Dekoder HD 3000Dekoder HD 3000Dekoder HD 3000Dekoder HD 3000

Dekoder HD 3000

wkręcam się
28-12-2012 13:57

Odys napisał(a):

Jeśli przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemu, to pozostanie wymiana w APS na inny model np. HD 2000 lub 5000. Powodem wymiany jest brak współpracy z telewizorem po złączu HDMI.Proszę podać model telewizora.


Model telewizora to Sharp Aquos LC-40LE810E
Awatar
ekipa moderatorska
28-12-2012 14:17

Spojrzałem do instrukcji Twojego telewizora, sprawdź ustawienia audio opisywane w niej, podłączając dekoder do HDMI2.
Gdy używane jest złącze HDMI 2.
Ĺšródło sygnału dźwięku należy ustawić w zależności od typu podłączonego kabla HDMI (szczegółowe informacje znajdują się na str. 28). Wyłącz funkcje AQUOS audio i AQUOS link. Generalnie pobaw się opcjami i ustawieniami audio i HDMI w telewizorze.
wkręcam się
28-12-2012 17:56

Odys napisał(a):

Spojrzałem do instrukcji Twojego telewizora, sprawdź ustawienia audio opisywane w niej, podłączając dekoder do HDMI2.
Gdy używane jest złącze HDMI 2.
Ĺšródło sygnału dźwięku należy ustawić w zależności od typu podłączonego kabla HDMI (szczegółowe informacje znajdują się na str. 28). Wyłącz funkcje AQUOS audio i AQUOS link. Generalnie pobaw się opcjami i ustawieniami audio i HDMI w telewizorze.


Witam
Wszystko to już porobiłem i nie ma rezultatu.
Próbowałem już wszelkich zmian i nie wiem co jeszcze zrobić.
Myslałem,że coś jeszcze wynajdę w instrukcji, ale nic...

Pozdrawiam
Awatar
ekipa moderatorska
28-12-2012 21:56

Czy w menu dekodera masz ustawiona rozdzielczość obrazu 1080i?
Czy próbowałeś zaktualizować oprogramowanie telewizora?
Na tej stronie w zakładce Pomoc i materiały do pobrania masz najnowszą aktualizacje z 23.08.2012 http://www.sharp....LC40LE810E
Jeśli aktualizacja oprogramowania telewizora nie rozwiąże problemu, pozostanie wymiana na HD 2000 lub 5000.
wkręcam się
29-12-2012 10:04

Odys napisał(a):

Czy w menu dekodera masz ustawiona rozdzielczość obrazu 1080i?
Czy próbowałeś zaktualizować oprogramowanie telewizora?
Na tej stronie w zakładce Pomoc i materiały do pobrania masz najnowszą aktualizacje z 23.08.2012 http://www.sharp....LC40LE810E
Jeśli aktualizacja oprogramowania telewizora nie rozwiąże problemu, pozostanie wymiana na HD 2000 lub 5000.



Witam
Wszystko co wypisujesz/pytasz to mam zrobione.

pozdrawiam
Awatar
ekipa moderatorska
29-12-2012 10:14

HD 3000 obsługuje Dolby Digital Plus, telewizor również, prawdopodobnie na tym polu jest problem.Pozostaje wymiana w APS na inny model dekodera HD. Biorąc pod uwagę charakter problemu tylko na HD 2000 lub 5000.Gdyby były problemy z wymianą w APS, to jeśli jesteś z Warszawy możesz udać się bezpośrednio do Punktu Obsługi Klienta Cyfrowy Polsat SA,ul. Łubinowa 4a.Czynny od pn. do pt. w godz. 8:00-17:00.
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
07-01-2013 23:00

Posiadam ten dekoder już od kilku tygodni i postanowiłem przedstawić Wam zalety i wady tego dekodera, które dostrzegłem (będzie trochę porównań do dekodera Sagemcom ESI88) icon_wink
+ Plusy:
[ulist=disc]w miarę fajne i czytelne menu ekranowe, EPG również
zarówno menu, jak i EPG, można powiedzieć, że działają w tle, czyli jest widoczny fragment obrazu i słychać dźwięk, nie tak jak w Sagemcomie
wyświetlanie informacji technicznych danego kanału (szkoda tylko, że nie pokazują się nazwy systemów kodowania danego szyfrowanego kanału icon_redface)
Ipla (tylko niestety mam bardzo wolny Internet, więc korzystanie z Ipla jest dla mnie praktycznie niemożliwe icon_redface)
możliwość ręcznego wyszukiwania kanałów
możliwość tworzenia własnych list kanałów (takich jak: pies, mrówka, słoń, królik, motyl, koliber, delfin, gwiazdka icon_green)
sortowanie (filtrowanie) kanałów
dobra współpraca z Monoblockiem
plansza przy słuchaniu stacji radiowych (a nie czarny ekran)
możliwość nagrywania na zewnętrznym dysku USB
małe wymiary dekodera
bardzo dobry pilot[/ulist]
- Minusy:
[ulist=disc]za często się zawiesza (i restartuje), ale praktycznie tylko przy oglądaniu kanałów HD
brak możliwości przesuwania kanałów na własnych listach ulubionych
brak możliwości usuwania kanałów z pamięci dekodera
brak możliwości zmiany nazw kanałów i list ulubionych
brak możliwości wyświetlania teletekstu i napisów DVB z poziomu dekodera, mimo że na pudełku jest informacja mówiąca, że ten dekoder obsługuje te systemy
brak możliwości "przerzucania stron" na liście kanałów, czyli można się przesuwać tylko o jeden kanał, albo po prostu wpisywać numer danego kanału
słaby odbiornik IR, czy też słaby zasięg działania pilota - trzeba "precyzyjnie celować" w czujnik dekodera
przy włączaniu niektórych kanałów kodowanych, niebędących w ofercie CP ten taki graficzny "przerywnik" ładuje się do końca, po czym jest tylko czarny ekran zamiast jakiegoś komunikatu, typu "Zakodowany sygnał", zaś na innych kanałach kodowanych pojawia się niezbyt fortunny komunikat o błędzie: "Brak karty w dekoderze - włóż ważną kartę"
[/ulist]
Awatar
ekipa moderatorska
08-01-2013 11:01

przemekp napisał(a):
Posiadam ten dekoder już od kilku tygodni i postanowiłem przedstawić Wam zalety i wady tego dekodera, które dostrzegłem (będzie trochę porównań do dekodera Sagemcom ESI88) icon_wink

Po pierwsze to porównywanie Hundaia do Toyoty. Dwie rożne klasy dekoderów.Po drugie napisz w jakim środowisku korzystasz z tego dekodera. Połączenie wideo, audio, model TV, rozmiar anteny.
Ponadto brak możliwości przesuwania kanałów na listach ulubionych nie jest cechą tego modelu a wszystkich dekoderów CPT.Większość opisanych "minusów" dotyczy wszystkich dekoderów CPT i jest to strategia przyjęta przez producenta.
Opisane błędy z kartą i problemami z dekodowaniem kanałów kwalifikują dekoder do wymiany w APS, oczywiście pod warunkiem że sygnał na kanałach jest poprawny.Metoda sprawdzenia sygnału jest opisana na forum.
Udostępnij ten temat