Kanały AXNKanały AXNKanały AXNKanały AXN
Awatar
bardzo ważna osoba
16-04-2014 22:05

AXN wyprodukuje pierwszy polski serial

[justify]kanał AXN jesienią tego roku wyemituje pierwszy wyprodukowany na jego zlecenie polski serial. Będzie to trzyodcinkowa produkcja oparta na szwedzkim serialu kryminalnym "Mordem i Sandhamn".

- Od dłuższego czasu rozważaliśmy możliwość wyprodukowania pierwszego polskiego serialu AXN. Chcemy stworzyć kontent, który wyróżni się na tle lokalnych propozycji programowych i jednocześnie będzie potrafił opowiedzieć uniwersalną kryminalną historię, która przypadnie do gustu polskiemu widzowi - mówi John Rossiter, general manager w SPT Networks CE, nadawcy AXN.

Produkcja AXN zostanie zrealizowana na podstawie serialu "Mordem i Sandhamn" będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści "Still Waters" autorstwa Viveci Sten, kryminału łączącego zbrodnię, pożądanie i tajemnicę. Opowiada ona o beztroskim urlopie na wybrzeżu, który zostaje przerwany przez zagadkę z przeszłości. Ma ona związek z niewyjaśnionymi morderstwami.

- Kryminał to gatunek bardzo popularny w Polsce, sensacja zawsze przyciąga uwagę - podkreśla Rossiter.

Za adaptację scenariusza odpowiada Igor Brejdygant, w przeszłości autor scenariusza do serialu TVP2 "Paradoks".

Reżyserować będzie Greg Zgliński, odpowiedzialny dotąd za takie produkcje jak "Pitbull", "Paradoks" i "Wymyk".

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w czerwcu br., a serial będzie kręcony w okolicy Półwyspu Helskiego. Obecnie trwają poszukiwania odtwórców ról. Serial pojawi się na antenie AXN jesienią 2014 roku.[/justify]

[right]źródło: wirtualnemedia.pl[/right]

Przeczuwam dobrą, a może nawet bardzo dobrą produkcję. Szkoda, że będzie tylko trzyodcinkowa, ale na początek dobre i to. Na dodatek dobry reżyser i scenarzysta, a całość ma być oparta na szwedzkim kryminale, a skandynawskie kryminały są chyba jednymi z najlepszych.
icon_smile
Awatar
jestem zawsze
29-11-2015 21:14

Tymczasem AXN znowu dzisiaj wałkował "Gwiezdne Wojny" szczerze obrzydzając mi tą produkcje. Prawdę mówiąc można raz na jakiś czas puścić tą serie - ale nie co tydzień i to jeden po drugim. Osobiście jestem zirytowany postawą stacji - wiem że premiera nowej serii już niedługo ale to nie powód by tłuc film na okrągło.
Edytowane przez MK dnia 29-11-2015 21:27
Awatar
bardzo ważna osoba
29-11-2015 21:20

Szczerze, szczerze, szczerze... Szczerze powiem, że za dużo jest słowa "szczerze" icon_lol
Awatar
jestem zawsze
29-11-2015 21:30

Już to poprawiłem. Wracając do tematu to chyba jeszcze parę razy w kolejnym miesiąc na AXN'ie polecą Gwiezdne Wojny. Nie zdziwie się jak w okolicy 18 grudnia (premiery kinowej nowej części) i świąt znowu to będą wałkować.
Awatar
bardzo ważna osoba
29-05-2017 23:57

AXN kręci w Łodzi serial kryminalny z Agatą Kuleszą. Premiera Ultraviolet jesienią.

http://www.wirtua...ta-kulesza
Awatar
piszę coraz więcej
12-06-2017 14:11

Lubię kryminały. Zobaczymy czy Jan Komasa poradzi sobie z tym serialem.
Awatar
bardzo ważna osoba
12-06-2017 14:36

Z drugim sezonem Krew z krwi sobie poradził, więc pewnie i tu też da radę.
Awatar
jestem zawsze
16-09-2019 19:21

2 sezon Ultraviolet od października w AXN
Więcejdown
https://www.omedi...eszczenie/
Udostępnij ten temat