Polsat Sport Premium 1-6

Awatar
jestem zawsze
22-05-2016 19:40

Podrzuć mi w takim razie link do normalnego pobrania - będę ci z miejsca bardzo wdzięczny icon_smile
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
24-05-2016 03:30

@Staszek,

A czy ktoś zmuszał Polsat do zakupu tych praw? Jeśli w ogóle brali pod uwagę, że potem może być konieczność zakodowania turnieju to już lepiej, żeby w ogóle tego nie kupowali. A nie wziąć, a potem biadolić, że są strasznie poszkodowani, bo coś im się tam nie uda zarobić. Kupić i zakodować to każden potrafi, ale robić to nima komu. Jak mają być ciągle takie cyrki to ja już pisałem, że chyba lepiej, żeby nawet już TVP wszystko kupowała, nawet do końca świata, bo przynajmniej będzie pewność, że nie będzie zakodowane, i to za jakieś astronomiczne sumy (w porównaniu do tych 0 zł, które ciągle były przez ostatnie lata za podobne turnieje). Tutaj chyba nie chodzi o odzyskiwanie pieniędzy, o zarabianie, ani nawet o widzów tylko po prostu o jakąś logikę w działaniu, bo coś co zawsze było bez dodatkowych opłat, za 0 zł dawać nagle za kwoty sięgające 100 zł? Niebywałe icon_wink

Oni są fałszywi, bo jeśli nawet coś im tam się nie zgadzało finansowo to przecież chyba po to sprzedali sublicencję TVP, żeby to odzyskać i co - jeszcze im mało? A do tego ta wielce łaska, że kanały Premium bez reklam. Ale zaraz - przecież wiele meczów będzie też w otwartym kanale, a tam przecież są reklamy, więc oni i na tym zarobią, i jeszcze z reklam też im coś wpadnie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, a coś w tym wszystkim za dużo tych pieniędzy - z każdej strony są, a i tak ciągle im mało icon_wink
Awatar
ekipa moderatorska
24-05-2016 10:38

Polsat na tym Euro zarobi i to nieźle. I dalej będą kupować takie turnieje jak będzie okazja.
Tu chodzi o to, że w Polsacie muszą teraz zdecydować co dalej z kanałami sportowymi. Czy zostaje tak jak jest. Czy też uruchomią dodatkowo płatne kanały sportowe na wzór C+ czy Eleven. Bo sytuacja na rynku jest teraz taka, że Polsat przegrywa wszystkie ważne przetargi, bo w obecnej sytuacji nie są w stanie płacić tyle co dodatkowo płatne stacje.
rozkręcam się
24-05-2016 23:32

przemekp napisał(a):

@Staszek,

A czy ktoś zmuszał Polsat do zakupu tych praw? Jeśli w ogóle brali pod uwagę, że potem może być konieczność zakodowania turnieju to już lepiej, żeby w ogóle tego nie kupowali. A nie wziąć, a potem biadolić, że są strasznie poszkodowani, bo coś im się tam nie uda zarobić. Kupić i zakodować to każden potrafi, ale robić to nima komu. Jak mają być ciągle takie cyrki to ja już pisałem, że chyba lepiej, żeby nawet już TVP wszystko kupowała, nawet do końca świata, bo przynajmniej będzie pewność, że nie będzie zakodowane, i to za jakieś astronomiczne sumy (w porównaniu do tych 0 zł, które ciągle były przez ostatnie lata za podobne turnieje). Tutaj chyba nie chodzi o odzyskiwanie pieniędzy, o zarabianie, ani nawet o widzów tylko po prostu o jakąś logikę w działaniu, bo coś co zawsze było bez dodatkowych opłat, za 0 zł dawać nagle za kwoty sięgające 100 zł? Niebywałe icon_wink

Oni są fałszywi, bo jeśli nawet coś im tam się nie zgadzało finansowo to przecież chyba po to sprzedali sublicencję TVP, żeby to odzyskać i co - jeszcze im mało? A do tego ta wielce łaska, że kanały Premium bez reklam. Ale zaraz - przecież wiele meczów będzie też w otwartym kanale, a tam przecież są reklamy, więc oni i na tym zarobią, i jeszcze z reklam też im coś wpadnie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, a coś w tym wszystkim za dużo tych pieniędzy - z każdej strony są, a i tak ciągle im mało icon_wink


Tak samo nc+ za LM, która była za darmo każe sobie teraz płacić 90 zł i to co miesiąc. Skoro nc+ koduje LM to dlaczego Polsat miał by nie kodować Euro.

W ustawie nie ma całego Euro a jedynie mecze Polaków, półfinały i finał. Gdyby były całe rozgrywki jak IO to pewnie by Polsat się w ogóle za to nie brał jak się nie bierze za IO bo te muszą być w całości w otwartej.

