Polsat Futbol

Awatar
redakcja tvpolsat.info
29-08-2011 16:52

Prawa do LE dla stacji otwartej mają Polskie Media, nadawca Czwórki. Było gdzieś podawane, że Polsat przekazał te prawa właśnie Czwórce i wydaje mi się, że raczej nie można sobie ich znowu odbierać. A dwa, Polsat nie "rozwali" swojego pasma serialowego, o to jestem spokojny icon_wink.
jestem zawsze
18-09-2011 00:19

Polsat Futbol po tym sezonie chyba stanie sie bardzo nizszowym kanalem z live bardzo watpliwa liga polska . Niestety liga Holenderska ,Rosyjska tylko retransmisje mimo ze piatkowy mecz od 20:45 mozna pokazac wola retransmisje.
jestem zawsze
21-09-2011 11:12

Za sobą mamy już siódmą kolejkę Ekstraklasy. Trochę meczów obejrzałem naszej najwyższej klasy rozgrywkowej. I przyznam, że oglądani naszej piłki to straszna mordęga. Poziom piłkarzy niski, sędziowanie słabi, frekwencja nadal niska pomimo nowych stadionów (ale czego spodziewać się skoro mamy piłkarzy jakich mamy). Polska Ekstraklasa nie prezentuje nic, co mogłoby przyciągnąć widza przed telewizor. Raz na jakiś czas trafi się jeden mecz, który może przykuć uwagę na 10-15 minut. Krótko mówiąc ta nasza liga to miernota.
Wydawałoby się, że piszę nie na temat, ale już zmierzam do meritum. Mianowicie chodzi wi o to, że pomysł na kupno polskiej Ekstraklasy to strzał kulą w płot zwłaszcza, że Polsat zakupił prawa do meczów od 5 do 8 wyboru. Według mnie Polsat lepiej by zrobił, gdyby odpuścił sobie Ekstraklasę i na poważnie powalczył o Ligę Mistrzów, która za sprawą drużyn tam grających trzyma wysoki poziom i nie prędko zmieni się to. Z Ligi Mistrzów Polsat naprawdę mógłby zrobić produkt, który mógłby przyciągnąć nowych abonentów, a starych zachęcić do podwyższenia abonamentu. Czyli zrobić to, co obecnie robi konkurencja, ale nie w taki desperacki sposób. icon_wink
Mogliby podobną rzecz zrobić z Ekstraklasą, ale pod warunkiem, że zakupiliby pełne prawa, ale to wydaje mi się mniej realne niż kupno pełnych praw do Ligi Mistrzów, która jest tańsza od Ekstraklasy (nawet gdyby ITI miał wykrwawić się na Ligę Mistrzów icon_wink).
Edytowane przez nick_100 dnia 21-09-2011 11:17
Awatar
przyjaciel strony
01-10-2011 09:20

Szkoda mi Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej , mogliby kupić pełne prawa Ligi Mistrzów i mecze polskich drużyn w Lidze Europejskiej .

Kupno Ekstraklasy było klapą mogliby co najwyżej kupić hit kolejki a nie 5-6 meczów a nie same ochłapy
które tylko nieznacznie poprawiają oglądalność Polsat Futbol.
Mecze Ligi Europejskiej byłyby pokazywane w TV4 i Polsat Sport
Liga Mistrzów byłaby pokaywana w Polsat Sport Extra,Polsacie,i Polsat Futbol
Napewno by to zachęciło do Kupna Sport HD
Awatar
ekipa moderatorska
01-10-2011 11:29

N zapłaciło chore pieniądze za poprzedni kontrakt na LM. Teraz zapłacili przynajmniej tyle samo. Zdecydowanie przepłacają za te prawa.
Polsat też zapłacił bardzo dużo za prawa dla kanału otwartego na czym stracił. Oglądalność LM jest bardzo słaba, gdy pokazują w środy film jest lepiej.

Główna zaletą polskiej ligi są transmisje o różnych coraz w 3 dni tygodnia 30x w roku. Mecze LE i LM się pokrywają i nie dają takich korzyści.
jestem zawsze
02-10-2011 11:51

Tylko ze LE sie skonczy po tym sezonie zostanie Polska liga na 2 lata. Co potem jak straca LP?
jestem zawsze
02-10-2011 12:01

Kolego jeśli zakładasz, że stracą prawa do Ekstraklasy to ja zakładam, że przez rok nic nie będą mieli, a potem kupią Ligę Mistrzów oraz Ligę Europejską. Trzeba także pamiętać, że w tych okolicach Canal+ kończą się prawa do lig europejskich, więc i tu będą mieli pole do popisu.
A tak naprawdę nie wiadomo, co będzie chciał zrobić z prawami Polsat. Jak już w tym wątku było poruszane przez innych dyrektor sportu w Polsacie Marian Kmita często zmienia strategię, co do zakupowania praw sportowych. Raz mówi, że chce kupić prawa do lig zagranicznych, potem znów twierdzi, że Polsat chce inwestować tylko w polski sport. Ostatnio znów było wspominane, że Polsat będzie chciał za jakiś czas ponownie zakupić prawa do LM. W zależności od tego jak zawieje tak mówi dyrektor Marian Kmita, więc ciężko osądzić, co będzie w przyszłości z prawami.
jestem zawsze
04-10-2011 19:47

Tyle ze C+ France kupuje prawa do lig europejskich.Dlatego nikt po za C+ nienabył od lat praw do Anglii,Hiszpanii. A polityka Kmity jest taka ze woli kupic prawie za darmo siatkówke niz dac wiecej i kupic LM czy LE w noge.
Udostępnij ten temat