Polsat Sport Premium 1-6

Awatar
bardzo ważna osoba
21-05-2016 22:34

W komunikacie napisano braun. Więc jego szukaj.
Awatar
jestem zawsze
21-05-2016 22:59

Szukałem i niestety nic nie znalazłem w kwestii tego fontu - może ty go znajdziesz icon_smile
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
22-05-2016 15:00

Staszek napisał(a):

Taki scenariusz był nieunikniony. Nie rozumiem tego zamieszania w internecie. Takie prawa są bardzo drogie, a sportowe kanały Polsatu dostępne w najniższych pakietach, więc na nich dużo nie zarabiają. Gdyby były to kanały cały czas dodatkowo płatne to na nich poleciałoby całe Euro.

Polsat sobie zrobił po prostu wyliczenie ile pieniędzy z reklam zarobiłby przy tych 27 meczach. I są to pieniądzą o wiele niższe o tych jakie można zarobić sprzedając te transmisje w ramach kanału premium.


Scenariusz nieunikniony, zamieszanie niezrozumiałe, doprawdy? Aha, czyli kodowanie pojedynczych imprez sportowych i to za niemałą opłatą dla widzów, to jest normalka w tym kraju? To jakim cudem MŚ 2014, MŚ 2010, Euro 2012 w TVP, Euro 2008 w Polsacie itp. mogły być normalnie bez dodatkowych opłat, więc cóż to się nagle stało, że teraz kolejny turniej tego typu już musi być koniecznie zakodowany i dodatkowo płatny? A co to ma za znaczenie, że prawa są drogie, albo że kanały dostępne w niskich pakietach? To może kanały TVP są w wyższych pakietach? Co to widzów obchodzi, że Polsat musi sobie więcej zarobić za wszelką cenę? Przecież nigdy wcześniej takich cyrków nie było, żeby jakaś impreza piłkarska została zakodowana w jakichś dedykowanych kanałach Premium.

I jeszcze do tego sprawa z obowiązkiem pokazywania niektórych meczów w otwartych kanałach. Przecież praktycznie wszystkie najważniejsze mecze, bo prawie cała faza pucharowa i tak będą darmowe, więc kodować praktycznie tylko samą fazę grupową Euro 2016, gdzie tu logika? Paradoksalnie, gdyby mniej meczów było w otwartych kanałach i prawie całość była zakodowana (wiadomo, że mecze Polaków i jakiś tam finał itp. i tak musiałyby być w otwartych kanałach) to może by lepiej dla nich wyszło, a tak to już totalnie pogrąża ten pomysł z zakodowaniem. Wiadomo, że w fazie grupowej też są ważne mecze i emocje, bo się decyduje kto odpada, kto które miejsce zajmie, jaka będzie drabinka itp., no ale jednak ćwiecfinały, półfinały i finał wiadomo, że są najciekawsze. Więc to wygląda mniej więcej tak - zapłać krocie za fazę grupową, a fazę pucharową dostaniesz gratis.

Staszek napisał(a):

Według mnie będą za darmo lub za jakaś symboliczną opłatą dla osób z najdroznym pakietem. A im pakiet tańszy tym droższe kanały.

No i gdzie te symboliczne opłaty? Ja też myślałem, że skoro już koniecznie musieli zakodować te Mistrzostwa to chociaż będą tylko jakieś małe, symboliczne opłaty, a tu nawet w Cyfrowym Polsacie jest drogo, nie wspominając o innych operatorach, gdzie zdarzają się nawet jeszcze wyższe ceny. To jest jakieś chore. W tym miejscu znowu przypomnę - za co te wysokie opłaty? Praktycznie za samą fazę grupową?

MK napisał(a):

A który to dokładniej jest font bo niestety szukałem w internecie i raczej nic w tej kwestii nie znalazłem icon_cry

Nie wiem, ale niektóre czcionki SG Today Sans Serif SH też są bardzo podobne, czyli np. SG Today Sans Serif SH Medium - linotype.com icon_smile
Awatar
ekipa moderatorska
22-05-2016 17:37

@przemekp

Z transmisji Euro 2016 można zarobić dobrze na reklamach tylko przy najciekawszych meczach. Szacunki mówią, że te transmitowane przez otwarte kanały zarówno w TVP i Polsacie mogą dać 55 milionów złotych w sumie. Z pozostałych 27 meczy można by w teorii zarobić maksymalnie kilkanaście milionów.
Więc wystarczy, ze płatne pakiety z meczami wykupi 200 000 ludzi i już Polsat zarabia więcej niż teoretycznie z reklam. A na pewno wykupień i przedłużeń umów będzie o wiele więcej.

Koszty praw za takie imprezy są bardzo duże i nie da się ich odzyskać z reklam. TVP na to nie zwraca uwagi bo ma abonament. A sportowe kanały Polsatu są dostępne w najniższych pakietach i oni nie uzyskują dużych pieniędzy za opłaty od klientów. Gdyby Polsat miał stałe kanały premium, jak C+ to nie uruchamialiby dodatkowo płatnych kanałów, bo mieli takie kanały na stałe.

Zauważ, że Polsat nie kupuje żadnych drogich praw sportowych, nawet stracili F1 bo nie płaca za nie dużych pieniędzy, jak c+ Czy Eleven. Zapłacili mnóstwo pieniędzy za siatkarskie MŚ i za tegoroczne piłkarskie Euro, więc starają się na tym zarobić.

Opłata dla abonentów CP mnie zaskoczyła, myślałem, że będzie za darmo dla osób z wyższymi pakietami. Ale widocznie wyliczyli sobie i sprawdzili jakie jest zainteresowanie, więc w ten sposób zarobią więcej.
Awatar
przyjaciel strony
22-05-2016 19:05

Opłata da Abonentów pewnie jest przez to że inni Operatorzy poczuli się zniesmaczenie poprzedni zachowaniem CP i być może zagrozili, ze albo wszyscy płacą (darmowe pod pewnymi warunkami) albo oni nie będa tak udostępniać. Bo jaki jest sens żadać bajońskich sum jak u konkurencji za darmo bez żadnych warunków. To nie były uczciwe warunki. Teraz wszyscy mają niemal po równo i nikt nie ma za darmo ZA NIC.


Poza tym - co już nie raz mówiono - CP zarabia najwięcej na najniższych pakietach a marża maleje z pakietem. Ładnie to wygląda w dochodach dla inwestorów i z giełdy czerpie się "straty" na bogatych klientach
Edytowane przez rotalplus dnia 22-05-2016 19:09
Awatar
jestem zawsze
22-05-2016 19:06

przemekp napisał(a):
MK napisał(a):

A który to dokładniej jest font bo niestety szukałem w internecie i raczej nic w tej kwestii nie znalazłem icon_cry

Nie wiem, ale niektóre czcionki SG Today Sans Serif SH też są bardzo podobne, czyli np. SG Today Sans Serif SH Medium - linotype.com icon_smile

Problem w tym że ta czcionka jest niestety w formie płatnej - nigdzie nie znalazłem jej dostępnej za darmo.
Edytowane przez MK dnia 22-05-2016 19:20
Awatar
bardzo ważna osoba
22-05-2016 19:33

To chyba patrzyłeś na oficjalne kanały dostępu icon_wink
Awatar
jestem zawsze
22-05-2016 19:40

Podrzuć mi w takim razie link do normalnego pobrania - będę ci z miejsca bardzo wdzięczny icon_smile
Udostępnij ten temat