Awatar
ekipa moderatorska
19-02-2013 20:33

MN napisał(a):

Aleksandra Frejus dzisiaj w Polsat Biznes powiedziała, że jacyś analitycy podali, iż Cyfrowy Polsat może kupić Czwórkę lub Szóstkę. Coś może być na rzeczy - bo w innym wypadku nie podawaliby tego w Polsat Biznes icon_wink.


Od bardzo dawna są takie pogłoski. I to się powinno stać. Oczywiście 1cpn1 kupiłby całość czyli Polskie Media.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
19-02-2013 20:43

Ale tak fizycznie to pewnie niewiele by się zmieniło, no chyba że później dodaliby słowa Polsat do nazw kanałów icon_wink. Obie stacje i tak już są bardzo, bardzo uzależnione od Polsatu.
Awatar
bardzo ważna osoba
19-02-2013 20:47

Gdyby tak się stało, to dołączenie do nazw kanałów Polsatu było dziwne, np. Polsat 4 czy Polsat 6? Prędzej pojawiłyby się całkiem nowe nazwy.
wink
Awatar
redakcja tvpolsat.info
19-02-2013 21:06

Emilu, to Szóstkę zmienić na Trójkę i już masz numerki po kolei od Polsat 2 do Polsat 4 icon_lol
Awatar
bardzo ważna osoba
28-03-2013 15:42

Kanały TV 4 oraz TV 6 i tak pewnie nadal będą należeć do spółki Polskie Media, która będzie wchodzić w skład portfolio Grupy Polsat. Tak jak Media Biznes z kanałem Polsat Biznes. No to teraz czas na zakup przez Grupę Polsat spółki Ster, do której należy Superstacja oraz Radio PiN S.A. ze stacją radiową o tej samej nazwie.
wink
Awatar
bardzo ważna osoba
28-03-2013 16:48

A mi się wydaje, że TV4 i TV6 czeka w niedalekiej przyszłości rebranding na Polsat 4 i Polsat 6. Wystarczy po raz n-ty zrobić doklejkę Polsatu do loga. icon_razz.gif A żeby nie było, że znanej marki się nie likwiduje - mało kto mówi na Czwórkę TV4, tylko właśnie Czwórka, to samo z Szóstką, więc nadal każdy by wiedział o jaki kanał chodzi, kluczowy element logotypu - cyfry 4 i 6 - wciąż by były, więc wciąż nie ma mowy o dezorientacji widza. I jak już mi Emil wcześniej napisał, że jakby to wyglądało: Polsat, Polsat 2, Polsat 4 i Polsat 6; moim zdaniem fajnie, zamiast nudnych i zużytych 2, 3, 4 itp byłyby tylko liczby parzyste. icon_green
W załączniku dodaję średnio udane, ale mimo wszystko jakoś wyglądające logotypy Polsatu 4 i Polsatu 6, jakby to wyglądać mogło. icon_razz.gif Jedyny problem mógłby być z "dzióbkiem" przy napisie Polsat, ale myśle, że mało kto na to uwagę zwraca, więc nie byłoby problemem dać dzióbek z lewej na prawą stronę. icon_wink
Asmod dodał/a następującą grafiki:
tv6_-_logotyp.jpg tv4logo.jpg
Awatar
ekipa moderatorska
28-03-2013 18:33

Nas 100% nie będzie zmiany nazwy. TV4 to zbyt dobrze znana marka. Natomiast z TV6 to już wszystko może się stać. Kanał potrzebuje kompletnie zmiany, a nazwa nikomu nic nie mówi, więc coś się może stać.

Polskie media miały starty w ostatnich dwóch latach. Łącznie mają 20 mln długu. Ale to wina głównie podwójne emisji analogowej i cyfrowej.
Awatar
bardzo ważna osoba
28-03-2013 19:08

Jak już napisałem, TV4 to nie jest aż tak dobrze znana marka. Wiele osób po prostu mówi na TV4 Czwórka, i jeżeli TV4 stałby się Polsatem 4 to nie byłoby przeciwwskazań, by dalej tą Czwórką została.
Udostępnij ten temat