Polsat Music

Awatar
jestem zawsze
20-05-2017 20:36

No i już wiadomo start Polsat Music już 26 maja o 6:00 rano.
Awatar
ekipa moderatorska
21-05-2017 10:46

Data premiery jest bardzo dobra, bo wykorzystają do promocji kanału festiwal w Sopocie. Emisja od razu w HD to także du plus. Dziwi mnie tylko zapowiedź odległej pozycji na liście kanałów. Powinni wypromować go na lepszym miejscu.
Awatar
jestem zawsze
21-05-2017 12:33

Dobry pomysł byłby jakby na Polsat Music transmitować na żywo Polsat SuperHit Festiwal.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
24-05-2017 19:38

Kanał rusza w piątek. Mamy środę i zero promocji gdziekolwiek.
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
26-05-2017 01:00

przemekp napisał(a):

Oby jak najszybciej. Mogliby ruszyć w związku z Polsat SuperHit Festiwal 2017, to chyba byłby dobry moment według mnie. icon_smile

No i jednak przewidziałem, że Polsat Music ruszy na PSH Festiwal 2017. icon_smile

Jedyny plus to chyba tylko, że będą nadawali w FULL HD, bo z komunikatów nieciekawie to wygląda. Co prawda zapewniono, że stacja nie będzie koncentrowała się na jednym gatunku muzyki, ale skoro znaczna większość wymienionych nazwisk to od razu przedstawiciele tzw. "popowej, radosnej twórczości" to raczej niestety można mieć przekonanie graniczące z pewnością iż taka będzie dominacja w ramówce. Żeby chociaż wymieszali różne gatunki muzyczne w miarę po równo, ale nie. I tak zresztą to pewnie zapewni wielokrotnie wyższą oglądalność od poprzednika, bo zdecydowana większość Polaków popiera taki rodzaj muzyki "popularnej".

Do tego logotyp żałosny, jakieś tęczowe barwy, które chyba bardziej kojarzą się z disco polo niż nawet logo 1dpm. Nie dość, że wyłamano się ze standardowego stylu Polsatowskiego (w przypadku Muzo.tv można było to zrozumieć, ale tutaj jednak jest słowo "Polsat" w nazwie), to jeszcze nawet "doklejankę" zignorowano. icon_biggrin

Słabo, kolejny kanał, który i tak będzie prezentował sobą w większości to samo, co wiele innych podobnych stacji. Obawy raczej są uzasadnione, bo zapowiada się, że nazwa znowu w przypadku Polsatu będzie wybitnie nieadekwatna, bo skoro "Music", to stacja powinna zajmować się szerokim spektrum rodzajów muzyki, a nie faworyzować jeden gatunek przewodni.

Staszek napisał(a):

Data premiery jest bardzo dobra, bo wykorzystają do promocji kanału festiwal w Sopocie. Emisja od razu w HD to także da plus. Dziwi mnie tylko zapowiedź odległej pozycji na liście kanałów. Powinni wypromować go na lepszym miejscu.

No właśnie - mogli dać pozycję tą samą jak kiedyś pierwotnie Muzo.tv blisko początku listy. W końcu to ich własna platforma, więc mogą sobie robić tyle zmian, ile chcą - nawet jeśli była już jakaś oglądalnościowa kompromitacja jak z 1muz. Bo jak tak tylko podmienią w tym odległym rejonie listy to niektórzy może nawet tego nie zauważą - nawet najwięksi fani tej muzyki, którą zaprezentuje Polsat Music HD.

MN napisał(a):

Kanał rusza w piątek. Mamy środę i zero promocji gdziekolwiek.

Właśnie to jest dziwne, bo w przypadku Muzo.tv kilkanaście dni przed startem chyba były reklamy nawet w głównym Polsacie. Zresztą chyba z Disco Polo Music było podobnie. A tutaj dodatkowo mieli jeszcze dobrą okazję, żeby reklamować równocześnie z Polsat SuperHit Festiwal, czyli w sensie, że oba fakty w jednej reklamie, a zmarnowano taką szansę. Może jednak to potwierdza, że kanał był robiony na ostatnią chwilę, żeby zdążyć?
Awatar
bardzo ważna osoba
26-05-2017 04:20

Nie będzie żadnego Full HD. Zwyczajne 1080i.
Awatar
jestem zawsze
28-05-2017 13:25

Pora na moje podsumowanie odnośnie stacji Polsat Music
Na plus:
- sam pomysł na stacje
Na minus:
- fatalne logo
- zbyt duże logo ekranowe
- zbyt duże oznaczenie wiekowe
- słaba ramówka
- brak promocji stacji
- brak strony internetowej
- brak profilu na Facebooku (obecnie chyba zostawili nie dokończoną prowizorkę)
- brak prowadzących audycje
- zbyt wielkie belki z wykonawcą i piosenką
- brak dubla na kanale 22 zamiast 186 w 1cpn1
- brak transmisji i retransmisji na bieżąco z Polsat SuperHit Festival
- brak zapowiadanego studia festiwalowego
- same oklepane utwory
- nie wystartowanie osobno od 1muz który to miał swoich zwolenników
- brak informowania widzów poprzez profil oraz anteny 1muzofm , 1muz oraz1dpm o starcie nowej stacji.
Podsumowując kanał dostaje ode mnie wielgachny minus na start.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
28-05-2017 13:29

O tym studiu to informował tylko jeden portal i to nie wiadomo skąd to wziął, tak więc nie liczyłbym tego minusów icon_wink.
Udostępnij ten temat