Echo24Echo24Echo24Echo24
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-04-2012 17:03

@Viking Na razie to w ogóle nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle kanały lokalne będą w DVB-T.

@ssszaman Szczegóły są znane. Polskie Media są właścicielem koncesji, a producentami programu są różne firmy, w większości niepowiązane z Polsatem. W przypadku TEDE ATM Grupa ma jakieś związki z tym kanałem icon_wink.
jestem zawsze
10-04-2012 17:17

Kanały lokalne będą. Nawet na ten temat były organizowane konsultacje przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nie wiadomo tylko w jaki sposób będzie to rozwiązane. Wszystko wyjaśni się po wyłączeniu analogu, gdy będzie już możliwość uruchomienia kolejnych multipleksów Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
Gdy wgryzie się, a tak naprawdę nie trzeba, to można szybko wysnuć wniosek, że de facto kanały wchodzące w skład grupy Odra służyły do zwiększenia zasięgu TV 4 w analogu.
Naszła mnie taka myśl - co teraz, gdy TV 4 będzie miała zasięg naziemny na niemal całą Polskę. Kanały Odry nie są już potrzebna do zwiększania zasięgu, więc czy te kanały pójdą do likwidacji, czy Solorz-Ĺťak zainwestuje w kanały lokalne, a może po prostu będą to nic nie warte zapchajdziury blokujące miejsce dla innych nadawców?
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-04-2012 17:21

Dokładnie o to mi chodziło - brak decyzji w tej sprawie, co niestety jest niekorzystne dla tych małych stacji. One już powinny wiedzieć, co i jak icon_smile.

TV Odra ma pozostać, gdzieś jakiś prezes mówił, że są gotowi do zwiększenia czasu emisji własnego programu, ale pewnie po prostu będą to jakieś powtórki z anten Polsatu/TV4 icon_smile.
piszę coraz więcej
10-04-2012 20:24

Nie chcę mi się wierzyć, że z mniej więcej 2 h ramówki TV Odra stanie się kanałem całodobowym. Może jednak zacznie retransmitować jakiś inny kanał, powiązany z Solorzem, zamiast TV4 (jakiś niedostępny w dvb-t). Superstacja chciała być w NTC, może to jest dla niej metoda by tam się znaleźć. A Odra jako okienko regionalne.

Jestem przekonany, że na niecały rok przed wyłączeniem analogu TV Odra musi mieć jakieś plany A, B i C. Fajnie byłoby ich przepytać pod tym kontem.
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-04-2012 20:33

Tak, stanie się odrębnym kanałem, zwiększając własny czas emisji - zapowiedział to jakiś przedstawiciel kanału. Jak pisałem, raczej po prostu Polsat/TV4 udostępnią im jakieś archiwalia.
jestem zawsze
10-04-2012 20:45

Tak na prawdę to obecnie wszystkie pięć stacji Odra TV to osobne kanały, które własnej lokalnej ramówki nadają od półtorej godziny do kilku godzin dziennie. Widać w tym jakieś, delikatnie mówiąc icon_wink, nieścisłości skoro Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w żaden sposób nie reaguje. Co to za kanały lokalne skoro maksymalnie kilka godzin dziennie nadają lokalny program? icon_smile A jeżeli wszystko jest zgodne z koncesją to kto dał im takie koncesje? icon_smile
Awatar
redakcja tvpolsat.info
10-04-2012 20:56

To w ogóle jest wszystko pokręcone i zgadzam się, że chodzi tylko i wyłącznie o większy zasięg naziemny TV4. Jednak jeśli te pasmo-kanały zarabiają na siebie, to pewnie zostaną i będą nadawać w DVB-T icon_smile.

Sprawa retransmisji innego kanału jest niby możliwa, ale jak już wspominałem była mowa o zwiększeniu czasu własnego programu, a nie o reemisji cudzego. Ja jednak proponowałbym nie Superstację, a Polsat 2, bo tu łatwo powstawiać lokalne okna, a i program wpisuje się w to, co mamy w DVB-T icon_wink.
piszę coraz więcej
10-04-2012 20:58

Rozumiem, że Polskie Media produkcje programu zlecają firmom zewnętrznym. Jednak , jak rozumiem, to one w takim razie mają prawo do powstających materiałów i ich emisji? Nie rozumiem dlaczego fakt iż ktoś inny produkuje program (za który jak rozumiem płaci TV ODRA), zatem nie rozumiem skąd wątpliwości czy "TV Odra" jest wystarczająco "Solorzowa". To tak jakby powiedzieć, że nie wiadomo tak naprawdę czy TVN jest ITI bo większość emitowanych treści produkują zewnętrzni producenci. icon_wink
Udostępnij ten temat