Brutalna prawda o pewnej stronie internetowejBrutalna prawda o pewnej stronie internetowejBrutalna prawda o pewnej stronie internetowejBrutalna prawda o pewnej stronie internetowej

Brutalna prawda o pewnej stronie internetowej

Awatar
redakcja tvpolsat.info
08-02-2017 23:08

Nie wiedzieliśmy czy to opisywać publicznie, ale chyba trzeba.

Otóż, pewna strona internetowa, która od lat nas naśladuje, postanowiła zmienić wygląd. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale do naszego webmastera piterFana napisał Krzysztof Sz. Twierdził, że chce coś tam zmienić na forum swojej strony satinfo24.pl. Jako, że Piotrek jest miły i kulturalny, oczywiście mu pomógł.

Okazało się jednak, że ów Krzysztof Sz. naprawdę działa dla naśladującej nas strony i chciał zdobyć informację jaką mamy skórkę, czyli tzw. theme.

Po co? Po to, żeby nas skopiować. Oczywiście, żeby w ogóle nas skopiować to trzeba mieć trochę talentu, więc to i tak się nie uda.

Załączam korespondencję piterFana z owym Krzysztofem Sz.

Czemu to piszemy publicznie na forum? Dlatego, żeby pokazać Wam jak nisko można upaść i jak chęć naśladować kogoś może tak zaślepiać.

Za chwilę tamta naśladująca nas strona pochwali się nowym wyglądem. Dobrze, żebyście byli świadomi jak ten wygląd był robiony.

Link do screena:
http://tvpolsat.i...569609.png
MN dodał/a następującą grafikę:
received_1391382537569609.png
Awatar
bardzo ważna osoba
08-02-2017 23:20

Ja tylko dodam, że napisałem maila do tej osoby wygarniając osobiście co myślę o nim i o całej tej paczce. Najbardziej bolesne jest to, że ktoś, kto odtwarza, a nie tworzy ma czelność nas pouczać i nam grozić (że np. "zapyta Polsat co sądzi o naszym wyglądzie" ). O pomówieniach dot. rzekomej kradzieży nawet nie wspomnę, bo:
1. autorem logo jest Polsat, a nie osoba zarzucająca nam kradzież;
2. są to zarzuty karalne, za które można wytoczyć sprawę;
3. przekroczona została granica jakiejkolwiek przyzwoitości (kwiaty w doniczce lepiej się zachowują, bo po prostu milczą).

Oświadczam również w tym miejscu, że nie pozwolę, żeby ktokolwiek obrażał moich przyjaciół tworzących to miejsce, bądź ludzi, którzy tu przebywają każdego dnia, są częścią nas i którzy tworzą wspaniałą społeczność tego portalu. I zapowiadam, że surowo będę egzekwował (w miarę możliwości i kultury osobistej) każde ataki na kogokolwiek z wyżej wymienionych osób.

I wiecie co? To smutne, że ktoś robi coś niby swojego tylko po to, by kogoś dojechać.
Na koniec ładny cytat Steve'a Jobsa do przyswojenia: "To innowacja odróżnia lidera od naśladowcy"
Awatar
bardzo ważna osoba
08-02-2017 23:35

Jakbym widział rozmowę z typowym gimbusem icon_wink
Awatar
redakcja tvpolsat.info
08-02-2017 23:54

Najlepsze w tej całej ich akcji jest to, że po chwili się przyznali, ale kij z tym. Skoro my jesteśmy dla nich takim złym serwisem i że kopiujemy od polnewspl , to czemu oni chcą od nas kopiować? Robią to tak nieudolnie, że ich akcje przeradzają się w parodie.
Awatar
ekipa moderatorska
09-02-2017 01:17

Tak czytam to co piszecie i nie wierzę. Ja wiem że s trochę beztelancia i nie moja pojęcia do niczego żeby samemu zrobić,ale coś takiego to już szczyt bezczelności. icon_evil
Awatar
bardzo ważna osoba
09-02-2017 08:26

Spieszę się do pracy, ale muszę Wam coś jeszcze pokazać. icon_smile
tvpolsat.info/images/mailsz.png


Rozkładam ręce.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
09-02-2017 11:12

No pięknie. Oskraż stronę o kopiowanie innej strony. W tym samym emailu stwierdź że wy chcecie tylko skopiować kolorystyke tej strony. Nie uważaj że to jest jakieś złe.

Gdzie cebula widzi u nas podobieństwo do polsatnews.pl? Bo mamy nawigacje? Bo newsy kafelkowe? Halo, coraz więcej stron tak ma icon_smile
Awatar
bardzo ważna osoba
09-02-2017 11:29

Kolejne ciekawostki. Już nawet nie mam zamiaru odpowiadać, bo mi szkoda czasu.

tvpolsat.info/images/mailsz1.png
Udostępnij ten temat