Dekoder EVOBOX PVRDekoder EVOBOX PVRDekoder EVOBOX PVRDekoder EVOBOX PVR

Dekoder EVOBOX PVR

rozkręcam się
25-10-2017 15:18

O ile się nie mylę, jeśli w opcjach kanału (np. HBO) wybierzesz dźwięk oryginalny wówczas masz 5,1. Ponadto jeśli łączysz sprzęty po HDMI prawidłowo powinno być:
EVOBOX------>kino domowe (wejście);
kino domowe (wyjście)------>TV
Jeśli używasz do audio optyka wówczas kablem HDMI możesz wyjść bezpośrednio z EVOBOX'a na TV, a dźwięk niezależnym połączeniem do kina.
Awatar
jestem zawsze
02-12-2017 19:13

Witam, mam problem z dekoderem. Od rana jest podłączony do prądu. Jak włączę program telewizyjny w dekoderze to pojawia się mi napis "aktualizacja programu TV. Proszę czekać." A jak wyjdę z tego programu to jest czarne tło. Trzeba przełączyć na jakiś kanał aby pojawił się obraz, a jak ponownie wejdę na program TV to jest znowu ten sam napis. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie.
Awatar
jestem zawsze
03-12-2017 14:54

Ja z kolei wyczaiłem błąd w oprogramowaniu - polega on na nieaktualizowaniu automatycznie parametrów stacji na listach ulubionych.
rozkręcam się
04-12-2017 11:39

Waski45 napisał(a):

Witam, mam problem z dekoderem. Od rana jest podłączony do prądu. Jak włączę program telewizyjny w dekoderze to pojawia się mi napis "aktualizacja programu TV. Proszę czekać." A jak wyjdę z tego programu to jest czarne tło. Trzeba przełączyć na jakiś kanał aby pojawił się obraz, a jak ponownie wejdę na program TV to jest znowu ten sam napis. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie.


Przede wszystkim - podstawowa zasada - dekodera nie należy odłączać od prądu gdy nie jest używany. Aktualizacje najczęściej realizowane są w nocy i nad ranem. Wyłączenie dekodera z zasilania np na noc, a następnie jego włączenie powoduje konieczność każdorazowego ładowania softu i wyszukiwania sygnału oraz kanałów co może trwać jakiś czas, a jeśli dodatkowo dojdzie do tego aktualizacja oprogramowania mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje - to tylko oprogramowanie. Spróbuj zresetować dekoder wyłączając go z prądu i dalej przywrócenia ustawień fabrycznych.
bardzo ważna osoba
04-12-2017 13:24

Ale ja w sobotę miałem identyczny przypadek a nigdy nie odłączam dekodera od prądu icon_wink
Awatar
jestem zawsze
22-12-2017 22:03

Blacha napisał(a):

Waski45 napisał(a):

Witam, mam problem z dekoderem. Od rana jest podłączony do prądu. Jak włączę program telewizyjny w dekoderze to pojawia się mi napis "aktualizacja programu TV. Proszę czekać." A jak wyjdę z tego programu to jest czarne tło. Trzeba przełączyć na jakiś kanał aby pojawił się obraz, a jak ponownie wejdę na program TV to jest znowu ten sam napis. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie.


Przede wszystkim - podstawowa zasada - dekodera nie należy odłączać od prądu gdy nie jest używany. Aktualizacje najczęściej realizowane są w nocy i nad ranem. Wyłączenie dekodera z zasilania np na noc, a następnie jego włączenie powoduje konieczność każdorazowego ładowania softu i wyszukiwania sygnału oraz kanałów co może trwać jakiś czas, a jeśli dodatkowo dojdzie do tego aktualizacja oprogramowania mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje - to tylko oprogramowanie. Spróbuj zresetować dekoder wyłączając go z prądu i dalej przywrócenia ustawień fabrycznych.

Coś o tym wiem. Gdy doszło do zmiany oprogramowania na dekoderze HD 6000 to ku mojemu zdziwieniu zamiast nowego softu miałem czarny ekran i kawałek obrazu na dole telewizora - wszystko przez to ponieważ z racji wyłączenia prądu dekoder uległ uszkodzeniu w trakcie aktualizacji. Rzecz jasna ten dekoder nadawał się tylko do wymiany,
Jeżeli chodzi o Evobox PVR to obecnie jego największym minusem jest niezałatana do tej pory przypadłość braku aktualizacji stacji na liście ulubionych - przez to obecnie stacje trzeba wgrywać ręcznie na listę icon_cry
wkręcam się
02-01-2018 20:12

Witam Czy da się zmienić układ kanałów w ulubionych ? Dzięki za odpowiedź.
Awatar
rozkręcam się
05-01-2018 20:19

Procedura zmiany kolejności kanałów na listach "ULUBIONYCH":

Na pilocie naciskamy przycisk MENU , wybieramy KANAŁY TV - OK, Wybieramy kanał który mamy przesunąć, naciskamy na pilocie przycisk OPCJE, przewijamy i wybieramy AKCJE i potem KOLEJNOŚĆ, naciskamy przycisk OK i teraz można przesunąć kanał na liście w prawo lub w lewo lub wpisać z klawiatury pilota nr nowej pozycji kanału na liście. Następnie naciskamy przycisk OK na pilocie i drugi raz OK zatwierdzając zmiany.
Udostępnij ten temat