A skoro całego euro nie ma w ustawie to dlaczego Polsat miałby nie kupować. I dlaczego skoro planowali kodowanie mieli by odpuścić? To euro to produkt na rynku. I Polsat po to kupił produkt aby go sprzedać. M.in aby abonenci przedłużali umowy o 24 miesiące. Więc ten produkt jest Polsatowi potrzebny z możliwością kodowania a bez kodowania ich nie interesuje. Wolny rynek. A ty prezentujesz mentalność z PRL bo się nie przestawiłeś z PRL na kapitalizm.
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
30-05-2016 01:45

LM zawsze była wcześniej w całości za darmo, naprawdę? nc+ nadaje LM w jakichś dedykowanych kanałach, gdzie jest TYLKO i wyłącznie LM i każe sobie za to płacić osobne 90 zł? shock Aha, czyli jak ktoś ma abonament np. 100 zł to musi do tego jeszcze dopłacać 90 zł, żeby mieć głupią LM? icon_surprised Aha, niesamowite. Jakże trafna i obiektywna ocena sytuacji, brawo icon_smile

Co tu w ogóle porównywać. LM nigdy nie była w taki sam sposób zakodowana jak to próbujesz przedstawić, że niby jakieś 90 zł w nc+, transmisje zawsze były w normalnych kanałach, gdzie były wymieszane różne sporty, a nie tylko LM. W ogóle używanie sformułowania "zakodowane" to w tym kontekście jest raczej skrótem myślowym, bo np. kodowanym kanałem jest też TVP Sport, a to zupełnie co innego. No ale wiadomo o co chodzi - o zablokowanie dodatkowymi opłatami i to niemałymi kontentu, który normalnie powinien być za darmo, bez dodatkowych opłat. Tutaj już nawet nie chodzi o sam fakt "zakodowania" (już uznając to określenie za najprostsze) Euro 2016 w ps2hd_logo i ps3hd_logo, tylko o zachowanie w ogóle jakiejś logiki w działaniu. Gdyby to była wszędzie tylko jakaś symboliczna kwota, np. 15, 20 zł bardziej adekwatna do produktu to by zupełnie inaczej wyglądało, ale płacić ok. 100 zł, kwotę z kosmosu? Za co? Za 27 meczów, i to w większości grupowych, bo reszta i tak będzie też w otwartym kanale, gdzie tu logika? W Polsacie będą mecze: mecz otwarcia, mecze Polaków, 9 meczów fazy grupowej innych zespołów (np. takie hity jak: Hiszpania - Czechy, Włochy - Szwecja, czy Belgia - Irlandia), cztery mecze 1/8 finału (na osiem rozgrywanych, więc tylko te pozostałe 4 będą jedynymi meczami "zakodowanymi" z fazy pucharowej), wszystkie ćwierćfinały, półfinały i finał. Więc sprawa chyba jest oczywista. Stosunek ceny do takiego układu transmisji to jest jakiś kuriozum jeśli już koniecznie musieli to zablokować na ps2hd_logo & ps3hd_logo, bo powtórzę się - i tak wszystko powinno być bez dodatkowych opłat icon_wink

Zresztą za cały komentarz powinno wystarczyć przywołanie poprzednich imprez tego typu, gdzie jeszcze żadna nie była w taki sposób blokowana, żadne Euro, czy MŚ. Przecież nawet 1pol miał Euro 2008 i czemu wtedy jakoś nie kodował, a cóż to się takiego nagle stało, że akurat teraz musi? Ciągle 0 zł, 0 zł, a teraz nagle ok. 100 zł - jest różnica? icon_cool

A o co w ogóle chodzi z tym PRL i kapitalizmem? Może i jestem stary, ale mimo wszystko chyba nie aż tak, bo to jednak pochodzę bardziej ze współczesnych czasów i jakiegoś PRL nie mogę pamiętać icon_lol

Staszek napisał(a):

Polsat na tym Euro zarobi i to nieźle. I dalej będą kupować takie turnieje jak będzie okazja.
Tu chodzi o to, że w Polsacie muszą teraz zdecydować co dalej z kanałami sportowymi. Czy zostaje tak jak jest. Czy też uruchomią dodatkowo płatne kanały sportowe na wzór C+ czy Eleven. Bo sytuacja na rynku jest teraz taka, że Polsat przegrywa wszystkie ważne przetargi, bo w obecnej sytuacji nie są w stanie płacić tyle co dodatkowo płatne stacje.

Oby nie, już nigdy więcej Polsatu. Zresztą przynajmniej na razie, przez całkiem spory okres czasu w ogóle nie będą mieli możliwości, aby kupować prawa do takich imprez piłkarskich, bo po prostu TVP już sobie NA SZCZĘŚCIE sporo zaklepała (np. MŚ 2018, MŚ 2022, Euro 2020) icon_wink
Awatar
jestem zawsze
30-05-2016 16:02

Ja osobiście nie obraziłbym się jakby 1cpn1 popełniło katastrofę nie chcący odkodowując swoje kanały reszcie abonentów icon_green
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
30-05-2016 16:30

Coś czuję , że ps2hd_logops3hd_logo znikną po EURO 2016 , a to dlatego, że pojawiło się na parametrach PPV/VOD . Uważam, że gdyby te kanały miały pozostać po EURO , to pojawiłyby się one na 12188 V lub 11158 V a nie na 10758 V i 12284 H . icon_smile
Awatar
jestem zawsze
30-05-2016 17:01

Zawsze mogą zrobić przenosiny stacji po mistrzostwach tak by VOD'ki mogły spokojnie wrócić.
Udostępnij ten temat