"Komisarz Rozen""Komisarz Rozen""Komisarz Rozen""Komisarz Rozen"

"Komisarz Rozen"

Awatar
redakcja tvpolsat.info
17-08-2011 18:21

Wczoraj Polsat wyemitował pierwszy, pilotażowy odcinek tego serialu. Przyznam, że nie oglądałem go w całości, a tylko małe fragmenty, dlatego m.in., że nie przepadam za takimi serialami, ale parę uwag napiszę icon_wink.
[ulist=disc]jeden z podkładów muzycznych w serialu był taki sam jak w "Samym Ĺťyciu"; wiem, że pewnie to było wzięte z jakiejś biblioteki muzycznej, ale tak czy siak wyglądało to amatorsko,
serial był dziwnie nakręcony; nie znam się na tym, ale wyglądał on tak, jak jest filmowany zwykły program telewizyjny, a nie serial,
przekleństwa nie były "wypikiwane",
zbyt wielu aktorów z "Hotelu 52": Bosak, Kula, Bukowski, brakowało tam tylko Laury Samojłowicz icon_wink.[/ulist]
A jakie są Wasze wrażenia?
Awatar
stały bywalec
17-08-2011 18:34

Nie oglądałem tego serialu, ale na wielu forach jest mocno krytykowany.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
17-08-2011 19:33

Jeśli będą dalsze odcinki, to i tak najwcześniej wiosną, więc zdążą poprawić wszelkie błędy, oczywiście jeśli będą chcieli icon_wink.
jestem zawsze
18-08-2011 21:08

To juz lepiej byłoby wykupic seriale brytyjskie jak : sprawa dla Frosta czy Sprawy inspectora Morsea. Ewentualnie Lewis na podstawie sprawy inspectora Morsea.
wkręcam się
20-08-2011 00:07

Ja jeszcze serialu nie oglądałem ale chętnie zobaczę pilot.
Dawno nie było w Polsce dobrego serialu kryminalnego, moda na takie seriale czy też popyt skończył się jakiś czas temu.
Po Pitbullu i Fali brak porzadnych seriali.
Marzy mi się powrót Polsatu do Fali Zbrodni, to był dobry serial z dobrymi aktorami.

Zdaję sobie sprawę z tego że minęło już kilka lat i aktorzy są starsi.
Dlatego też można zrobić swego rodzaju SpinOff lub kontynuację.
1. SpinOff - nowy serial z niektórymi postaciami z fali w nowym środowisku i nowym wątkiem głównym, który byłby przeplatany retrospekcjami związanymi z wcześniejszymi wydarzeniami wyjaśniającymi niedokończony wątek z Fali Zbrodni. Ważne aby główną rolę grał Mirosław Baka i np. Agnieszka Dygant.
Powiedzmy, że są w nowym oddziale i rozwiązują nowe zagadki kryminalne, klimat byłby bardziej realistyczny i mroczny jak np. w Pitbullu [?].

2. Kontynuacja, nowy wątek, pokazane dalsze losy bohaterów "kilka lat po", oraz pokazanie wydarzeń niedopowiedzianych w retrospekcjach.

Przydałby się nowy, lepszy rezyser, lepsi scenarzysci większy budżet. Mogłoby być mniej odcinków ale z większym budżetem i dopracowaniem icon_smile
Pozdrawiam
Awatar
wkręcam się
20-08-2011 23:02

Widziałam pierwszy odcinek i szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego. Niezbyt ciekawa obsada (nie wiem, czy w Polsce naprawdę nie ma innych, zdolnych aktorów???) Oglądanie wszędzie tych samych twarzy staje się powoli nudne. Ogólnie, scenariusz tego odcinka też nie był specjalnie powalający (jak na pilot oczywiście).
Jedyne co mi się podobało, to sposób, w jaki serial został nakręcony i zmontowany. Obraz był bardziej dynamiczny, realistyczny niż w większości seriali.

Natomiast jeśli chodzi o Falę, całkowicie się zgadzam icon_smile Dla mnie to najlepszy serial tego typu w Polsce. Nie wiem, która z podanych przez Ciebie wersji byłaby lepsza, ale chyba jednak kontynuacja. Chciałabym znowu tę ekipę zobaczyć na ekranie icon_wink
A reżyserią mógłby się zająć Okił Khamidow, pierwsza seria była moim zdaniem najlepsza pod tym względem icon_wink
Udostępnij ten temat