Konkursy Piosenki EurowizjiKonkursy Piosenki EurowizjiKonkursy Piosenki EurowizjiKonkursy Piosenki Eurowizji

Konkursy Piosenki Eurowizji

Awatar
rozkręcam się
20-03-2014 14:20

Powiem tak: o ile w Polsce było to śmieszne i nawet spoko, to jednak wychodzenie z tym kawałkiem do Europy mija się z celem. Ale, co tu dużo gadać, co roku wystawiamy jakieś dziwne kawałki... Polska muzyka ma o wiele więcej do zaoferowania!
bardzo ważna osoba
20-03-2014 18:20

No cóż tegoroczna propozycja jest B.dobra i myślę że awans do finału powinien być wywalczony i że w finale powalczymy o dobre miejsce tym bardziej że utwór Donatana i Cleo jest bardzo dobrze znany w krajach które będą głosować w drugim Eurowizyjnym półfinale będę zawiedziony jeśli nie awansujemy do finału bo propozycję mamy na prawdę dobrą icon_smile
bardzo ważna osoba
06-01-2015 18:11

No to poznaliśmy opinię wieloletniego komentatora Eurowizji Artura Orzecha o Eurowizji powiem szczerze jestem zawiedziony mam nadzieje że TVP jakoś zareaguje na taki komentarz swojego komentatora icon_arrow http://eurowizja....
Awatar
jestem zawsze
26-09-2015 09:43

Tymczasem jakie są wasze wrażenia po Eurowizji 2015? W moim odczuciu konkurs stał na bardzo ciekawym poziomie choć może pod kątem muzycznym nieco niższym niż ten w Kopenhadze. Moimi ulubionymi piosenkami były te z Polski (dla przypomnienia w poprzednim roku eurowizyjnym reprezentowała nas Monika Kuszyńska z piosenką "In the name of Love&quoticon_wink, Grecji (piosenka z tego kraju była w moim odczuciu najlepsza), Czech, Izraela, Słowenii, Rosji, Włoch, Białorusi, Mołdawii, Armenii no i jakby nie patrzeć także San Marino. Ten ostatni kraj chyba najbardziej został zapamiętny w sieci ponieważ słynne słowo "No" wypowiadane w piosence "Chain of Lights" przez reprezentanta Michela Perniole stało się najbardziej zapamiętane w memach.
Jubileuszowy bo już 60-ty Konkurs Piosenki Eurowizji wygrał reprezentant Szwecji Mans ZelmerlĂśw (z piosenką "Heroes&quoticon_wink który to najprawdopodobniej zostanie jednym z prowadzących kolejnej edycji która to zostanie zorganizowana w Sztokholmie (na terenie hali Globe Arena który ostatnio najpopularniejszy na świecie konkurs piosenki gościła dokładnie 15 lat temu) od 10 do 14 maja przyszłego roku.
Póki co udział w kolejnej edycji Eurowizji potwierdziło jak na razie ok. 38 państw wraz z powracającą Ukrainą, Bośnią i Hercegowiną, Turcją oraz Bułgarią - trzy ostatnie jak na razie wracają wstępnie. Niektóre z tych 38 państw jak na przykład Szwecja, Norwegia, Łotwa czy Estonia zbierają już od 1 września (kiedy to rozpoczął się termin publikacji piosenek pod konkurs) piosenki do preselekcji które wyłonią ich piosenki na przyszłoroczną Eurowizję.
Polska (czyli inaczej mówiąc TVP póki co jak na razie nie potwierdziła oficjalnie udziału w przyszłorocznej edycji jednak informacje pojawiające się od kwietnia (kiedy to pojawiły się plany finansowo-programowe na 2016 roku) pozwalają przypuszczać że zobaczymy nasz kraj w Sztokholmie najprawdopodobniej ponownie z reprezentantem i utworem wybranymi drogą wewnętrzną przez publicznego nadawcę. Lakoniczny komunikat jaki pojawia się na eurowizyjnej stronie od Telewizji Polskiej (która to znajduje się pod adresem www.eurowizja2015.tvp.pl ) potraktowany został przez fanów jako wstępne potwierdzenie udziału. Oficjalna decyzja w sprawie naszego udziału powinna zapaść w przeciągu dwóch miesięcy czyli października i listopada. Dla porównania potwierdzenie dotyczące Eurowizji 2015 pojawiło się już 10 października 2014 r. Teraz owy dzień ale już w tym roku jest maksymalnym terminem w którym to nadawcy mogą wycofywać się bez kary finansowej.
Jak na razie tylko Holandia wskazała reprezentanta - jest nim piosenkarz Douwe Bob. Armenia z kolei przedstawienie swojego reprezentanta zapowiada na 13 października.
Czekam zatem na wasze opinie dotyczące Eurowizji - zarówno tej minionej w Wiedniu jak i tej przyszłej w Sztokholmie.
bardzo ważna osoba
26-09-2015 13:50

