Awatar
redakcja tvpolsat.info
06-08-2010 19:55

I to nie wszystko. Chyba wchodzą już pierwsze programy. Teraz można oglądać reportaż ornitologiczny. Nie jest on nagrany w 16:9, tylko w 4:3 z pasami po bokach.
Awatar
jestem zawsze
08-08-2010 12:45

Jestem ciekaw czy "Kaszubski Idol" nie jest czasem silną podporą ramówki CSB TV ?
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-08-2010 20:30

Pewnie tak. Muzyka będzie na pewno nieodłącznym elementem ramówki i tym lepiej, że będą to także programy autorskie, promujące młode talenty.

Kolejna nowość w CSB TV icon_wink. W czasie emisji programów 4:3 (przerabianych na 16:9 poprzez dodanie czarnych pasów po bokach) logo CSB TV jest nadawane z wykorzystaniem safe area, czyli nie nachodzi na te czarne pasy, a użytkownicy telewizorów 4:3 mogą sobie, jeśli ich dekoder ma taką funkcję, obciąć obraz, bez większej utraty logotypu.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
13-08-2010 10:21

Kolejna nowość w testowej ofercie CSB TV. Jest to program z kaszubskim tytułem "HitĂŤ Radia KaszĂŤbĂŤ". Znaczy to bodajże "Hity Radia KaszĂŤbĂŤ" icon_wink. W tym programie pokazywane są teledyski różnych wykonawców.
Awatar
jestem zawsze
14-08-2010 18:54

Niektóre utwory z tego programu są mi znajome - słuchałem je w Bisce (dzisiaj PR4) jeszcze przed alokacją.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
17-08-2010 20:13

W tym programie muzycznym "HitĂŤ Radia KaszĂŤbĂŤ" są i będą też utwory kaszubskie. Przypomina to trochę śląskie szlagiery, ale oczywiście śpiewają po kaszubsku icon_wink. Nie wiadomo, czy mają taką bazę teledysków kaszubskich, żeby zrobić np. "Listę Kaszubskich Szlagierów", ale zawsze teledyski można nakręcić w wolnym czasie, bo chyba takich piosenek jest więcej niż jedna icon_wink.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
18-08-2010 17:54

I kolejna nowość. CSB TV rozpoczęła emisję reklam. Na razie jest to jeden testowy blok powtarzany mnóstwo razy w ciągu dnia. Składa się z czterech spotów (w tym jeden emitowany jest dwa razy). Są to spoty Szwajcarii Kaszubskiej, imprezy w Stoczni Gdańskiej (dwa razy) i znany nam już spot autopromocyjny CSB TV, w którym pan czyta parametry satelitarne tego kanału i radia KaszĂŤbĂŤ.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
03-09-2010 20:10

CSB TV już nadaje normalny program. No właśnie, czy do końca taki normalny icon_wink, skoro prezenter klnie na wizji. Pisano już o tym w shoutboxie, ale warto to rozszerzyć. Wyglądało to tak, że ruszyły "Informacje". Wszystko wyglądało normalnie, a tu nagle prezenter pomylił się, przerwał czytanie, zaklął na K i powyzywał od pedałów, a wcześniej wypowiedział zdanie, które brzmiało mniej więcej tak: "Wiem, że to na żywo, ale zacznijmy jeszcze raz". Chwilę potem serwis przerwano i była jakaś plansza, a potem "Bez komentarza". Co ciekawe pod logo w czasie tego serwisu był napis Powtórka.

Chyba Ci prezenterzy nie zdają sobie jeszcze sprawy, że ktoś ich ogląda, a programu na żywo nie można przerwać icon_green. Dziwna stacja icon_wink.
Edytowane przez MN dnia 03-09-2010 20:11
Udostępnij ten temat