Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000

Dekoder HD 5000

Awatar
ekipa moderatorska
16-02-2014 21:23

Problem jest spowodowany przez brak komunikacji pomiędzy dekoderem a telewizorem w zakresie HDCP, stąd brak obrazu live.Sprawdź na wszelki wypadek wersje oprogramowania dekodera czy rzeczywiście jest najnowsza 2.64.1.5.
Jeśli masz starszą wersje oprogramowania, to wymiana na inny egzemplarz np. HD6000 może rozwiązać problem. Ponadto warto również sprawdzić czy sam telewizor wspiera poprawnie HDCP, podłączając go do innego dekodera.
wkręcam się
27-02-2014 19:52

Ciąg dalszy.

Z APS wziąłem do sprawdzenia inny egzemplarz HD5000 oraz inny model - Echostara.
To samo. Brak obrazu live.

Testowo podłączyłem obraz z laptopa przez hdmi - bez problemu. Podobnie sygnał z naziemnego dekodera DVBT (ale nie polsatowskiego icon_smile)) - zarówno live jak i nagranie pvr w HD.

Czy możliwe jest, że TV jest wadliwy, np. że ma za wolny procesor/złącze hdmi, żeby obsłużyć HDCP?

Aktualizację softu dekodera sprawdzałem. Nic nowszego nie ma.

Śmieszne jest, że w oficjalnej specyfikacji dekodera HD5000 napisane jest, że dekoder ma interfejs HDMI w standardzie 1.2... może więc kable, których używam są za dobre?icon_question
Telewizor ma gniazdo w standardzie 1.3... może też za dobre?
Trzeba jakiś dławik założyć, albo 20metrowy kabel?
Edytowane przez loopback dnia 28-02-2014 11:15
Awatar
ekipa moderatorska
28-02-2014 22:36

Zaktualizuj dekoder HD 5000 do wersji oprogramowania 2.74.1.5.Jeśli nie pomoże to problem jest w implementacji HDCP po stronie TV. Pozostaje tylko serwis producenta tv.
wkręcam się
28-04-2014 22:40

Historii ciąg dalszy:
1. 30 minut spędzone na linii pomocy technicznej CP - technik przestawiał, kombinował, wysyłał rozmaite sygnały - i nic.

2. Autoryzowany serwis sharpa stwierdził, że z telewizorem jest wszystko w porządku.

icon_question
Awatar
rozkręcam się
28-05-2014 09:07

loopback napisał(a):

Historii ciąg dalszy:
1. 30 minut spędzone na linii pomocy technicznej CP - technik przestawiał, kombinował, wysyłał rozmaite sygnały - i nic.

2. Autoryzowany serwis sharpa stwierdził, że z telewizorem jest wszystko w porządku.

icon_question

A jak dekoder współpracuje z INNYM otv?
Awatar
ekipa moderatorska
28-05-2014 21:49

Jak już pisałem TV nie obsługuje poprawnie HDCP. Najlepszym przykładem jest brak obrazu na innym dekoderze niż CPT.
Połączenie z laptopa nie jest argumentem ponieważ laptop nie wymaga od tv połączenia z HDCP.
Awatar
rozkręcam się
01-06-2014 19:46

Jakiś diabeł rodem z DVB-T podkusił włodarzy Polsatu do zmiany wyglądu info ekranowego. Jak można wrócić do starszej wersji? Na telewizorach nie HD nowa wersja jest NIECZYTELNA!!!!
Awatar
redakcja tvpolsat.info
01-06-2014 20:45

Masz po prostu nowy soft i tam jest lekko inny wygląd. Nie zmienisz tego już.
Udostępnij ten temat