No cóż Eurowizja w Wiedniu stała na bardzo wysokim poziomie i muzycznym i organizacyjnym mi się podobała Rosja,Włochy,Czechy,Szwecja i wiele innych nie wiem jak inni ale ja zauważyłem wyraźną poprawę komentarza A.Orzecha był bardziej przygotowany to komentowania niż rok temu chyba fala krytyki którą otrzymał po jego wypowiedziach dot. Eurowizji podziałała cieszę się że tak wiele krajów zdecydowało się powrócić do rywalizacji mam nadzieje że ich wstępne deklaracje 10 Października nie ulegną zmianie oczywiście nie mam złudzeń co do udziału Polski w przyszłorocznej ESC ponieważ ESC w Polsce się odrodziła w pozytywnym tego słowa znaczeniu a więc nic tylko jechać do Stokholmu i walczyć o dobre miejsce icon_smile
Awatar
jestem zawsze
26-09-2015 15:44

No A. Orzech jest faktycznie lepiej przygotowany do komentowania mimo że na głowie ma jeszcze drugą fuchę w postaci bycia rzecznikiem delegacji naszego kraju. Najlepsze jest to że pozostając na Eurowizji nasz kraj nie popełni błędu z poprzedniej szwedzkiej edycji (z 2013 roku) na której to nas nie było. Jak wiadomo Szwecja to jedna z kolebek Eurowizji i twórca "królowej" sezonu preselekcyjnego w postaci trasy "Melodifestivalen" więc spodziewać za rok możemy się świetnego widowiska zwłaszcza że do jego prowadzenia poza Mansem aspiruje między innymi też Sanna Nielsen (repezentantka Szwecji z 2014 roku) czy cały skład zespołu Alcazar.
Jedyne co niepodobało mi się w wiedeńskiej Eurowizji to problemy z łączeniami w finale ale to tylko szczegół w całości.
Tak przy okazji jakby nie patrzeć kolejna Eurowizja już za trzy miesiące - co prawda ta dziecięca i bez Polski ale i tak warta oglądania. Gospodarzem tegorocznej Eurowizji dla Dzieci będzie Bułgaria (BNT) która to ugości widzów w stolicy czyli Sofii.
Najlepszym momentem eurowizyjnym w tym roku jest jednak... wygrana Polski za sprawą Viktorii Nowak na Eurowizji dla Młodych Tancerzy - to drugie zwycięstwo Polski w historii tego konkursu jak i trzecie biorąc pod uwagę także Konkurs Tańca Eurowizji organizowany w latach 2007-2008 a na którym to wygrał duet złożony Edyty Herbuś i Marcina Mroczka.
Edytowane przez MK dnia 26-09-2015 15:57
Awatar
jestem zawsze
05-10-2015 20:41

Polska w odróżnieniu od ostatniej "szwedzkiej" edycji Eurowizji (z 2013 roku) pojawi się w przyszłorocznej stawce konkursowej organizowanego w Sztokholmie międzynarodowego wydarzenia muzycznego: http://centruminf...kholm-2016
Piosenkę konkursową jak i samego reprezentanta poznamy pod koniec lutego (prawdopodobnie 29 lutego) tradycyjnie w programie Świat się kręci.

PS: Wpis stworzony za zgodą MN icon_smile
bardzo ważna osoba
05-10-2015 21:20

Dla mnie decyzja jak najbardziej słuszna co do uczestnictwa w konkursie cieszy mnie fakt że zostajemy przy obecnym systemie wyboru reprezentanta bo to zdało egzamin zamiast dennych preselekcji z drugorzędnymi artystami no cóż życzę abyśmy po raz trzeci z rzędu awansowali do finału i zajęli w nim dobre miejsce icon_smile PS z perspektywy czasu chyba ta 2-letnia przerwa od Eurowizji dobrze TVP zrobiła bo idzie im coraz lepiej jeśli chodzi o zaangażowanie w konkurs icon_wink
Udostępnij ten temat