Hale i studia Telewizji Polsat

Awatar
redakcja tvpolsat.info
14-08-2018 22:30

Zakładam temat, żeby uporządkować informacje.

W gmachu na Ostrobramskiej są:

- studio Polsat News
- studio Polsatu Sport (to studio zostaje i działa niezależnie od studia LM)
- studio Polsat News 2
- studio wirtualne

Na Łubinowej są:

- hala 1600 m2
- hala 1200 m2
- hala 700 m2
- hala 500 m2

Hala 700 m2 to - wszystko na to wskazuje - studio Polsatu Sport Premium. W którejś z hal zbudowano też studio Polsat Games. Podejrzewam, że w studiu 500: https://www.insta...-at=454793.

W hali 1200 nagrywana jest m.in. "Twoja twarz brzmi znajomo". W hali 1600 nagrywane jest m.in. "World of Dance".

Zaczyna już robić się ciasno. Ciekawe, gdzie będą teraz realizowane "Państwo w państwie" i "Skandaliści". By były poprzednio w 500 / 1200. "All Together Now" będzie nagrywane w hali Transcoloru, a "Kabaret na żywo" i "Gwiazdy kabaretu" w ATM Studio.

Niby tyle pomieszczeń ma Polsat, a znowu zaczyna brakować miejsca.
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
14-08-2018 23:13

Jest jeszcze dylemat z Superstacją, która miała się przenieść na Ostrobramską. Niestety wszędzie oszczędności i moim zdaniem idzie to wszystko nie w tym kierunku w którym powinno. Wszystkie programy publicystyczne oraz kanały informacyjne Polsatu (Polsat News, Polsat News 2 i Superstacja) powinny działać w osobnej siedzibie. Po zmianach w Polsacie, zapowiedziano nowy projekt agencji informacyjnej w wykonaniu H. Sobierajskiego. Myślę, że idealnym rozwiązaniem byłoby właśnie stworzenie w osobnym budynku "samodzielnej" siedziby dla tej agencji, dla stacji informacyjnych Polsatu, z miejscem na studia dla PN, Wydarzeń(?), Superstacji, programów produkowanych dla tych kanałów (Państwo w Państwie, Skandaliści) oraz na newsroom, zaplecze techniczne itp. Koszty olbrzymie i raczej nie ma szans na tego typu inwestycje, a szkoda, bo wreszcie przynajmniej w jednej "dziedzinie" miałoby to wszystko ręce i nogi!
Awatar
redakcja tvpolsat.info
14-08-2018 23:27

Z Superstacją to wyszedł mały cyrk, bo ekipie kanału ogłoszono, że w połowie lipca mają się przeprowadzić, a potem nagle wyskoczył remont studia PN i wszystko wstrzymano.

Zastanawiam się, jak to miało niby wyglądać. Chyba ktoś nie przemyślał sprawy lub rozsypujące się w trybie pilnym studio PN spowodowało to co mamy teraz.
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
14-08-2018 23:44

Superstacja skorzystała jakiś czas temu z niemałych środków unijnych, które poszły na modernizację obecnego studia i teraz zaczynam się zastanawiać, czy taka zmiana siedziby, nie spowodowałaby np. cofnięcia tej dotacji? Nie wiem, na tym się nie znam, ale jakiś zgrzyt tutaj widzę...
Awatar
stały bywalec
14-08-2018 23:59

Dofinansowanie ze środków unijnych dot. produkcji w jakości HD i w formacie 16:9.
Awatar
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
15-08-2018 00:09

Czyli obejmowało wymianę sprzętu. Teraz pytanie, czy po przeprowadzce Superstacja zostanie ze swoim zmodernizowanym sprzętem, czy otrzyma w spadku ten po PN2?
Awatar
ekipa moderatorska
21-08-2018 09:08

Szczegóły na temat studia Polsatu Sport Premium ze Sport.pl

Nowy sezon Ligi Mistrzów w Polsacie Sport Premium będzie debiutem dla nowego studia, stworzonego od podstaw na ulicy Łubinowej. Nadawca zainwestował w nie kilka milionów euro. Na 700 metrach kwadratowych powierzchni zamontowano największą ścianę wizyjną w Europie.

- To jest coś, co z pewnością będzie nas wyróżniać, nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wall ma 24 metry długości i 3 metry 20 centymetrów wysokości ? opisuje Kmita. Zakończony jest tzw. balkonem, na którym mogą pojawiać się wirtualne postacie czy przedmioty.

Specjalne oprogramowanie, które tworzy trójwymiarową grafikę będzie używane przy meczach nie tylko, by zaskoczyć widza czy bawić się możliwościami techniki, ale też sprawić by przekazywane informacje były czytelniejsze.

Wrażenie może robić już np. sama prezentacja składu danej drużyny. Zawodnicy mogą pokazywać się tuż przy prowadzącym stojącym w studiu w Warszawie. Pewne jest zatem, że Messi, Ronaldo czy Lewandowski gościć będą przy Łubinowej.

Więcej: http://www.sport....jny-w.html
stały bywalec
08-02-2022 20:11

Posiadacie jakieś informacje dotyczące studia, które jest wykorzystywane dla Interi sport?
Udostępnij ten temat