
24-01-2011 11:52

Zdaje się, że BBC chciało więcej za te kanały niż obecnie i w dodatku nie byłyby już na wyłączność
bardzo ważna osoba
24-01-2011 12:07

Tak, tak, wiem - ale przecież można było się dogadać, żeby został choć 1, może 2 kanały. Ogólnie, to wątek BBC jest tylko przykładem, bo polityka CP już drugi, albo trzeci raz (nie pamiętam dokładnie) robi abonentom taki numer. Kasa, kasa...
Dominik Libicki:
- Cena, jaką BBC proponowało za przedłużenie umowy była zbyt wysoka w stosunku do jakości kanałów, mierzonej wskaźnikami oglądalności.

OK, ale sądzę, że chyba BBC Knowledge miał większą oglądalność niż BBC Lifestyle. Uważam, że można było ponegocjować, i wywalczyć ten jeden kanał, bądź też BBC Entertainment, za mniejsze pieniądze. Choć znając życie, BBC chciało, żeby cała paczka ich kanałów była w CP. Cóż, raczej się nie dowiemy, jak to przebiegało, i czy CP zależało na tych kanałach..
Awatar
redakcja tvpolsat.info
24-01-2011 12:14

Myślę, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Tam był widocznie ostry kryzys i to już od dobrych paru miesięcy. Na koniec jeszcze BBC pokazało pazurki i ogłosiło, że CP ich usuwa, nie czekając w ogóle na to, by to CP pierwszy poinformował swoich abonentów. A dzisiaj CP oddał im z nawiązką icon_wink.
bardzo ważna osoba
24-01-2011 12:21

Myślę , że coś mogło zacząć się dziać , gdy CP przesunęło BBC Lifestyle na daleką pozycję na liście, bodajże 246. icon_wink

EDIT 13:44 :

CYFRA+ przysłała oficjalny komunikat, w którym informuje, że na mocy podpisanej z BBC Worldwide umowy dwa kolejne kanały - rozrywkowy BBC Entertainment oraz dokumentalny BBC Knowledge już od lutego 2011 roku znajdą się w ofercie operatora. Wzbogacą grupę programów dostępnych w polskiej wersji językowej. Kanały BBC Entertainment i BBC Knowledge znajdą się odpowiednio na pozycjach 66. i 82. w dekoderach CYFRY+.

źródło: satkurier.pl

Cóż, jeśli C+ mogła, to sądzę, że i CP mogło dojść do porozumienia. Niestety, pewnie było tak, jak powiedział Michał, że był kryzys..
Możliwe, że CP chciał przedłużyć wyłączność na te kanały, a BBC nie do końca chciało takiej opcji. Może jednak zgodzili się, ale zażądali kosmicznych pieniędzy i kto wie, być może dlatego to tak się potoczyło.
Edytowane przez MC dnia 24-01-2011 13:48
Awatar
ekipa moderatorska
24-01-2011 16:38

Dla rozjaśnienia sytuacji, jeszcze raz podaję:

Oto, jak wyglądała oglądalność stacji BBC w dniach 1-16 stycznia tego roku (dane Nielsen, grupa 4+)
CBeebies - 0,58 %
BBC Knowledge - 0,12 %
BBC Entertainment - 0,08 %
BBC Lifestyle - 0,05 %

Ĺšródło: http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=24999

I jeszcze porówanania za cały 2010 rok
Kanały dokumentalne
Kanały dziecięce
Kanały filmowo serialowe
Kanały lifestyle
Udostępnij ten temat