Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000

Dekoder HD 5000

Awatar
wkręcam się
09-08-2010 16:08

Niedawno bylem zmuszony do wymiany swojego ulubionego Samsunga DSB- H370G na inny tuner CP i moj wybor padl na HD 5000.Co prawda nie mialem jeszcze okazji testowac go dluzej niz godzine ale juz wkrotce wracam do Finlandii i podlacze go u siebie w domu na dluzsze testy.Jak na godzinna obserwacje to musze powiedziec ze jestem zadowolony.Gabarytowo jeszcze troche mniejszy od Samsunga.Podoba mi sie polozenie karty ktora wklada sie z boku tunera.Wyglad jest ok.Do kolorow menu ekranowego mozna sie przyzwyczaic,na pewno jest ladniejsze niz w Echostarach.Kanaly przelaczaja sie dosc szybko i brak problemow z odbiorem kanalow HD,tak jak to mialo miejsce w Samsungu.
wkręcam się
09-08-2010 18:00

Proszę użytkowników dekodera o informacje: jeśli dekoder jest połączony z TV kablami HDMI i SCART to przy włączeniu dekodera i TV zawsze uruchamia się połączenie SCART,pomimo że wyłączenie nastąpiło przy połączeniu kablem HDMI.
wkręcam się
09-08-2010 18:28

tak zgadza sie u mnie jest tak samo melduje sie najpierw SCART
to tez mogliby poprawic
czyli w menu dekodera dolozyc zakladke priorytetow wyjsc
wkręcam się
22-08-2010 20:06

Witam
Posiadam od kilku dni dekoder HD5000 po zainstalowaniu anteny (Polsatu) uzyskałem sygnał mocy 100% jakość 70%.
Gdy wyłączę dekoder i ponownie go włączę sygnał jest ale jak zmienię kanał pojawia się informacja BRAK SYGNAŁU SPRAWDĹš USTAWIENIA ANTENY LUB DEKODERA.
Robię wtedy przywróć ustawienia fabryczne i wszystko wraca do normy do momentu wyłączenia dekodera. Dekoder był wymieniany w różnych punktach. Ale to nie pomogło. Sygnał był przywracany BOK ale to nie pomaga też. Kabel i konwerter wymienione. Jeżeli ktoś miał podobny problem a udało mu się go rozwiązać proszę o pomoc
Awatar
redakcja tvpolsat.info
24-08-2010 16:45

To nowy dekoder, więc trudno coś tu powiedzieć. Jeżeli wymiana na ten sam model nic nie daje, to zażądaj wymiany np. na Echostara.
wkręcam się
25-08-2010 22:25

Niestety u mnie po miesiącu użytkowania dekoder zaczął się wieszać. Dzisiaj trzy razy. Czyżby na takie wieszanie może mieć wpływ zmiana parametrów odbioru które CP dzisiaj wprowadził?
wkręcam się
14-09-2010 20:18

rutek05 napisał(a):
Witam
Posiadam od kilku dni dekoder HD5000 po zainstalowaniu anteny (Polsatu) uzyskałem sygnał mocy 100% jakość 70%.
Gdy wyłączę dekoder i ponownie go włączę sygnał jest ale jak zmienię kanał pojawia się informacja BRAK SYGNAŁU SPRAWDĹš USTAWIENIA ANTENY LUB DEKODERA. Robię wtedy przywróć ustawienia fabryczne i wszystko wraca do normy do momentu wyłączenia dekodera. Dekoder był wymieniany w różnych punktach. Ale to nie pomogło. Sygnał był przywracany BOK ale to nie pomaga też. Kabel i konwerter wymienione. Jeżeli ktoś miał podobny problem a udało mu się go rozwiązać proszę o pomoc


miałem ten sam problem z tym dekoderem HD 5000 nabyłem go w sobote 11.09.2010. posiadam telewizor samsung ful HD ma 3 HDMI na HDMI 1 wogule nie chce wyszukać dekodera, na HDMI 2 znajdował ale chwile to trwało ok 1 min a na HDMI 3 telewizor odnajdywał sygnał dekodera szybko, ale po wyłączeniu dekodera na czuwanie na około 60 min pojawiał się właśnie ten komunikat.Przywróciłem ustawienia fabryczne telewizora , wróciłem na kabel HDMI który kupiłem razem z telewizorem.Teraz mam podłączone pod HDMI 2 i działczy jest OK bez komunikatu i szybko się uruchamia tak jak powinien.Wina jest kabla HDMI trzeba pokąbinować albo obrucić go o 180 stopni włożyć w inne HDMI w TV bo nie wiem co pomogło inny HDMI czy przywracanie ust fab telewizora pozatym 2 razy się zawiesił obraz staną i pilot wtedy nie reaguje pozostaje jedynie wyjęcie na chwile wtyczki zasilania z tyłu dekodera taki restart.
Edytowane przez MN dnia 14-09-2010 20:20
wkręcam się
19-10-2010 10:20

Witam
Użytkuje ten dekoder dopiero tydzień, jak na razie sprawuje się dobrze poza kilkoma uwagami.
Najważniejszą bolączką jak dla mnie jest kolorystyka menu, pomarańczowy kolor jest strasznie oczojeb...wy, wieczorem po dłuższym oglądaniu ciężko jest odczytać jakiekolwiek informacje np w epg, szczytem wszystkiego jest pasek głośności jakim trzeba być geniuszem żeby umieścić pomarańczowy pasek na pomarańczowym tle.
Rozumiem że kolor pomarańczowy nawiązuje do kolorystyki stacji ale panowie z CP proszę bez przesady.
Wykonanie pilota pozostawia dużo do życzenia: kiepskie przyciski, bardzo wąska wiązka IR (pilota trzeba dokładnie skierować na dekoder).
Kilka razy podczas skakania po kanałach wyłączył się dźwięk, żadne pogłaśnianie nie dało efektu, dźwięk pojawił się dopiero po wyłączeniu i włączeniu dekodera.
Starczy żali, ogólnie dekoder nie sprawia problemów poza tymi które wymieniłem, działa szybko i sprawnie.
Mam nadzieję że polsat wprowadzi zmiany w kolorystyce menu lub wprowadzi możliwość wyboru własnej kolorystyki, a pilota chyba kupie uniwersalnego icon_smile
Udostępnij ten temat