Dysk DTU 320/nagrywanie w dekoderach CPTDysk DTU 320/nagrywanie w dekoderach CPTDysk DTU 320/nagrywanie w dekoderach CPTDysk DTU 320/nagrywanie w dekoderach CPT

Dysk DTU 320/nagrywanie w dekoderach CPT

wkręcam się
03-09-2012 15:40

Ja zmieniłem N'ke na CYfrowy Polsat, bardziej pasował mi programowo, jeżeli chodzi o moje konkretne potrzeby i niewygórowany abonament, ale niestety ten tuner przegrywa z tunerem N i to dosyć mocno. Musze sprawdzic jaka jest procedura "upgrade'u" tunera do jakiegos lepszego modelu...
Sensownie wyglądałoby używanie modułu CI/CI+ z tunerem Ariva (skoro dysk równie źle działa z HD 5000). W Arivie nie miałem takich problemów z nagrywaniem, ale nie udało mi się dostać tego modułu CI z abonamentem familijnym.

Widać że problem leży w formacie i sposobie obsługi tego dysku, jakby system plików się rozsypywał, czy jakoś tak. Chyba CP sobie za bardzo udziwnił metody zapisu. Czasami tak się dzieje jak się chce za bardzo zabezpieczyć przed kopiowaniem, wtedy efekt jest jeszcze gorszy niż zakładany profit.
Co więcej wygląda na to ze ten dysk zawiesza i przyblokowuje cały tuner, czasami widać ze coś robi na dysku i cały tuner jest tak spowolniony ze reaguje na przyciski z kilkuminutowym opóźnieniem lub nie reaguje wcale. Ciekawe ze po odpięciu dysku Tuner zaczyna pracować normalnie.

Panowie z CP: chyba przeceniliście wydajność tych tunerów pod kątem obsługi szyfracji dysku bo ewidentnie tuner sie nie wyrabia i zawiesza. Może warto uprościć sposób zapisu i pozwolić się cieszyć użytkownikom z PVR zamiast powodować tylko utrudnienia i irytacje.

Pozdrawiam,

MC
Awatar
wkręcam się
26-09-2012 12:18

Proszę o instrukcję co zrobić aby uruchomić nagrywanie. Posiadam dekoder HD5000 oraz dysk DTU320. Podłączyłam dysk do dekodera, dysk został sformatowany, a dalej jak należy postepować aby nagrać dowolny program ? Potrzebny jest do tego dodatkowy konwerter z drugim kablem antenowym ? icon_cry
Awatar
ekipa moderatorska
zwycięzca quizu
zwycięzca głosowania
26-09-2012 12:46

Nie, wystarczy że wejdziesz w epg wybierzesz jakiś program który Cię interesuje i naciśniesz na pilocie guzik z czerwoną kropką "rec". Tylko pamiętaj, że w czasie nagrywania nie można oglądać innego kanału icon_wink
Awatar
wkręcam się
26-09-2012 13:42

Dziekuję, za odpowiedź ale nie działa to u mnie i nie wiem co źle robię. icon_redface

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, już doszłam do tego co źle robiłam. Nagrywa się. icon_smile

PC: Połączono 2 posty.
Awatar
wkręcam się
31-12-2012 00:10

Witam serdecznie ,
zastanawiam się nad zakupem tego dysku,ale czytając te wypowiedzi to wątpię czy warto?
Jeżeli ktoś z użytkowników> DTU 320< mógłby napisać czy można na ten dysk nagrać filmy z płyt DVD,lub z kompa i potem odtworzyć podłączając do dekodera HD5000 lub innego współpracującego z tym dyskiem ?
Awatar
ekipa moderatorska
31-12-2012 09:23

Dysk jest dedykowany do dekoderów HD produkcji CPT, jednak można z niego korzystać na komputerze. Dysk po podłączeniu do dekodera np. HD 5000 jest formatowany w systemie plików nieczytelnym dla komputera.Aby korzystać z niego na komputerze trzeba ponownie sformatować dysk w systemie plików czytelnym na komputerze. Przy każdej operacji formatowania dane zapisane na dysku są usuwane.Nie ma możliwości odtwarzania plików z dysku innych niż nagrane z wykorzystaniem tego dekodera.
Awatar
wkręcam się
31-12-2012 09:36

Właśnie to chciałem wiedzieć,dziękuję za odpowiedź i życzę- Wszystkiego najlepszego w 2013 roku smile1
Awatar
bardzo ważna osoba
26-04-2013 18:10

Mam pytanie planuję kupić dysk zewnętrzny nie produkci CPT czy będe miał możliwość nagrywać nim poporzez dek HD 2000 czy muszę mieć tylko ten dysk CPT
Udostępnij ten temat