Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+Moduł CI/CI+

Moduł CI/CI+

rozkręcam się
28-11-2012 18:19

Mam ustawione DISEqC tak samo mamie ustawiłem. I dopiero jak wejdę w ustawienia "pomęczę" ustawienia anteny to łapie drugiego satelitę. Myślę że chyba trzeba wybrać się na strych i sprawdzić.
Awatar
ekipa moderatorska
29-11-2012 15:56

To że w konfiguracji anteny sygnał Astry pojawia się z opóźnieniem nie ma wpływu na późniejsze działanie.
Awatar
ekipa moderatorska
02-12-2012 21:41

Istotna informacja dla posiadaczy nowych modułów CI+. Wyłączenie kontroli rodzicielskiej w menu modułu, przyśpiesza przełączanie kanałów.
rozkręcam się
03-12-2012 15:38

Tylko szkoda że tak późno o tym. Skoro Cyfrowy Polsat coś wypuszcza powinien to sprawdzić. Koledzy na forum Sat Kuriera potwierdzają że problemy zniknęły, ciekaw jestem czy tak samo z moim Sony HX755 problemy by zniknęły. Poczekam jeszcze trochę i wrócę do modułu, ale gdyby ktoś mógł sprawdzić jak to teraz działa na moim modelu TV.

Natomiast co do przełączania satelity to faktycznie DISEqC się zestarzał, nowy kupiłem i zamieniłem i tu problem zniknął.
Awatar
wkręcam się
19-12-2012 10:04

Nowy moduł CI+ jest strasznie wolny w przełączaniu kanałów.
Na moim TV Samsung 40D5700 dochodzi to do 8 sekund ! U mnie nie ma problemów związanych z dekodowaniem kanałów, wymieniłem stary moduł na nowy Ci+ ponieważ na moim TV stary moduł nie odkodowywał żadnyh TVN-ów.
Teraz jest OK, ale czas przełączania wydłużył się prawie o 100%!!
Podobno mamy 21 wiek, tylko jakoś w tym wypadku cofamy się wielkimi krokami. Co robić ?
Może wymienić na dekoder ?
Awatar
bardzo ważna osoba
19-12-2012 11:46

Wyłącz kontrolę rodzicielską z poziomu modułu, to przyśpieszy ci odkodowywanie kanałów (redakcja TV-Sat Magazynu to odkryła).
Awatar
ekipa moderatorska
19-12-2012 12:23

Dokładnie,Wyłączenie kontroli rodzicielskiej w menu modułu CI+, przyśpiesza przełączanie kanałów.
Dobrze jest zaktualizować oprogramowanie telewizora.
wkręcam się
20-02-2013 15:55

Może mi ktoś napisać jak to zrobić? Tzn. wyłączyć tą kontrolę rodzicielską.
Posiadam telewizor Samsung UE40D6500VS.
I mam jeszcze drugie pytanie, posiada ktoś może jakąś w miarę aktualną listę kanałów możliwych to zaimportowania?

Edit:
Już sobie z tym poradziłem, tzn. z kontrolą rodzicielską, teraz potrzebuję jeśli by ktoś miał aktualną listę kanałów w formacie scm.
Edytowane przez arcyzakala dnia 20-02-2013 16:18
Udostępnij ten temat