Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000

Dekoder HD 5000

wkręcam się
26-11-2010 21:47

A więc, mam HD 5000 od wczoraj. I jedyne co mnie przeszkadza to to, iż przez hdmi nie mogę podłączyc do telewizora. Na starym Echostarze normalnie działa wszystko przez hdmi. Pójde do punktu z HD5000 i też działa przez hdmi u mnie za ciula. W telewizorze mam 2 porty hdmi i pod żadnym na różnych kablach nie działa. Jakieś pomysły?
Awatar
bardzo ważna osoba
27-11-2010 00:45

Banas napisał(a):
A więc, mam HD 5000 od wczoraj. I jedyne co mnie przeszkadza to to, iż przez hdmi nie mogę podłączyc do telewizora. Na starym Echostarze normalnie działa wszystko przez hdmi. Pójde do punktu z HD5000 i też działa przez hdmi u mnie za ciula. W telewizorze mam 2 porty hdmi i pod żadnym na różnych kablach nie działa. Jakieś pomysły?

podaj marke TV.. prawdopodobnie to Samsung lub Philips (TV).. ewentualnie uszkodzony kabel HDMI.. zobacz (jesli mozesz) u kogos kto ma TV HD ale z twoim kablem HDMI.. a jak nie pomoze to daj znac sprawdzimy co i jak
Edytowane przez mihaelpl dnia 27-11-2010 00:49
wkręcam się
27-11-2010 00:49

Telewizor marki LG. Dostałem w komplecie z HD5000 kabel hdmi i na nim też nie działa. Tak samo jak na moim starym kablu. Dodam tak jak pisałem, na Echostarze z HDMi nie było problemu.
Awatar
bardzo ważna osoba
27-11-2010 01:02

Banas napisał(a):
Telewizor marki LG. Dostałem w komplecie z HD5000 kabel hdmi i na nim też nie działa. Tak samo jak na moim starym kablu. Dodam tak jak pisałem, na Echostarze z HDMi nie było problemu.
to rzeczywicie dziwna sytuacja bo HD5000 dzialaly z wszystkimi LG.. zobacz taka wersje.. podlacz dek pod wejscie HDMI2 w tv po czym wlacz najpierw dek a pozniej dopiero TV na odpowiednim wejsciu HDMI w TV czyli 2, jak to nie pomoze to moze rzeczywiscie dek jest uszkodzony.. ale mowie przed udaniem sie do APS sprawdz na innym TV HD nie wiem np kolegi/sasiada itp czy dziala.. bo moze masz uszkodzone wejscie HDMI w TV albo sam kabel... w razie czego pisz.. niestety bo moze byc klopot bo APS nie maja z regoly innych dek HD na wymiane jak HD5000 no chyba ze w jakims mPunkt sie uchowal
Edytowane przez mihaelpl dnia 27-11-2010 01:06
wkręcam się
27-11-2010 01:05

Ok, sprawdzę. Dzięki za pomoc.
wkręcam się
17-12-2010 21:13

Witam
Kupiłem dekoder HD 5000 i również mam problem z podłączeniem przez kabel HDMI do telewizora ( Samsung) - przez eurozłącze jest w o.k. W instrukcji telewizora i dekodera znalazłem informacje, że dekoder ma wyjście HDMI 1,2 a telewizor HDMI 1,3. Zastanawiam się nad kupnem i użyciem kabla HDMI 1,3 zamiast tego dołączonego do dekodera, ale czy to może rozwiązać problem ?
Edytowane przez renakzp dnia 21-12-2010 08:21
wkręcam się
26-12-2010 21:47

Witam
Dekoder HD5000 posiadam od 1,5 miesiąca. Ustawienie anteny: moc 100%, jakość 80% . Po tak krótkim okresie użytkowania odradzam z kilku powodów ten dekoder. Pierwszy to brak telegazety z poziomu dekodera - nie każdy lubi bawić się w plątaninę kabli aby ja odebrać z telewizora. Drugi to bardzo częste zawieszanie się dekodera - pierwsze wystąpiło w pierwszym dniu użytkowania, do zawieszenia dochodzi po wyłączeniu dekodera w stan czuwania powinien być zegar a jest dioda "niekończąca się aktualizacja oprogramowania" - odpowiedź Polsatu - złe ustawienie anteny (100% i 80% ) i ponowne nadanie sygnału wynik ustawienia fabryczne likwidacja listy kanałów. Moja rada jak ktoś ma taki problem to odłączenie napięcia na 10 sekund i wszystko wraca do "normy" Jak na sprzęt HD to raczej nie powód do dumy dla POLSATU. Do tego dochodzą kłopoty z HDMI oraz podłączeniem do większość amplitunerów.
wkręcam się
27-12-2010 08:13

Aby wyświetlał się zegar zmień w ustawieniach jasność wyświetlacza w trybie uśpienia z poziomu 0 na inny n.p 1
Udostępnij ten temat