Dekoder EVOBOX PVRDekoder EVOBOX PVRDekoder EVOBOX PVRDekoder EVOBOX PVR

Dekoder EVOBOX PVR

Awatar
bardzo ważna osoba
30-12-2015 11:25

Odys napisał(a):

Technologia 3D też miała przyszłość, tyle że koszty produkcji i emisji przekroczyły potencjalne zyski, to samo będzie z UHD. Brak kontentu i emisji = Brak przyszłości.
Aktualnie większość nowych modeli telewizorów już nie ma wbudowanej obsługi 3D.
UHD zostało wprowadzone wyłącznie ze względu na fakt, że HD wyglądało słabo na telewizorach o większych rozmiarach niż 50 cali, ciężko było coś takiego korzystanie zaprezentować.
Ludzie dalej słuchają marketingowego bełkotu, zachwycając się obrazem demo w sklepach albo na YT.
Aby wyemitować jeden kanał UHD, w jakości która nie wpływa wizualnie na treść potrzeba jednego transpondera w DVB-S2.Przypatrując się praktykom operatorów satelitarnych w naszym kraju UHD na satelicie szybko nie zawita, więc dekoder w tej technologii jest wyłącznie fanaberią .

Dokładnie, lepiej bym tego nie napisał! icon_smile 4K zajmuje strasznie dużo miejsca na transponderze satelitarnym i moim zdaniem nasze platformy nie będą chciały takich kanałów sprowadzać na własne transpondery, a tylko nielicznych nadawców będzie stać na miejsce na transponderach "neutralnych". Efekt będzie taki, że kanałów UHD będzie na satelicie zaledwie kilka, a dla kilku kanałów nie opłaca się obecnie wprowadzać takich nowoczesnych technologii. Dodać do tego należy, że w przyszłości kanały UHD nadawane będą nie z transponderów w DVB-S2, a nowszych DVB-S2X i za kilka lat taki dekoder 4K z samym DVB-S2 - UHD/HEVC będzie się nadawał do wymiany, bo nie będzie kompatybilny z DVB-S2X. icon_smile
Awatar
ekipa moderatorska
30-12-2015 18:21

No to już zbytnio ten dekoderek bytu u mnie mieć nie będzie. Podobno dla niego niezbędny będzie konwerter typu Unicable. Tylko że mam już 4 wyjściowy dla Multiroomu. A szóstki są już troszkę za drogie.
bardzo ważna osoba
30-12-2015 18:45

Na razie to nie wiadomo nawet ile ten dekoder będzie miał wejść antenowych. Mam nadzieję, że po prostu przepnę swoje dwa przewody z TWINa i będę mógł nagrywać dwa zamiast trzech kanałów. icon_wink
Awatar
bardzo ważna osoba
30-12-2015 19:26

Ale to są i tak jednorazowe wydatki, a umowy są długie, więc za parę miesięcy by się zapomniało o wydatku, a korzystało z nowej ciekawej możliwości.
Awatar
ekipa moderatorska
30-12-2015 21:56

Na pewno CP będzie oferować w APS konwertery po atrakcyjnych cenach.
Awatar
jestem zawsze
30-12-2015 22:47

Witam, wiadomo czy ten dekoder będzie miał IPLĘ?
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
30-12-2015 22:48

Na razie nic nie wiadomo na ten tematicon_wink
Awatar
ekipa moderatorska
30-12-2015 22:53

Użytkownik będzie miał możliwość korzystania z serwisów online, tj. HBO GO, Ipla.
Udostępnij ten temat