"Polska wybiera" / wieczory wyborcze"Polska wybiera" / wieczory wyborcze"Polska wybiera" / wieczory wyborcze"Polska wybiera" / wieczory wyborcze

"Polska wybiera" / wieczory wyborcze

Awatar
redakcja tvpolsat.info
25-05-2014 14:00

Myślę, że przyda się odrębny temat dotyczący wieczorów wyborczych w Polsat News. Najbliższy już dzisiaj o 21:00. Marek Kacprzak na Twitterze i Facebooku wstawił zdjęcie sceny - studia plenerowego z Brukseli. Załączam też kadr ze spotu promującego wieczór.
MN dodał/a następującą grafiki:
boee9q7iuaagzwx.jpg wieczor.png
Awatar
bardzo ważna osoba
25-05-2014 15:09

Aż dziwne, że właśnie teraz się teraz utworzyło taki temat. Przynajmniej szybko nie pójdzie do zapomnienia, bo w przyszłym roku będą kolejne wybory, w Polsce, a w międzyczasie może będą jeszcze jakieś inne.
icon_smile
Awatar
redakcja tvpolsat.info
25-05-2014 17:07

Dodaję jeszcze zdjęcie z profilu pani Doroty Bawołek na Twitterze. To jest jakieś centrum prasowe w parlamencie w Brukseli. Pani Dorota podpisała to zdjęcie w następujący sposób:

Gotowi do pracy w najważniejszym dziś miejscu w UE
MN dodał/a następującą grafikę:
bofkei8iaaeh7hp.jpg
Awatar
redakcja tvpolsat.info
25-05-2014 22:04

Zapy są też w newsie. Dodaję tutaj jeszcze parę innych.
MN dodał/a następującą grafiki:
wybory9.jpg wybory8.jpg wybory7.jpg wybory6.jpg wbory5.jpg wyory4.jpg wybory3.jpg wybory2.jpg wybory1.jpg
Awatar
redakcja tvpolsat.info
26-05-2014 01:47

Czas na ocenę. Tak jak do programu o Ukrainie nie miałem prawie żadnych zastrzeżeń, to tutaj mam.

Na plus:
- studio w Brukseli - plus za sam pomysł, bo wykonanie było gorsze, o tym napiszę w minusach,
- dużo łączeń z reporterami, choć potem już część nie było na żywo, a pan Marek zapowiadał je niby tak, jakby były, przynajmniej ja takie odniosłem wrażenie,
- Michał Stela i jego ekran icon_wink - to było świetne - studio w Warszawie też świetnie zrobione,
- bardzo fajna grafika ekranowa, dobra grafika sondaży itp.
- dobra grafika do łączeń,
- brak polityków - to był rzeczywiście plus, bo skupiono się bardziej na analizach osób pracujących w Brukseli, urzędników itp. - politycy byli tylko w postaci rozmów ze sztabów, ale w Brukseli ich nie było,
- pani Bawołek - świetnie przygotowana jak zawsze.

Minusy:
- studio plenerowe było jakieś dziwne; teoretycznie świetnie prezentował się gmach parlamentu, ale mam wrażenie, że nie wykorzystano przestrzeni; nie czuć było, że to jest wielka przestrzeń; foteliki też bardzo słabe - brak stolika,
- brak własnego sondażu,
- zaczęto program o równej 21:00 - błąd, trzeba było zacząć o 20:55, bo pan Marek tu się witał, tu już się przenosił do sztabów, równocześnie mówiąc wyniki sondażu, które ktoś mu podawał na ucho,
- stanowisko pani Bawołek - co to miało być? Przy jakieś scenie, rozmowy były zagłuszane przez jakieś wystąpienia
- za dużo Brukseli, za mało Warszawy - odwróciłbym proporcję, bo pana Steli aż chciało się słuchać i aż chciało się patrzeć na studio Polsat News w tej odsłonie,
- pan Marek Kacprzak mam wrażenie, że nie wypadł dobrze; pytał się w koło o to samo, o nowy układ sił, o radykalne partie, jak to będzie, co to zmieni;
- straszne jakieś opóźnienia na łączach, parę razy pan Marek nie wiedział, że już jest na antenie i sobie w kartki patrzył.

Mówię szczerze - byłem spokojny o wieczór wyborczy, a niespokojny o program na Ukrainie, a okazało się, że było odwrotnie. Pani Gajewska - super, pan Marek - średnio. Pan Stela - świetnie, zdecydowany mistrz wieczoru. Studio w Warszawie - świetnie przygotowane. Studio w Brukseli - nie wiem, czy trzy krzesełka i podest w ogóle można nazwać studiem. Wszystko ratował podświetlony w piękny sposób budynek parlamentu.

Wnioski.
Pomysł dobry, realizacja gorsza. Jak zwykle brak własnego sondażu, aczkolwiek bardzo rzadko wymawiano na głos, dla jakich stacji zrobiono sondaż. Pan Marek prawie cały czas mówi tylko o Ipsosie, pan Stela wspomniał jednak, dla kogo był sondaż. Na pasku była informacja o zleceniodawcach icon_wink.

Podsumowując, podobało mi się na 3+ lub 4= icon_wink. Program o Ukrainie na 5.
Awatar
przyjaciel strony
26-05-2014 16:58

Rzetelne podsumowanie z Twojej strony. Zgadzam się w szczególności, że na plus:
- studio w Brukseli - plus za pomysł: gmach parlamentu jako tło do rozmów prezentował się świetnie;
- łączenia z reporterami;
- Michał Stela i ekran multimedialny;
- studio w Warszawie;
- efektowna grafika ekranowa;
- znająca się "na rzeczy" Dorota Bawołek.

oraz minusy:
- brak ciekawego kadrowania w studiu plenerowym;
- brak własnego sondażu i chaotyczne podawanie wyników po zbyt późnym starcie programu (wyglądało to jakby ktoś w Warszawie w studiu PN oglądał TVN24 i podawał Kacprzakowi wyniki przez telefon - w takim momencie "palą" program. Aż miało się ochotę przełączyć na konkurencję.);
- duże opóźnienia na łączach.

Wczorajszy wieczór to jednak dobry prognostyk na przyszłość dla Polsat News.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
12-11-2014 14:37

Samorządowy wieczór wyborczy zapowiada się bardzo ciekawie.

W sumie 4 studia:
- studio Polsat News
- studio wirtualne
(Michał Stela i Ewa Gajewska)
- studio w Gdyni (Marek Piotr Wójcicki)
- studio w Krakowie (Agnieszka Gozdyra)

Od 19:55 do północy w Polsat News i od 21:00 do 23:00 w Polsat News 2.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
13-11-2014 16:07

Przepiękny zwiastun icon_smile.

Udostępnij ten temat