Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000Dekoder HD 5000

Dekoder HD 5000

Awatar
bardzo ważna osoba
21-05-2017 19:03

Coś mi się wydaje, że nowego softu do wszystkich HD 5000 szybko się nie doczekamy - za dużo informacji o bugach od posiadaczy tego staruszka jest. icon_smile

A jak wy sądzicie? icon_smile
Awatar
ekipa moderatorska
21-05-2017 21:14

Najgorsze jest to że przez tego staruszka reszta dekoderów CPT która jest bardziej dostosowana do nowego softu będzie musiała czekać najpewniej do jesieni aż ruszą te zwłoki.
Bo najpewniej najperw HD5000 chcą rozruszać tak aby nie było żadnych zawieszek a dopiero reszta. Bo jak inaczej wytłumaczyć te zwlekanie dla reszty
Edytowane przez WojtekCP dnia 21-05-2017 21:27
Awatar
ekipa moderatorska
21-05-2017 23:24

AG napisał(a):

Coś mi się wydaje, że nowego softu do wszystkich HD 5000 szybko się nie doczekamy - za dużo informacji o bugach od posiadaczy tego staruszka jest. icon_smile

A jak wy sądzicie? icon_smile


Konkretnie, jakich bugów? Ja słyszałem tylko o jednym przypadku, kiedy user "namiętnie" co chwila sprawdza jakość sygnału "czerwonym przyciskiem" i czasami podczas tych operacji dekoder potrafił się zawiesić, to wszystko. Czy znasz pozostałe legendy?
Śledząc wpisy w sieci stwierdzam, że większość to przepisywanie z forum na forum, identyczne teksty opisane przez jednego user'a. Mam ten soft i nie widzę żadnych problemów w codziennym korzystaniu.
Soft jest wprowadzany sukcesywnie, ponieważ to nie jest zwykła aktualizacja, a całkowita zmiana dla użytkownika końcowego, nie tylko samych kolorków, a również w nawigacji i sposobie realizacji niektórych funkcji.
Większość użytkowników nie jest gotowa na takie zmiany, dlatego każdy operator tego typu zmiany wprowadza powoli, aby móc zapewnić każdemu wsparcie po zmianie oprogramowania np. na infolinii.
Awatar
ekipa moderatorska
22-05-2017 06:27

@Odys Ale mam nadzieję że jak w razie wszystko będzie dobrze to nie będą chyba wszyscy posiadacze CPT czekać aż do końca roku?
Awatar
przyjaciel strony
22-05-2017 18:00

@Odys - i tak większość używa przycisku włącz/wyłącz, pogłośnij/ścisz, przełącz program w górę/w dół i to zazwyczaj nie wyżej do 20 pozycji i na tym się kończy ich korzystanie z pilota

Żadnych nagrań, sprawdzenia jakości, telegazety i EPG - te funkcje nie istnieją dla większości userów dekoderów CP. Część pewnie nawet zmian nie zauważy
Awatar
redaktor tvpolsat.info
zwycięzca quizu
22-05-2017 22:30

AG napisał(a):

Coś mi się wydaje, że nowego softu do wszystkich HD 5000 szybko się nie doczekamy - za dużo informacji o bugach od posiadaczy tego staruszka jest. icon_smile

A jak wy sądzicie? icon_smile

Ja też uważam, że na 100% egzemplarzy HD 5000 nowego softu CPT HD prędko nie zobaczymy, a tym bardziej na innych modelach. Zwłaszcza po tym, co napisał @Odys mam daleko idące obawy, ile to może finalnie potrwać. icon_smile

Odys napisał(a):

Większość użytkowników nie jest gotowa na takie zmiany, dlatego każdy operator tego typu zmiany wprowadza powoli, aby móc zapewnić każdemu wsparcie po zmianie oprogramowania np. na infolinii.


Dla mnie trochę dziwna logika, że ktoś może nie być gotowy na zmiany, bo wbrew pozorom schemat działania zawsze jest podobny, czyli choćby przełączanie z poziomu listy kanałów, albo wybieranie numeru kanału z pilota. Podstawy zawsze jakieś są, a kolorystyka może być inna. Wystarczy czytać, zwłaszcza jeśli grafika jest intuicyjna. icon_smile Tak samo jak z nowym dekoderem, np. jak ktoś decyduje się wymienić PVR 7000 na EvoBoxa PVR to musi się liczyć z tym, że będzie zupełnie inny interfejs, a pewnie takich abonentów trochę jest.

Najlepiej byłoby, jakby była opcja udostępniania softu każdemu chętnemu, kto chciałby mieć w pierwszej kolejności. Np. poprzez ściągnięcie plików i instalację softu z poziomu pamięci USB, ale cóż - nie można mieć wszystkiego na zawołanie. Trzeba czekać. icon_smile
Awatar
ekipa moderatorska
23-05-2017 17:45

Dzisiaj kolejna partia HD5000 dostała nowe oprogramowanie, ale jeszcze nie pełna. Ciekawe czy chociaż już połowa posiada.
@Odys Czy to się kiedyś skończy dla tego dekodera? Na ile partii to podzielono?
zwycięzca quizu
bardzo ważna osoba
24-05-2017 23:33

Dostałem dzisiaj nową wersję oprogramowania, lecz jest ona pełna wad tj.
- szybkość przejścia do danego elementu jest o wiele dłuższa niż poprzednio (np. aby przejść do ulubionego kanału należy wcisnąć gwiazdkę i potem wybrać sobie kanał --> troszkę bez sensu jest robienie takich utrudnień; powrót do listy kanałów wymaga wciśnięcia gwiazdki i wybrania numeru kanału i zatwierdzenia OK )
- system niewłaściwie interpretuje przyciski na pilocie (np. ostatni kanał w ogóle nie działa, zamiast niego do przejścia do ostatnio oglądanego kanału służy przycisk "zamknij X&quoticon_wink
- wyświetlenie informacji o danym programie na danym kanale za pośrednictwem przycisków do nagrywania icon_cool
Udostępnij ten temat