"Polska wybiera" / wieczory wyborcze"Polska wybiera" / wieczory wyborcze"Polska wybiera" / wieczory wyborcze"Polska wybiera" / wieczory wyborcze

"Polska wybiera" / wieczory wyborcze

Awatar
redakcja tvpolsat.info
22-10-2018 13:07

4 lata temu byłem zachwycony: https://www.tvpol...post_59321. Tym razem już mniej.

Przede wszystkim siadała dynamika tego programu. Na początku przedstawiono reporterów. Super, było ich tylu, że rzeczywiście spodziewałem się dynamicznego programu live z najnowszymi komentarzami z poszczególnych miast.

Niestety, zamiast tego mieliśmy bardzo długie - za długie - bloki rozmów w studiu. Na dodatek łączenia z reporterami ostatecznie były tylko przerywnikami rozmów i nawet nie były już na żywo. Część reporterów, których przedstawiano na początku, ostatecznie widziałem tylko w tej zapowiedzi. Słabo, bo to powinno być osią programu. W końcu to wybory, które dzieją się nie tylko w Warszawie. Ktoś o tym zapomniał.

4 lata temu pomysł z czterema studiami, w tymi dwoma plenerowymi, dodawał dynamiki. Tutaj mieliśmy jedno studio. Dobre, ładne, ale niestety tylko przeciętnie wykorzystywane. Rozszerzona rzeczywistość - mnie nie przekonała, ale to najmniejszy problem.

Z plusów: Bogdan Rymanowski. Super wypadł. Dorota Gawryluk niestety wypadła przy nim lekko gorzej. Później wyglądała już na zmęczoną, co sama przyznała w pożegnaniu. Michał Stela jak zwykle świetnie, choć niestety tym razem nie był zbytnio eksploatowany.

Początek z pokazaniem newsroomu - niby fajny, ale w zasadzie nic nie wniósł. Łukasz Dubaniewicz przeleciał jak burza przez newsroom. Przeciętny widz i tak nie zdążył załapać, kto się czym zajmuje. Zresztą, przeciętnego widza raczej to w ogóle nie interesowało. Jeśli chciano już fajnie pokazać pracę newsroomu, to lepiej to wyszło 4 lata temu. Michał Stela prosto to przedstawił i było ok.

Wracając do plusów - grafika, animacje. To na plus. Podkład muzyczny też. Ostatecznie był inny niż w spocie, a więc nie był powielony z programu "Trzech na jednego" icon_wink.

Niestety, tym razem mogę dać tylko mocną trójkę. Rozmowy z gośćmi są ważne, ale tu zdominowały program. Już dynamiczniej wpadł bardzo skromny wieczór wyborczy 2010, który prowadziła Magda Sakowska, a wtedy Polsat News nawet nie miał własnego sondażu.

Awatar
bardzo ważna osoba
22-10-2018 15:35

A wykorzystano w końcu moc tego studia i jego zachwalanej technologii? icon_wink
stały bywalec
22-10-2018 15:36

Podsumowując "Polska Wybiera" to porażka, ale za to TVN24 zawsze wzorowo i profesjonalnie.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
22-10-2018 15:47

Emil napisał(a):

A wykorzystano w końcu moc tego studia i jego zachwalanej technologii? icon_wink


Niby wykorzystano AR, ale do mnie to jakoś nie przemawia. Patrząc na ekran jest złudzenie, że dalej jest przestrzeń. Według Michała Steli, praca kamery miała to jakby pogłębiać, ale ja jakoś nie zauważyłem niczego wielkiego. Niby widać złudzenie, że ta podłoga rozciąga się dalej, ale czy to robi jakieś wielkie wrażenie?
Awatar
bardzo ważna osoba
22-10-2018 15:55

Czyli przechwałki i nic wielkiego.
Awatar
ważna osoba
22-10-2018 16:35

Lepiej zaprezentowano to w Nowym dniu moim zdaniem
Awatar
ważna osoba
04-11-2018 21:16

Moim zdaniem bardzo ładne rozpoczęcie i ładna prezentacja.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
04-11-2018 21:36

Tak wyglądało ogłoszenie wyników.

https://twitter.com/tvpolsat_info/status/1059182403107938304
Udostępnij ten temat