Echo24Echo24Echo24Echo24
Awatar
redakcja tvpolsat.info
30-03-2013 18:52

To, że Cyfrowy Polsat celowo pomija sieć Odra, to o czymś świadczy, a mianowicie o tym, że sami jeszcze nie wiedzą, co z nią zrobić. Aktualnie sieć Odra w większości działa na zasadzie podobnej do franczyzy - zewnętrzne firmy produkują program i to jest pod szyldem Odry. Myślę, że dopóki nie będzie ostatecznych decyzji w sprawie regionalnego MUX-a, to nie dowiemy się, co dalej.

Trochę światła rzuca na to artykuł o TVN-owskim NTL-u: radomsko.naszemia...d,t,n.html
Uzyskanie zgody na nadawanie cyfrowe to jednak dopiero pierwszy krok w całym procesie. Później telewizję czeka skok technologiczny, czyli zmiana systemu nadawczego i antenowego. A nowa technologia to także duże koszty. Na razie zarząd nie mówi o konkretnych kwotach.

- Zbieramy oferty od producentów sprzętu nadawczego i systemów antenowych. Kiedy wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie, zapadnie decyzja, w jaki sposób sfinansować to przedsięwzięcie z środków własnych, przy wsparciu spółki-matki, czy w jakiś inny sposób - mówi dyrektor NTL.


W przypadku Odry też zapewne trzeba by było wydać trochę gotówki, ale jak pisałem - jest problem - bo przecież Polsat nie ma interesu w tym, żeby kupować sprzęt zewnętrznym firmom, w ogóle do niego nienależącym. I to jest główny problem z siecią Odra - Polskie Media mają koncesje, ale to w zasadzie tyle. I pozostaje pytanie - finansować zewnętrzne podmioty, a może je wykupić, a może zrobić coś samemu. To rzeczywiście jest dość skomplikowana sprawa.
piszę coraz więcej
01-04-2013 15:20

Na profilu facebookowym TEDE twierdzili, że podadzą informację co dalej na początku kwietnia. Zresztą, muszą mieć jakiś plan A, B i C, bo za dokładnie 3 tygodnie wyłączą analogowe nadajniki.

Rozumiem, że Polsat nie rozesłał w informacji prasowej info na temat Odry przy okazji zakupu Polskich Mediów. Ale chyba na tym polega dziennikarstwo żeby zadawać pytania.

Trzeba też pamiętać, że siedziba TEDE mieści się w studiach ATMu.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
01-04-2013 20:18

A ile razy można Ci pisać, że Polskie Media mają tylko koncesję - program emitują w większości zewnętrzne podmioty, które do Polskich Mediów nie należą, więc określenie, że Polsat będzie miał lokalne telewizje lub będzie Polsat Wrocław, jak to określiłeś, prawdą nie jest. Uczepiłeś się tej Odry i nie dociera do Ciebie, że Polsat nie wykupuje lokalnych telewizji.
piszę coraz więcej
01-04-2013 23:51

Nadawcą jest TV Odra. Producentami są lokalne podmioty. Myślę że dla wszystkich jest to jasne.

Oczywiście że "Polsat Wrocław" jest na wyrost i było to napisane z przymrużeniem oka (liczyłem że to też dla czytelników mojego posta będzie jasne, gdy zamieszczę "icon_wink". widać z niektórymi trzeba dosadniej).

Pytanie które pozostawię tu otwarte - kto jest odpowiedzialny za "treść" kanału, jego nadawca, czy producent któremu nadawca zleca produkcję? Myślę, że odpowiedź na to pytanie, da nam odpowiedź na to kto zadecyduje o nowym formacie sieci Odra.

Uczepiłeś się tej Odry i nie dociera do Ciebie, że Polsat nie wykupuje lokalnych telewizji.

Cóż, może się "uczepiłem", ale fakty przeczą drugiej części Twojego zdania. Polsat kupił nadawcę sieci regionalnej TV Odra. Ale nie kupił producentów nadawanych tam programów. Nie widzę w tym sprzeczności.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
02-04-2013 00:57

Obecnie za treść odpowiedzialne są właśnie te lokalne podmioty, zewnętrzne firmy. Zauważ, że w wielu przypadkach w ogóle nie używana jest nazwa Odra, a nazwa producenta programu. Odra to tak naprawdę sztuczny twór, stworzony przez Polskie Media, żeby nie stracić zasięgu analogowego. Ja to wiem, Ty to wiesz, więc po co udawać, że cel istnienia jest inny.
piszę coraz więcej
02-04-2013 08:09

MN napisał(a):

Obecnie za treść odpowiedzialne są właśnie te lokalne podmioty, zewnętrzne firmy. Zauważ, że w wielu przypadkach w ogóle nie używana jest nazwa Odra, a nazwa producenta programu. Odra to tak naprawdę sztuczny twór, stworzony przez Polskie Media, żeby nie stracić zasięgu analogowego. Ja to wiem, Ty to wiesz, więc po co udawać, że cel istnienia jest inny.

W 100% się zgadzam. Tak było. Jednak przejście z nadawania analogowego na cyfrowy wymusza zmiany.
Na razie nie mamy pojęcia jakie to będą zmiany i na ile Polskie Media (teraz Cyfrowy Polsat) będą dalej zainteresowane tworzeniem tej sieci, a na ile całość odpowiedzialności za nową ramówkę spadnie nie producentów.
Nie ukrywam, że osobiście wolałbym by to producenci zajęli się wypełnienie całego czasu antenowego - dawałoby to szansę na prawdziwie regionalną stację. Mam jednak świadomość że pewnie tego nie "udźwigną" stąd bez wypełnienia ramówki przez Polsat pewnie nie dadzą rady. Także zaangażowanie Polsatu, może wzrosnąć.
piszę coraz więcej
06-04-2013 11:08

Stanowisko Polskich Mediów dotyczące informacji o przystąpieniu do opracowania zmiany planu zagospodarowania częstotliwości z zakresu 470-862 MHz dla systemów naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T.

http://uke.gov.pl...plik=12802
Awatar
redakcja tvpolsat.info
06-04-2013 11:57

Dzięki za informację. News w tej sprawie już został opublikowany.
Udostępnij ten temat