Polsat Futbol

stały bywalec
05-08-2011 21:47

@leonnik6
Co do likwidacji Polsatu Futbol to w sumie dobry pomysł, ale po najniższej linii oporu, a w dyskusji chodzi o to, aby uratować Polsat Futbol i zwiększyć jego dostępność.
Ja uważam, że trzeba się wykosztować i kupić solidne prawa, które przyciągną widzów. I nie zgadzam się z wizją @MN, który uważa, że Polsat Futbol trzeba ładnie opakować i poupychać po kablówkach.
Może przy ładnym opakowaniu Polsat miałby większe wpływy z kablówek, ale przy tak marnej ofercie oglądalność nadal by była kiepska, no może by podskoczyła do 2000 osób, ale to wszystko, a reklamy w Polsacie Futbol dalej by się nie sprzedawały.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
05-08-2011 21:48

Moi drodzy icon_wink. Uwaga organizacyjna. To jest temat o Polsacie Futbol. O innych kanałach sportowych Polsatu piszemy w innym wątku. Proszę na to zwrócić uwagę, bo nie będę non stop przenosił postów.
jestem zawsze
05-08-2011 21:51

Matthias to wtedy gdzie pokazaliby lige Polska? Jakby zlikwidowali Polsat Futbol?? Za rok bedzie można kupic FA Cup,Carling cup i 2 lige Angielska.
stały bywalec
05-08-2011 21:55

Ojej, cytując klasyka: "Czytaj ze zrozumieniem".
Przecież ja nie optuje za likwidacją Polsatu Futbol. Doczytaj do końca to będziesz wiedział, jakie mam zdanie.
przyjaciel strony
05-08-2011 21:56

no w sumumie FA cup, carlin cup i mozna by było kupic fajnie by było
Awatar
redakcja tvpolsat.info
06-08-2011 18:18

Popatrzcie sobie, jak wyglądała i jak wygląda oferta Polsatu Futbol. Polsat tnie koszty, a nie kupuje nowej prawa piłkarskie. Jak coś już kupuje to w formie wymiany, np. Ekstraklasa za LE, jedne kanały klubowe za inne itp., więc jakoś wątpię w nagłą zmianę strategii. Zresztą, Polsat jest w euforii po zakupie praw do Ekstraklasy i chyba już uznano, że oferta jest "spoko loko" icon_wink. Pamiętajcie też, że w PF nie ma reklam, więc stacja utrzymuje się tylko z opłat do abonentów CP i kablówek, więc na cuda nie ma co liczyć. Niestety.
stały bywalec
06-08-2011 18:33

A dlaczego nie ma reklam w Polsacie Futbol? Przecież nie dlatego, że to kanał premium tylko, że poziom oglądalności jest mierny, co powoduje brak zainteresowania tym kanałem ze strony reklamodawców.
W reklamach ściemę walę, że mecze można oglądać od Piątku do Poniedziałku, ale ani słowem nie wspomną, że są to mecze z drugiego sortu. Kampania jednak jest dosyć skuteczna, bo widać coraz więcej osób interesujących się dostępem do kanału Polsat Futbol oraz Polsat Sport HD w Cyfrowym Polsacie. Spora część sukcesu CP opiera się na grubej ściemie.
Polsat raczej nie tnie kosztów tylko chce zarobić jak najwięcej jak najniższym kosztem. Skoro nie udało się z LE to spróbujmy z Ekstraklasą.
Niech kupią pełne prawa do Ekstraklasy i LM to właściwie mogą być pewni sukcesu Polsatu Futbol. Powtarzam się, ale to jest jedynie wyjście poza likwidacją tego kanału.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
06-08-2011 18:44

Z tymi reklamami, to obecnie jest tak, że chyba w ogóle nie sprzedają czasu reklamowego. Nawet nie próbują. Polsat Futbol wyleciał z oferty Polsat Media. Nawet TV Biznes jest w ofercie, mimo że też tam wielu reklam nie sprzedają, ale w ofercie jest i zawsze grosik wpadnie. Nie wiem, czemu PF w ogóle został wyrzucony. Wiele by nie zarobili, ale pewnie zawsze ktoś by tam kupił spot od czasu do czasu.
Udostępnij ten temat