Polsat Futbol

bardzo ważna osoba
21-08-2011 16:48

To raczej jasne, że oglądalność transmisji na kanale, który jest w niższym pakiecie będzie większa niż na tym, za który trzeba zapłacić więcej. Niemniej jednak, liczę, że CP zobaczy, iż w Polsacie Sport naprawdę drzemie jakaś siła, i będzie na nim emitował trochę więcej meczów Ekstraklasy. Ewentualnie, jeśli nie na PS, to na Polsacie Sport Extra.
jestem zawsze
21-08-2011 17:11

Kolego Cyfrowy Polsat doskonale wie, jaka siła drzemie w Polsacie Sport czy Polsacie Sport Extra. Problem w tym, że w Polsacie Futbol nie ma żadnej siły i nie przyciąga na taką skalę nowych abonentów, jakby Cyfrowy Polsat sobie życzył.
Priorytetem Polsatu nie jest oglądalność (oczywiście też jest ważna), a większa sprzedaż pakietu Sport HD.
piotrln napisał(a):
Canal+ Sport pokaze mecz Legii. No zobaczymy Polsat Sport czy C+ Sport.Z tym ze Canal+ jest w wyzszych pakietach a Polsat Sport w mini . I to jest róznica.

Z Tobą kolego też nie zgodzę się, gdyż Canal+ dostępny jest już od najniższego pakietu czyli pakietu Canal+Start. Zgadza się, że jest droższy niż sam pakiet Start bez Canal+, ale te jednak są kanałami premium.
To w Cyfrowym Polsacie ciężej jest dokupić pakiet Sport HD, gdyż nie dokupisz go do pakietu Mini HD, a w Cyfrze+, w najniższym pakiecie są kanały premium. Inaczej mówiąc w Cyfrze+ dostęp do pełnej Ekstraklasy jest łatwiejszy niż w Cyfrowym Polsacie do niepełnej oferty, więc siłą rzeczy oglądalność Ekstraklasy w Cyfrowym Polsacie powinna być niższa niż w Cyfrze+. Do tego Canal+ rarytasy ma na wyłączność (oprócz meczów Śląska, jak to mamy np. dzisiaj), a te są najchętniej oglądane.
bardzo ważna osoba
21-08-2011 17:16

I tutaj jest bolączka PS i PSE, bo Cyfrowy Polsat często skupia się przede wszystkim na Polsacie Futbol, który przez to, że jest w wyższym pakiecie, może przynosić większe pieniądze. Niestety, jest tak, jak piszesz, Polsat Futbol nie jest nadzwyczaj atrakcyjnym kanałem, a CP nieugięcie próbuje przekonać do niego abonentów, czasem kosztem pozostałych kanałów sportowych.
jestem zawsze
21-08-2011 17:27

Kosztem pozostałych kanałów sportowych, ale tylko pod względem jednej dyscypliny czyli piłki nożnej, reszta dyscyplin np. siatkówka czy piłka ręczna na tym zyskują.
Czytając ten wątek wstecz widziałem parę propozycji na uatrakcyjnienie Polsatu Futbol, ale jak widzimy dotychczasową politykę Polsatu raczej żadna z nich nie ma szans na realizacją.
jestem zawsze
21-08-2011 17:44

Mam multipakiet C+ dla Premiership,Primera Division i czasem Ligue 1.OSI mi sie podobac zaczyna bo moge podejzec lige portugalska. A PF to ogladam hity Eredivisii,Premier ligi Rosyjskiej i klasyk Ukrainy Dynamo-Szachtar. LIge Polska tylko 2 kolejki 8 meczy a teraz tylko magazyny poniedzialkowe , choc uwazam ze one powinny byc w całosci o lidze a nie o reprezentacji i pucharach, na to jest cafe futbol .
jestem zawsze
29-08-2011 03:00

Ktoś wie jak rozwiaza sprawe meczy Wisły i legii w LE? Chodzi mi o to, czy obie druzyny pokaze otwarta tv?
Awatar
ekipa moderatorska
29-08-2011 09:45

Jest kilka możliwości. Tylko Wisła miała dobrą oglądalność więc ma cień szansy na otwarty Polsat http://www.wirtua...mecz-wisly. Polsat ma w czwartek 3 flagowe seriale i mało prawdopodobne, żeby zmieniał ramówkę. Ale można liczyć na te mecze o 19.00.

Ja spodziewam się transmisji w TV4 obu meczy i równolegle w różnych kanałach sportowych, żeby zrobić 2 studia.


W dwie ostatnie kolejki są też mecze w środy i wtedy liczyłbym na otwarty Polsat.
Awatar
stały bywalec
29-08-2011 10:27

Staszek napisał(a):
Jest kilka możliwości. Tylko Wisła miała dobrą oglądalność
Bo walczyła o LM
Udostępnij ten temat