"Dzień na świecie""Dzień na świecie""Dzień na świecie""Dzień na świecie"

"Dzień na świecie"

Awatar
ekipa moderatorska
02-09-2013 14:58

Wczorajszy odcinek był znakomity. Był jeden temat - Syria. Grzegorz Dobiecki prowadził debatę na ten temat, było 5 ekspertów. Nie było przekrzykiwań, docinek, gry politycznej. A merytoryczna debata. Oglądało się bardzo dobrze. Oby więcej takich programów.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
02-09-2013 19:49

Ale moim zdaniem niestety lepszy jest "7 dni świat". Obejrzałem wczoraj i przyznam, że "Tydzień na świecie" jest za ciężki w odbiorze. "7 dni świat" bardzo dobrze się ogląda. Jest lekko, choć nie wszystkie tematy są lekkie. W "Tygodniu na świecie" za dużo jest nadęcia. Takie to wszystko strasznie oficjalne, poważne. Mimo mojej całej miłości do Polsat News, niestety złoty medal dla "7 dni świat".

I pan Jonas oczywiście wybrał "7 dni świat", a nie "Tydzień na świecie".
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
02-09-2013 20:25

Trudno mi cokolwiek powiedzieć o programie "7 dni świat". Dopiero dzisiaj moja kablówka dołączyła nowe Info. Oglądałem natomiast "Tydzień na świecie". Program wczorajszy rzeczywiście ciekawy. Pan Dobiecki ma po prostu taki sposób bycia - swoją obecnością i wypowiedziami sprawia, że program jest bardzo poważny i merytoryczny. Co do obecności pana Jonasa - myślę, że będą się wymieniać. Co dwa tygodnie w TVPInfo, co dwa w Polsat News. Nie zrobiłby takiego świństwa panu Grzegorzowi po tylu latach częstych wizyt w Polsat News.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
09-12-2013 01:40

Na koniec wczorajszego wydania "Tygodnia na świecie" Grzegorz Dobiecki życzył Andrzejowi Turskiemu z TVP szybkiego powrotu do zdrowia.
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
09-12-2013 15:38

Bardzo ładny gest. Dobrze, że to powiedział. Ja również trzymam kciuki za p. Turskiego. Mam nadzieję, że z tego wyjdzie, choć jak na razie nie jest z nim najlepiej...
Awatar
rozkręcam się
23-12-2013 22:15

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl po nowym roku znika z anteny TVP Info program autorski Andrzeja Turskiego "7 dni świat" - alternatywa dla "Tydzień na świecie". Pozostaje życzyć zdrowia panu Turskiemu i liczyć na powrót programu po wyzdrowieniu.

Z całym szacunkiem dla dokonań pana Turskiego i jego autorskiego programu, który wpisał się do historii polskiej telewizji, ale jednak dla mnie ideałem tego typu programu nadal pozostał i pozostaje "Tydzień na świecie"/"To był dzień na świecie" pod wodzą redaktora Dobieckiego. I nie ma to żadnego związku z tym, że piszę to na tym, a nie innym forum. Mało tego, "Tydzień na świecie" jest dla mnie jedynym zasługującym na szacunek i uznanie programem Polsat News. Jedyny wartościowy program i prawdziwi dziennikarze - w przeciwieństwie do większości prezenterów-dziennikarzy Polsat News, którzy przypominają mi bardziej gwiazdy showbiznesu - nadające się do show, a nie do programów informacyjnych.
Dla kogoś styl prowadzenia programu przez pana Dobieckiego może wydawać się zbyt "oficjalny, poważny". Dla mnie jednak to zaleta. Nie podoba mi się natomiast tendencja we współczesnych mediach do upraszczania wszystkiego, skupiania się na sensacjach, tym co łatwe w odbiorze dla ogółu, pomijania kwestii ważnych i wszechobecnym sprowadzaniu wszystkiego do żartu. Może jestem trochę taki niewspółczesny, nudny, ale sam jeden nie jestem i na prawdę na te 4 telewizyjne stacje pseudoinformacyjne przydałaby się w Polsce chociaż jedna profesjonalna stacja Informacyjna.
Przepraszam, że się rozpisałem, ale nie lubię skracać, upraszczać. icon_wink

PS: Czy wie ktoś czy jest jeszcze szansa na obejrzenie wczorajszego programu "Tydzień na świecie"?
Awatar
ważna osoba
02-02-2014 21:52

Program nadany dziś ze studia :tpb z przyczyn technicznych.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
06-03-2014 15:31

Program wraca, zmieniłem więc nazwę tematu. A przy okazji dodam, że takie właśnie zdjęcie pojawiło się na profilu programu na Facebooku z podpisem:

Pora wracać. Hasło o podwójnym znaczeniu...


icon_smile.

tvpolsat.info/images/1962669_680524735347911_1103060838_n.jpg
Udostępnij ten temat